Suncokret 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kondi u punom cvetu,...:osmeh:
2ivy1w0.jpg
 
Danas sam obisao Neomu posejanu 19.04 i vidim da ima stabljika od 2m ali i od 0,7m.Takodje na nekim stablima pored primarnog cveta ima i po 15-20 malih cvetica duz stabla.Prvi put sejem suncokretpa molim za savet sta da radim i da li uopste to smeta suncokretu?
 
Zavisi koliko ima tog, uglavno ne smeta suncokretu vec kombajneru i kombajni.
taj sa vise cvetova je samonikli suncokret a kazes da nikad nisi sejao, otkud onda tu?
 
Ne samo da u toj njivi nikada nije sejan suncokret nego ni u precniku od 2-3km niko nikada nije sejao a i inace u celoj okolini se jako retko seje.Zaista nemam pojma odakle se stvorio i dali treba da ga uklonim ili ostavim kako jeste?
 
Један сунцокрет код нас у атару, сликао га пре 8 дана у пролазу током вршаја.

imag1774.jpg
 
Poslednja izmena:
Не знам, али се налази код границе са Карловчићем. Када се иде од Сашине ливаде према Тоборишту па са леве стране. Мислим да је одмах до њега Ћула.
 
Pozdrav ljudi, evo da se javim opet, sa nekom slikom. Dakle, suncokret iz posta 735, danas slikan


a ima i neočekivanu pomoć u oplodnji, neki pčelari su stavili 3 kamiona na 100~ 200m, hvala im na tome
:pcelac::
 
Evo ga moj 56.65 juce slikan iz kombajna
fotografija09981.jpg
Provuko se po neki sirak na uvratinama,ali nije opasno.
 
Pogledaj te moj post 936. vidi se jedna biljka koja kao da je pocela da se susi, i ja sam primetio to tek sad na slici, nisam video u njivi dok sam bio, da li je moguce da je u pitanju Sclerotinia sclerotiorum - bela trulež na suncokretu???
[TABLE="class: views-view-grid cols-6"]
[TR="class: row-1 row-first row-last"]
[TD="class: col-1 col-first blokslike"]
[/TD]
[TD="class: col-2 blokslike"]
[/TD]
[TD="class: col-3 blokslike"]
[/TD]
[TD="class: col-4 blokslike"]
[/TD]
[TD="class: col-5 blokslike"]
[/TD]
[TD="class: col-6 col-last blokslike"]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh