Suncokret 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas je Arena 150000 zrna 140e+pdv, a u robnoj razmeni 780kg
 
geza je napisao(la):
ima kod nas zadruga gde je ta ista arena u robnoj razmeni 850kg suncokreta

kod nas je 850kg suncokreta Syngentin hibrid koji kao i Rimi moze da se tretira Pulsarom. Mislim da se zove Meldini
 
Mozda i bude, ako zadruga uplati PDV za seme suncokreta koji su uzeli, moze da da racun. Tako nesto su mi rekli u mojoj zadruzi
 
Cene semena su visoke, Syngenta izadje u paritetu 312 kg po hektaru sa kruizerom.
Ako vec ne znam cenu, bar da ne razmisljam kako ce da nikne i rodi.
Ovo sto Novi Sad daje gratis i ne izadje nesto jeftinije. Po paritetu koji daje Viktorija oko 120 kg/ha sa besplatnim semenom izadje Novi Sad Institut, a posto ce cena biti oko 20 din to je oko 4000 dinara za moja 4 jutra.
Pisao Dolbija sa kruizerom pa kako bude
 
el ima neko cenu za lg 5665? prosle godine se dobro pokazao. kod mene u apoteku "stize" vec 3 nedelje...kol'ko se secam najavljena mi je cena oko 11.000 din za veliku vrecu...jeftinije od sindzente..
 
775kg merkantilnog kesa lg 56.65. pisao zamenu danas...bar neke pare da izvucem od suncokreta..
 
na berzama terminska cena suncokreta vec oko 220 Eur/t, kazu slaba prizvodnja u Juznoj americi
dok jednom ne smrkne drugom ne svane.
Valda ce jednom svanuti i nama :ppozdrav:
 
Mi mladi uvek žurimo ja ću u utorak da počnem setvu soje :ppozdrav: A stariji ljudi i ko ima malo zemlje taj ima vremena
 
Ma navika koja mi je prešla od ćaleta je da uvek sejemo među prvima u selu.Prošle godine sam suncokret sejao 17-18 marta i bio je extra.Isto je bio NSH 111 i Dolbi.U setvenom sloju je danas u podne bilo više od 8 stepeni.Što se temperature tiče tu se uopšte ne sekiram.I kukuruz ću početi sejati od 31.03. ako to vreme dozvoli.
 
ja jos ni semena nemam a vi pisete o setvi .
pre 10 aprila nista ,jedino ako bas bude przilo kao danas .
sad koliko cujem u oluk bas lepo dobuje kica .
jeli neko ima iskustva sa semenom od dikalbe "rumbasol"
:cao:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh