Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nato sam mislim 11% vlaga svede se na jus 9% to je 2% , ako je 8% sveda na jus 9% samo daju 0.5%
 
Opet ponavljam rečeno:ako recimo imaš uzorak sa 8% vl i 3% prim tu ne sme biti odbitaka.Nije to hektolitar pšenice pa da se na 1% bonificira 0,5%.
 
Pale prve glavice.
Pokošeno 204 brazde na 400 m ili 10 kj.Za naplatu 18516 kg.Vlaga ,neverovatno mala od 6-7% i zadnja tura 11.
Hibrid je kondi i 12 brazdi LG 5665M koji je malo vlažniji.Zadnja tura je izmešan kondi i LG pa je zato vlaga 11 inače samo LG ima vlagu od 13% a bukvalno je zelen.Kombajn ga teško uvlači pa smo mislili da je vlažniji.Sutra radimo još 5,5 kj kondija i verovatno ćemo uraditi ostatak LG.
Jedna parcela od 5,5 kj je bila lošija ali nismo tačno izmerili prinos pošto je pola prikolice dopunjeno sa druge parcele.Parcele su udaljene oko 300 m.
Sa druge parcele sam u petotonku natovario 1,5 kj (30 brazdi) i bilo je 3180 kg sa vlagom od 6,7% i 5% nečistoće.
ralekiraj u ulozi kombajnera


 
upravo sam dobio informaciju od moih dopisnika sa terena da je kod jednog uglednog domaćina iz Dolovačkog atara ovogodišni rod suncokreta premašio 2000kg po lancu ili tačno 2138kg po lancu što mu dođe 3563kg/h ovaj ugledni poljoprivrednik je primenio punu agrotehniku i svoje dugogodišnje iskustvo što mu se i vratilo kroz ovako dobar prinos ja mu srdačno čestitam i želim puno uspeha i obaranje novih rekorda u narednim godinama :ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:::novac::::novac::::novac::
 
Danas košene dobre agrotehnike i prinosi na većim parcelama od 1100-1500kg/kj.Ja moje počinjem sutra da radim.
 
Ja u sredu pa nek je zelen koliko hoce,samo da ga nastimujem da ne prosipa nazad.

Lalo jel to vrseno pored puta Sefkerin Opovo?
 
Juce sam pricao s rodjakom, skidao je Neomu, kaze oko 23 mc/kj. Prodao po 51 din (akontacija). Ja mislim da krenem za vikend, bio sam u subotu na njivi, polako se pojavljuju zrele glave, verovatno ce tokom ovog vrelog talasa da sazri kako treba!
 
Barolo je bio nekada dobar...Sad ima i boljih. Sybgenta i LG su pravi recept za uspeh... Ni jedan ni drugi ne izgledau spektakularno, al' sto cure... Secam se NS hibrida, Tri metra visine, glave k'o felna od zmajevke, a kad dodjes na kantar, ni dve tone po hektaru!
 
Komso i ja se secam NS" Dusko" prosle godine dao 1920kg po lancu-jutru. vlaga 8 % ,predusev kukuruz,djubrenje 0.imam i njega i NS Branko i ove godine ,videcemo za koji dan koliko ce biti.a da se slabo NS hibridi suncokreta kod nas u kraju seju slazem se.
 
juce popodne skinuli zadnju njivu od 1,5kj. neoma sejana 29.03. na 21cm rodilo je 4360kg !!! ja i cale se zaprepastili sobzirom da mi na ostale rodilo 1600kg njiva je u bavaniskom ataru 3 duz predusev kukuruz i predsetvu 150 kg urea po kj.
 
@dreger
Eto post iznad...Dusko i Branko mozda mogu zajedno da daju onoliki prinos... Ipak je genetika NS pregazena... Zp se vrlo casno, i dostojanstveno drzi, trudi se da uhvati korak, i kanda ce uspeti, ali NS svake godine ima sve manje sanse...

- - - - - - - - - -

Inace, Dolovac, svaka cast! :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh