Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svaka cast domacine cak i ova godina je rekordna.Takav rod je i za bolje godine nedostizan.Zadao si domaci zadatak ostalim kolegama.Kod mene prinosi se krecu od 1,5 do 1,8 tona po kj.
 
ja sam imao nesto malo adagia i to mesan sa nekim,mislim da je bolji od neome ali aj da saekamo i druge da se uporedi.od LG JE sigurno mnogo bolja syngenta.mislim da cak lg je u klasi nasih ako ne i gori suvise lagan je

- - - - - - - - - -

Juce skinuo Adagio malo preko 2400 kg po lancu JUS. . .
kakva je agrotehnika i vreme setve,predusev...?
 
ja sam imao nesto malo adagia i to mesan sa nekim,mislim da je bolji od neome ali aj da saekamo i druge da se uporedi.od LG JE sigurno mnogo bolja syngenta.mislim da cak lg je u klasi nasih ako ne i gori suvise lagan je

- - - - - - - - - -


kakva je agrotehnika i vreme setve,predusev...?
Kako je je Bavanistanac imao blizu 29 ako je LG lagan...Sigurno je rodan cim se toliko seje,prosle godine su imali ljudi kod nas u selu ladno 2300-2400 pa i preko! Ja se slazem da je Syngenta teza ali da vidimo na kraju rezultate...Ja sam licno trazio Kondi i Delfi nigde nisam u slobodnoj prodaji nasao i zato sam se odlucio za LG 56.65 i mislim da nisam pogresio_Od domacih je bolji sigurno,to bez polemike...
 
Bez ljutnje ali po meni je to los suncokret,list mali sitan,stablo tanko,glave jos losije...
evo ga taj los NS Dusko suncokret juce skinut ,ova parcela ima oko 45 ari i jos jedna od 78 a.NS Branko ukupno je bilo 3400kg.ili 1700kg po lancu-jutru.mada mi se cini da je Duska bilo i vise posto je bio bolji od Branka.predusev kukuruz,sejano na 25cm,djubrenje 0.
 
ja sam imao nesto malo adagia i to mesan sa nekim,mislim da je bolji od neome ali aj da saekamo i druge da se uporedi.od LG JE sigurno mnogo bolja syngenta.mislim da cak lg je u klasi nasih ako ne i gori suvise lagan je

- - - - - - - - - -


kakva je agrotehnika i vreme setve,predusev...?

Predusev kukuruz, jesenas zaorano 150 kg 3x16, pred setvu 100 kg ANA (po lancu), sejano je 3 aprila, razmak 19 cm. . . prskano Pulsarom prvo prskanje 0.8 po ha, a druga doza 0.4 po ha, razmak izmedju prskanja 10 do 15 dana nesecam se tacno jer je bila kisa izmedju. . . i jednom spartano, stim sto sa hudjikovim odma i zagrcem. . . Ja sam prezadovoljan. . . inace ovo je za sada moj licni rekord. . . :ppozdrav:
 
Jel normalno da jedna glavica suncokreta ima 130-135 grama a da kazem prosecna ni najveca ni najmanja!Radio danas neki ogled,uzbrao 3 glavice,jedna 135 grama,druge 2 po 130 u pitanju je LG 56.65 Parcela je od 2.8 k.j tj 60 vrsti na 385metara odnosno 1.61h. Izracunao sam da na 14,2 metra ima 49 glavica odnosno 49.000 po hektaru*1.61 odnosno 79.000 biljaka. Vlaga je oko 13% ali zelene mase koliko hoces,tek je sad pocela malo da se sasusuje.Meni sad ne ide u glavu,sa ovim sklopom ja bi na 2.80 k.j i da racunam samo 100 grama po glavici imao 7900 kg odnosno nesto preko 2.800 kg po k.j E kada ovrsem napisacu rezultat i da li vredi ova matematika na koju me nagovorio moj zet koji kaze da ne moze da omane do 5% najvise!Iskreno se nadam da je u pravu,mada cu biti zadovoljan i sa 2000 kg/k.j

- - - - - - - - - -

3.5 tone u cugu ako ne i jace!
 
vlaga je možda tu negde a prinos ćemo znati uskoro.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Suncokreti sejani 28.IV .Trebaće im još 10-ak dana do žetve.

Na ovoj parceli su dva hibrida ,kondi i LG 56.65 M

LG...

P7210012.JPG


P7210013.JPG


Kondi...

P7210014.JPG


P7210015.JPG


Kako sada izgleda ,LG ne može da se meri sa kondijem.Zrna su tu ali slabije nalivena.Predpostavljam da će biti ,puna zmajevka a samo 4 t.

Kao što sam predpostavio,
LG 56.65 M 2400 kg/kj
Kondi 2600 kg/kj
 
Znaci Lazo ti si tvoje prebrinuo...Svaka cast na prinosu,ipak je Syngenta najteza,bez obzira na velike glave LG hibrida...Reci mi koliju si vlagu imao na LG-u a koliku na Kondiju?!
 
Savo,nisam još završio .Tek smo oko polovine ,jutros smo probali na dve parcele ali je još "jaki"
Oba hibrida hibrid su imali vlagu od 8,7 do 9,7,kako koja tura,isto i nečistoću od 4 do 4,5.
prinosi su iskazani u JUS tj SRB kvalitetu .
 
Da dopunim Kiraja, na parceli od 2,5kj, hibrid Kondi smo imali 6660kg ili 2664kg/kj sto je najveci prinos suncokreta koji smo mi uspeli da ostvarimo
 
Imao sam na jednoj parceli od 4 kj polovinu Kondija i polovinu Adadja,svo vreme vegetacije Adadjo je bio "lepsi"za oko ali je Kondi rodio vise.
 
Danas sam kod komsije kosio suncokret.Sa 2.5 lanca dobio je ovoliko kondija.Bas sam se iznenadio kada sam poceo da kosim i kada nisam mogao da isteram prvi krug nego sam morao da presecem na nekih 150 m do kraja jer je bio vrsan bunker

2yosnxt.jpg


2uivrz8.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh