Subvencije za mlečno govedarstvo

Ne otvara se zato sto je link sa FB,ne mogu da nadjem na youtube.
Kaze da krava ne sme da promeni vlasnika,dok se pare od subvencija ne uplate. Cak ni resenje ako stigne ne smes da otudjis kravu dok ne legnu pare na racun.
 
To je uvek i bilo tako.Ne matičiš krave pa nisi u toku sa tim finesama.Nije mali gubitak od 20.000 rsd po kravi.
 
Dobricanin jel su kod tebe maticene krave ili ne?
U pravilniku za kvalitetna priplodna grla u clanu 4 stoji:
Ispunjenost propisanih uslova za ostvarivanje prava na podsticaj utvrdjuje se na osnovu podataka na dan podnosenja zahteva iz clana 3 ovog pravilnika.
 
Moje krave nisu maticene,pitao sam i ovde vezano za rodaju i subvencije a i ove u pss u Rumi,kazu mi da ne pise nigde koliko krava mora biti na gazdinstuv posle teljenja...Sada cujem sta direktorka kaze...a ja prodao 5 komada...
 
Ako su bile na tvom gazdinstvu kada si podneo zahtev,trebalo bi da dobiješ.Samo treba pitati gospođu koji su im zakonski rokovi za obradu zahteva ako ih uopšte ima.Za promenu bi trebalo da ubace i kamatu od 0.2% dnevno kao što oni nama zaračunavaju-mislim na državu.Kojih 20 dana.Predali smo jula a niko nije dobio ni dinar.
 
Jesu bile na mom gazdinstvu kada sam poslao,sve sto sam ih prodao bilo je nekih 5-6 meseci posle teljenja tj podnosenja zahteva.
 
Dobićeš pare.
Ako su na dan kad je podnet zahtev bile na tvom imanju u veterinarskoj bazi pri obradi će to da vide u upravi i dobijaš pare.
 
Danas sam sasvim slucajno imao tu cast da popricam sa direktorokom za agrarna placanja,i pitao je za ovaj moj slucaj,rekla mi je da necu ostvariti subvenciju na grla koja sam prodao bez obzira kada sam poslao zahtev i slicno. Zatim mi je uzela BPG i podatke,poslala koliko sam video u poruci i za nepun minut mi javila da je moj zahtev u obradi i da do kraja januara ce biti isplata.
Prica zena da se jako puno prevara radi po pitanju stoke i navela jedan primer da su uhvatili neku trojicu sa ovcama koji su jedan drugom prodavali u krug i uzimali subvencije :osmeh:
 
Interesuje me jedna stvar ovde, a verujem da je isto za junad..

Ti si predao jedan zahtev za x krava, pet si prodao i sada ćeš dobiti subvencije na x-5? Neće ti odbiti ceo zahtev nego samo skinuti te koje su prodate?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Danas sam sasvim slucajno imao tu cast da popricam sa direktorokom za agrarna placanja,i pitao je za ovaj moj slucaj,rekla mi je da necu ostvariti subvenciju na grla koja sam prodao bez obzira kada sam poslao zahtev i slicno. Zatim mi je uzela BPG i podatke,poslala koliko sam video u poruci i za nepun minut mi javila da je moj zahtev u obradi i da do kraja januara ce biti isplata.
Prica zena da se jako puno prevara radi po pitanju stoke i navela jedan primer da su uhvatili neku trojicu sa ovcama koji su jedan drugom prodavali u krug i uzimali subvencije :osmeh:
Sad mi nije jasno-jel dobijaš ili ne.
 
Dobijam,ali ne dobijam za te koje sam prodao. Kao sto kolega kaze,poslao sam zahtev na 10 komada...po tome kako ona kaze bice mi odbreno samo za njih 5 koje su ostale na gazdinstvu. Kaze mi kako da subvencionisemo nesto sto vise nije u vasem vlasnistvu,bez obzira sto je proslo godinu i vise dana od kako se ta krava otelila,a 6+ meseci od podnosenja zahteva.
 
Dobijam,ali ne dobijam za te koje sam prodao. Kao sto kolega kaze,poslao sam zahtev na 10 komada...po tome kako ona kaze bice mi odbreno samo za njih 5 koje su ostale na gazdinstvu. Kaze mi kako da subvencionisemo nesto sto vise nije u vasem vlasnistvu,bez obzira sto je proslo godinu i vise dana od kako se ta krava otelila,a 6+ meseci od podnosenja zahteva.
Ma vataju se za svako slovo.Sada ispada da si ti kriv što oni nisu obradili zahtev tek kada si ih pozvao.Mislim da bi dobar advokat to isterao u tvoju korist.Da si ti krave prodao nakon 5 dana pa da kažeš da su u oravu ali nakon 5 meseci.Ipak su to bile tvoje krave i možeš sa njima raditi šta hoćeš.Sledeći put kada budeš naumio da prodaš krave,lepo ih odvezeš ispred ministarstva i vežeš ih pa neka reše šta će sa njima.
Znaju oni ko mućka i kako se mućka.Neka malo izađu na teren da se ne ucrvljaju.
 
Moraš dobiti i za krave koje si prodao nakon podnošenja zahteva.To što je neko direktor ne mora u zemlji Srbiji da znači i da zna svoj posao.U krajnjem slučaju i ako ti odbiju ta grla, moraš dobiti rešenje na osnovu čega su ih odbili.Kada dobiješ rešenje napravi žalbu obavezno, ovaj put je uredba napisano jasno i nedvosmisleno tamo piše:
"Члан 5.
Управа утврђује испуњеност прописаних услова за остваривање права на подстицаје, одобрава исплату и даје налог за пренос средстава на наменски рачун пољопривредног газдинства код пословне банке.
Испуњеност прописаних услова за остваривање права на подстицаје утврђује се на основу података на дан подношења захтева из члана 3. овог правилника. "
Tako da ako se vataju za svako slovo onda dobijaš pare.Direktorku, a niti ikoga drugog u upravi nema šta da interesuje dalje od onoga što piše u uredbi.
A to da su trojica jedan drugom prodavali ovce i uzimali subvencije svaki ne može da se desi ako ta ista uprava radi svoj posao.Jedno grlo ima pravo na subvecije jednom godinšnje.Ne vlasnik nego grlo.
Govorim o subvencijama za kavlitetna priplodna grla.
 
Držimo ti palćeve.Ako ne dobiješ pišemo peticiju.Treba malo da dignemo prašinu.Ko zna koliko ima sličnih slučajeva.
 
Nazad
Vrh