Suncokret 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne volim da dobijam nista dzabe. Imam nekih losih iskustava, ili niko nece seme ili je preostalo iz prethodnih godina zalihe pa bolje da daju nego da bace. Da su od pocetka tako krenuli svako cast, ovako nisu cista posla. Ja cu da biram za moje novce :cao:
 
Slazem se sa Pajom. Sigurno necu sejati NS hibride suncokreta, ima i boljih
 
ja verujem da ce dosta ljudi sejati ns semena,bas zbog tog gratisa.
ja sam nacuo neke cene/paritete,pa to ti je da se obesis medj' sunke kako je skupo.
 
ognjen74 je napisao(la):
seme sunkreta "dolbi" 150000 jedinica 155e kesa ,
a za paritet 780kg merkantilnog suncokreta
molio bi komentar

Dakle iz tog pariteta proizilazi da će cena suncokreta biti ispod 20 din/kg. ::lose::
 
kod mene je paritet za vestak ako zaduzim psenicu 3:1 sto kaze da ce psenica biti oko 10 din ne vise
_________________________________________________Post je spojen: [time]1236978431[/time]_________________________________________________
u pitanju je fertilova ureja
 
Dobar dan, gospodo! Ako ne tajna, kako se krece cena uljanog suncokreta?
 
ima li neko mozda nesto konkretno, od zadreuga, uljara...
Da li se ugovara, uslovi, pariteti? Evo za 15ak dana krece setva, a joss niko nista!!! :zli:
 
neznam sta da kazem ali me plasite sa ovakvim prognozama . posto meni ove godine ispada da moram posejati 50% njiva suncokretom ali ognjen je u pravu sa paritetima,i kod mene je tako . 2007 me. god. arena je u razmeni bila 525kg. suncokreta a sad je 750kg. sa tim da je sad tretiran gaucom a domace ove godine kosta u pola cene isto tretirano pa sad koje sejati
 
Meni je predsednik zadruge rekao da se u ugovorima nigde ne navodi cena već da je samo obaveza da se preuzme suncokret.Ti ga posle možeš prodati kome hoćeš i za koliko hoćeš.On mi reče da se ne nada ceni od preko 20 dinara.Do sada je retko kad grešio u procenama.
 
evo sad sam pricao sa bratom , on kaze da kod njih su ovi uslovi . (arena dolbi delfi )150000. zrna 775kg. suncokreta . a( ns seme domace)40000. zrna 87kg suncokreta . i sve tretirano kruizerom za kes ne moze. a ugovor prave samo za onu kolicinu koliko si uzeo seme
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh