Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako je 2% mislim da bi na 200l trebalo 4kg :haha:
Moja greška u kucanju.
Kupio sam kalijumovu mast(200din/kg) i mogu reći da se jako lepo razmuti u vreloj vodi.Sutra prskanje.

---------- Poruka napisana 26-04-12 u 19:17 ---------- Prethodna poruka je 25-04-12 at 18:04 ----------

Danas prešao obode svih parcela.Mnogo više smrdi kad se prska u odnosu dok se razmućuje i peni u prskalici kao ludo.
 
Jedno pitanje, kojim herbicidom poprskati BAROLO RM. Ima i uskolisnate i sirokolisnate trave.Suncokret je nikao, znaci za povrsinsko prskanje.
 
Danas gotov suncokret, Neoma na 23,9 i 5 cm dubine.... Ponedeljak dubinski prskanje...
 
Nemam pojma,ove godine je prskan terbisom i acetohlorom.
Prošle godine je na toj njivi bio tritikal i prskan je Sekatorom.
Moguće da je i od onog mraza što je bio.:sta:
 
Ti znas koliki je bio kad je bio mraz
ja sam prskao sa 1,8L/Ha Hemozin ( terbutilazin ) i hvala bogu za sad je jos dobar
cuo sam predprosle godine kade je bilo sila presevanja zbog onih velikih kisa u aprilu da je ta kombinacija problematicna acetohlor + terbutilazin
prosle godine sam prskao 1,5L/ Ha Rezon ( tebutillazin ) i izbegavam acetohlor posto svakako cekam naknadno da tucem po rizomskom sirku
 
Ne verujem da je od mraza nastala šteta.I kod mene je dosta izašao kad je bio mraz i nema oštećenja.Pre će biti da je terbutilazin odradio svoje u negativnom smislu.
 
Danas, tj. sad već juče oprskan suncokret sa ovom kombinacijom u količini od 0.5 l/kj:


v4vwnp.jpg
 
Kondi sejan 12 IV .
Nicanje je bilo dobro ali ,kao i svake godine ,zečevi se potrude da nema zadatog sklopa.



Gde se vide prazna mesta ,ostao je "patrljak"

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh