Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
vlaga je možda tu negde a prinos ćemo znati uskoro.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Suncokreti sejani 28.IV .Trebaće im još 10-ak dana do žetve.

Na ovoj parceli su dva hibrida ,kondi i LG 56.65 M

LG...

P7210012.JPG


P7210013.JPG


Kondi...

P7210014.JPG


P7210015.JPG


Kako sada izgleda ,LG ne može da se meri sa kondijem.Zrna su tu ali slabije nalivena.Predpostavljam da će biti ,puna zmajevka a samo 4 t.
 
Ja idem moju Neomu danas da skidam pa cemo videti sta ce biti i koliko.
 
Drugar danas kosi 4kj Neome sejane krajem marta.Zemlja je odlična kao i agrotehnika.Računam da će to biti neki dobar reper šta očekivati u kosidbi.Javljam prinos čim saznam.

- - - - - - - - - -

Evo izveštaja kao što rekoh:prinos 5870kg/4kj,vlaga 6,3%,primese3%.
 
Ja danas skino kondi 2.5 lanca 3800kg vlaga 6% primese 3% ostalo mora da saceka bar jos 3-4 dana LG 56.35.
 
Dolbi iz nekog razloga prevremeno sazreo i okoncao vegetaciju , nesto smo skidali, oko 1600 kg po lancu, obecavao je vise. Komsija je imo 15 lanaca dolbija i to je vec sve poskidao. Nisam ga pito za prinos, al cu da pitam promotera za razlog.
Lg 5635 sledeci, ne svidja mi se sto je mnogo visok, ali kolko sam primetio vise padnutih ima kod sindjente koja je niza :sta:, i krupno mu zrno, ko gricko. Lg 5665 nece skoro , zeleni se skraja na kraj.
 
kiraj
Nisam te bas najbolje razumeo koji ti izgleda kvalitetniji LG ili kondi?
U nasem ataru LG retko ko vrse jos uvek su zeleni dosta dok ostale sorte polako skidaju.Ja sam juce opet bio da vidim kod mene i jos 7 dana nema sanse ako ovim tempom nastavi da zri.
 
Malo pre se vratio iz atara.Takodje treba bar jos 7 dana da bi najzreliji suncokret mogao da se vrse.Causade -Durban i singentin Dolbi su mi favoriti za ovu godinu pa cemo videti kako ce sve ispasti do kraja.Kondi mi je ubedljivo najlosiji hibrid ove godine.
 
@ddragan
Kvalitetnije zrno ima kondi,bar u mom ataru.ja imam dve parcele gde su LG i kondi a komšija jednu gde je LG i dolbi.Na sve tri parcele LG ima lakše zrno.Da li će na vagi biti drugačije znaćemo uskoro.

Danas smo uzeli tri prosečne glavice od suncukreta koji je na slici u postu 731.Ručno ovršen ima vlagu 10 %.Ostaje do ponedeljka, pošto u toj duži imamo još jednu parcelu koja će do ponedeljka možda biti za rad .

Spajki ,kako misliš najlošiji ?
Pisao sam negde da mi kondi čudno izgleda ,kako zri tako uvrće glavicu.Sada mi glavice izgledaju male.:sta:
 
Nikad ih nisam posebno merio ali od puno njih sam cuo da Kondi ima bolju tezinu,e sad videcemo.
 
Sad se vratio iz Mihaljevaca,radio usluzno suncokret,kondi zalepio za zemlju,covek imao 700kg/kj,vidjao sam na vise mesta da je polegao,izgleda da ima problema sa tim.
 
Trebali ste ranije da to skidate, jer verovatno nema pozitivne bonifikacije, tj doplate sto je vlaga bila 8, a jus je 9.

______________________

Neko mi je iz ove teme poslao pp u vezi suncokreta, ali sam greskom izbrisao poruku. Zamolio bih ga/nju da mi opet posalju poruku. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Pa ako je vlaga 8 bonificira se 1%.Znači radi se da vlaga+primese=11%
U Mirkovom slučaju je trebao imati samo 0,5% odbitaka.
 
Neznam nikoga da su mu dodali %, ali se pre svake kampanje prica da ce dodavati, i to tako godinama. Cesto u tim slucajevima kad covek donese robu s karakteristikama ispod jusa, oni mu pisu jus, i svi srecni, covek jer nije imao odbitaka, a oni jer nisu dodavali procenat, i imaju fore da tu robu umuljaju s nekom vlaznom i prljavom.
 
Ja sam napisao kako treba i kako se kod mene radi.Za sve ostale vidove obračuna zovite inspektora.
Stim da vlaga ispod 8 koliko god da je piše se 8%.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh