Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja sta obecam to ispunim isto vazi i za ono sa cicijem u vezi soje.ZA vikend skidam dodjite da vidite .javite se na pp zainteresovani da se dogovorimo
 
ja sta obecam to ispunim isto vazi i za ono sa cicijem u vezi soje.

nisam obilazio tu soju vec odavno ali cu sutra otici pa cu postaviti slike


kolega danas vrsio svoj najlosiji suncokret koji se silom osusio ( razlog nepoznat ) i ninasta nije licio......prinos 1200 kg / KJ


ako budem imao vremena mozda navratim da se upoznamo i druzimo malo ( nije zbog jagnjeta jer ga ne volim :sta: )
 
Danas je rodjak skidao Neomu, 19 mc/kj. Pitam kako izgleda,kaze nista specijalno. dosta nejednake glave, Ima i praznih mesta, malo od zeceva, malo od spartaca, tako da mogu reci da sam optimista!
 
nisam obilazio tu soju vec odavno ali cu sutra otici pa cu postaviti slike


kolega danas vrsio svoj najlosiji suncokret koji se silom osusio ( razlog nepoznat ) i ninasta nije licio......prinos 1200 kg / KJ


ako budem imao vremena mozda navratim da se upoznamo i druzimo malo ( nije zbog jagnjeta jer ga ne volim :sta: )

@cici ajde jedno pitanje!!!!! jesi li Ti bio na "barázda" u nedelju videosam da neki " Moricz-ovi" su dali tamo neke izjave!?
 
Ja imam parcelu od 2.75 k.j presevano 8 maja...Kaze mi sinoc jedan ugledan,imucan domacin koji dobro radi i ima pojma o poljoprivredi,Video mi je suncokret u Sefkerinsko i stao je da vidi tj.da se divi,kaze nije video lepsi nigde...Pita me za sortu,ja mu kazem LG 56.65 ,zna i on je trazio da ga seje ali nije mogao da nadje seme vec je uzeo sve Syngentine hibride.Ja reko pa Syngenta isto ima dobre hibride,kaze on ima i seje 3-4 SORTE, ali ni jedan nema ovakve glave i ne izgleda ovako kao tvoj!Moram priznati da mi je prijalo kad te hvali veci gazda od tebe...:osmeh:
 
Kondi setva 12.IV .
Jako čudno izgleda ,kako zri glavice se naglo smanjuju .Sada se vide prazna mesta od zečeva.Ne mogu ni da predpostavim prinos.Za par dana ćemo probati da ga skinemo.

 
Da se ja pitam,ja bi tu protero........Ima dosta i zrelog,a ovo sto se malo zeleni kada se pomesa mislim da ne sme da bude vise od 10% vlage
 
Videcemo,samo da bude dobar prinos pa nek se vrse i za mesec dana.

Malo pre smo S.Pisarov i ja isli usluzno da vrsemo neki sunc.na oko nista narocit ali nije ni los mi smo ga cenili na 1600-1700kg po lancu odokativno.Kad smo zavrsili njivu na 2 lanca puna 5tonka sa metarskim stranicama(pobeda) i puna trotonka sto je otprilike preko 2500kg po lancu.Javicu tacan prinos kad ovaj izmeri.
Jutros izmereno,5300 kg,ili 2650 kg po lancu.
 
U je, koji rod, sta su radili ? Koliko djubriva ? Sta je bilo predusev ? Koja sorta ? To je stvarno dobar rod, kao u najboljim godinama.
 
pa onaj od gore im se oduzio jer prosle godine od grada nije bilo preko 800kg...
Mada se meni covek koji mi pozajmio prikolicu zmaj 489 cudio kako je merila 5100kg suncokreta,a tebi sad pobeda 5300? Koji je to hibrid?
 
Poslednja izmena:
Dusane oko agrotehnike neznam stvarno sta je radjeno a ni koji je predusev.
Dolovac pobeda i trotonka,pise lepo.Hibrid kondi.
Juce su neki imali i jace prinose.
 
Ja danas poceo zetvu suncokreta ,
Syngenta Neoma , sejana 12.04. na 23.5 cm ako se nevaram , prskanje (protiv sirokolisnih i protiv uskolisnih na vreme) , 1 spartanje (prihranjen sa 100 kg/AN po 1kj) i na kraju u prikolicama sa povrsine od 2.5 kj ostvaren rod od 4120 kg sa 9.3% vlage i 4% necistoce , kad se odbije bice JUS-a oko 4025 kg ili 1610 kg/kj. Ja sam prezadovoljan s obzirom na godinu i sve ostalo prvi utisci su dobri ako takve budu i ostale njive bicu zadovoljan sa suncokretom , toliko za sada...
 
Poslednja izmena:
I mi smo poceli prekljuce. Prinosi su sareni. U drzavnoj zemlji (5-6 klasa) je bilo 1500kg/kj (57.55) danas na mojim njivama bilo 1900-2300po kj.

Kiraj

Ovo sto je na slici, ja bi reko vlaga 13-13.5 % prinos oko 1500kg/kj
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh