Suncokret 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Auu, pidikanac, stvarno ti je lep suncokret :bravo:
Ali kad si već bio u obilazak, da si skinuo one cvetiće da vidis koliko je nalio zrna na sredini. Možda probam Neomu sledeće godine, Bože zdravlja!
a pa i to sam gledao u sredini su zrna puna kao i sva ostala tako da sam zadovoljan za sada prvi put sejem Neomu i mislim da je neću menjati skoro jer dobre stvari ne treba menjati :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Srdjane lep je ali za moj pojam malo naredak.Ne vezano za slike sad gledao sam ga ja pre neki dan kad sam prolazio tuda.(bas sused kopao repu)
slažem se da je malo ređi ali grad mi je polomio 20% nadam se da ću to i naplatiti :osmeh: ::novac:: :ppozdrav:
 
Nejednako nicanje ,nejednako cvetanje .Kako će biti u žetvi ??

 
Danas video iz kola suncokret, zurio na posao pa nisam stigao da ga slikam , nedelju dana posle grada koji je poprilicno izbusio listove (slika u postu #945) prolazim i vidim da se dosta sparusio, e sada ima li mu pomoci mogu li se necemu nadati od tog suncokreta, hoce li se oporaviti???
 
Imam jedno glupo pitanje ali oprostite ja sam totalni pocetnik sto se tice suncokreta... Planiram da ove godine napravim adapter za suncokret na mom kombajnu i zanima me kad je ptimalni rok za skidanje Suncokreta???? Kad se vrsi ili kako se vec kaze...???? :sta:
 
Hvala vam.... Znaci ima jos vremena za spremanje adaptera... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Danas bio da obidjem moj suncokret.... Zbog problema u nicanju sad nije podjednak ceo nego moze da se nadje razlicite velicine... Ima sa bas ogromnim glavama a ima koje su sad u cvetu.. Ali nadam se da nece to napraviti neki problem... Evo neke slike ovde sam slikao krupnije (cela njia je takva sem ovih sto su kasnili sa nicanjem)...

p210713143902.jpg



p2107131440.jpg


- - - - - - - - - -

Pionir je upitanju zaboravih da napomenem... Nisam nista preterano ulagao u njega a zadovoljan sam za sad.. Uradio sam inkorporaciju i samo isprskao Kletoksom... Posle sam ga spartao i ujedno sam ga prehranio sa 200kg San-a po hektaru... Nisam bacao ni mesavinu ni ureju nista...
 
Duki 78, molim te objasni mi kakva je to parcela ispred tvoje njive?, da li je to neobradjena njiva ?

- - - - - - - - - -

Moj prijatelj ima problem sa suncokretom, bio je neki zastitar I rekao mu je da je to zato sto nije bio dobro oprao prskalicu kada je prskao suncokret nakon prskanja kukuruza, uglavnom 50% stabljika suncokreta uopste nema zrno u glavama, jednostavno je prazno.
 
Duki 78, molim te objasni mi kakva je to parcela ispred tvoje njive?, da li je to neobradjena njiva ?

- - - - - - - - - -

Moj prijatelj ima problem sa suncokretom, bio je neki zastitar I rekao mu je da je to zato sto nije bio dobro oprao prskalicu kada je prskao suncokret nakon prskanja kukuruza, uglavnom 50% stabljika suncokreta uopste nema zrno u glavama, jednostavno je prazno.
Dušane, ako nije dobro oprao prskalicu videlo bi se u prvih 10ak metara posledice ne oprane prskalice tako što bi na biljkama bila izražena fitotoksičnost, jer suncokret nije tolerantan na herbicide koji se koriste u kukuruzu. Jedino ako nije ispraznio prskalicu, pa ostalo 30 ili 50 litara onda bi haos napravio i videlo bi se posle dan dva greška. Ovako mislim da zaštitar nije u pravu i da uzrok treba tražiti u nečem drugom, možda loše seme, loša oplodnja.
 
Duki 78, molim te objasni mi kakva je to parcela ispred tvoje njive?, da li je to neobradjena njiva ?

Da to je neobradjena parcela,sigurno nije obradjivana jedno 10 god....Imao sam ponudu da je radim za dzabe,samo da je ocistim od trnja. Nisam uzeo mrzelo me da cistim.
 
Ala ce taj biti tezak za kositi mi smo jedne godine imali NS111 isto tako visok pa smo morali da produzujemo kljunove za suncokret za 50cm i kosili ga tek u oktobru jer je tada tek poceo da sazreva,a inace je setva bila redovna!A stapovi bili debeli ko kolcevi za tarabu!
 
đabe njemu što je toliko visoko narastao kada su mu glave male a nedaj Bože nekog vetra zalepiće ga za zemlju ko taksenu marku
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh