Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Videcemo,samo da bude dobar prinos pa nek se vrse i za mesec dana.

Malo pre smo S.Pisarov i ja isli usluzno da vrsemo neki sunc.na oko nista narocit ali nije ni los mi smo ga cenili na 1600-1700kg po lancu odokativno.Kad smo zavrsili njivu na 2 lanca puna 5tonka sa metarskim stranicama(pobeda) i puna trotonka sto je otprilike preko 2500kg po lancu.Javicu tacan prinos kad ovaj izmeri.
 
Juče ovršeno jedno jutro prinos 640 kg .Očaj nadam se da će na ostalim njivama malo više da rodi.Čujem da ima kod nas ljudi koji su navrli i 300 kg po jutru.
 
čitao sam sad malo starije postove iz ove teme pa me interesuje kako vam se čini suncokret tamo gde je malo manji sklop usled najezde zečeva obzirom da je sušna godina da li je malo ređi sklop nadoknadio većom glavom i da li i dalje planirate setvu na 21.5 cm ( većina seje na taj razmak ) ili idete na malo manji sklop
 
Znam da se u susednom mestu do mene kosilo 300kg/kj.Ali ipak tu se sve desilo kako ne treba.Od zemlje,setve,zečeva,makazara......
 
Videcemo,samo da bude dobar prinos pa nek se vrse i za mesec dana.

Malo pre smo S.Pisarov i ja isli usluzno da vrsemo neki sunc.na oko nista narocit ali nije ni los mi smo ga cenili na 1600-1700kg po lancu odokativno.Kad smo zavrsili njivu na 2 lanca puna 5tonka sa metarskim stranicama(pobeda) i puna trotonka sto je otprilike preko 2500kg po lancu.Javicu tacan prinos kad ovaj izmeri.
Ako je tako onda je to rekordan prinos, koliko ari je vaš lanac? 1 jutro=57 ari
 
Nisu jos ispraznili vlaga mu je 14 a pisano 11% i primese 6% sad je u hangar a ujutru prazne.Lanac je toliko kao sto si napisao.1 lanac je 1 jutro.
 
  • јутро или катастарско јутро = 8 мотика = 5754,7396 квадратних метара али се често заокружује и на 5760 квадратних метара
  • ланац = 10 мотика = 7193,4245 квадратних метара
 
Jedan drugar je skinuo sucokret 1700 kg/k.j vlaga 10% Syngenta ali ne zna koja je sorta,suncokret nije nista specijalno izgledao!
 
ја имам две парцеле на које мислим да cе бити око 3т по ланцу......ko ne veruje neka dodje da prisustvuje
 
Gledam ovi rani suncokreti uglavnom za 3-4 dana ce svi moci da se vrsu...Ko je sejao kasnije, ti su jos zeleni,nece skoro...2-3 nedelje mozda neki i jace ako je kasniji hibrid!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh