Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Možeš samo da misliš i to je to...
Iduće godine malo više prati ovaj forum(zaključi koje su sorte prevaziđene) i malo se potrudi pa da i ti ovako kosiš po KJ.
 
KWS Barolo je prevazidjen i to su potvrdili i ljudi iz KWS-a jos pre2 godine kada su sami priznali da su Syngentini i LG hibridi suncokreta mnogo bolji,tj bolje su se pokazali, od njihovih i da se oni to prihvataju i priznaju bez problema.
 
Ali ako moze da rodi 2900 kg i ako moze neki prosek da bude 1850-1900 kg / k.j to je razlika koja sa sadasnjom cenom pokriva seme i u krajnjoj kalkulaciji donosi prihod!
 
Kod mene i ostalih jakih igraca Neoma nije prebacila 1300kg/kj....zato se cudim duplo visim prinosima,nisam nista rekao lose,cak vas pohvalio,nemoj oma da skacete :ppozdrav:
 
juce pokosio 3hektra pionira f50 8320kg jusa,vlaga 5.5%,zasad je dobro,sejan je pola na 25.5cm pola 23.5cm... 4,5 klasa zemlje
 
Rod je solidan za ovu godinu ali gde meriste tu vlagu.Par godina merim vec ali tu vlagu kod dobre robe nisam sretao.Cak ni vlagomeri nisu svi bazdirani na tako nisku vlagu.
 
Ako je neko rešio tj. dobio zadatak(čitaj procenat) da nas odere džaba tu sva sita i metode.
 
To im je cist car, nego prinos umesto ka gore kreno na dole i to drasticno izgleda da ce biti manjka suncokreta 800-1000 kg po lancu ili kj 56,57 a
 
Čuo sam se par drugara koji su u kosidbi.Svi kažu da njive super izgledaju,da se prikolice jako brzo pune ali da su jako lake.
 
Danas vrsio kondi 3kj prinos 4815kg vlaga 9,7 primese 5, zadnja 3 dana skidao neomu prinos 1000-1300kg po kj vlaga 6-9 primese 5-8, ostalo mi jos adagio i barolo...
 
Ja cu prekosutra da ga skinem, jer pre par dana kad sam merio vladu bila je 8%, ali je masa jos zelena. . . pa sam ga ostavio jos malo. . .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh