Subvencije za mlečno govedarstvo

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
29.116
Dosadašnje mere doprinele su samo gašenju mlečnog govedarstva i biće samo gore a bolje ne.

• Like
Reagovanja: siz

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
29.116
Ne gledam tv ali gledam stanje stočnog fonda po selu.Krave se konstantno prodaju i gasi proizvodnja mleka.Niska cena sirovog mleka je još jedan faktor koji doprinosi gašenju proozvodnje.Začarani krug a nadam se da nećemo doći do toga da kravu viđamo u bukvaru i na tetrapaku.

Učlanjen(a)
4 Maj 2010
Poruka
1.418
Nažalost došli smo u situaciju da nam održivost proizvodnje i profit zavisi od subvencija, što uopšte nije dobro. Male zarade, niska tehnološka opremljenost i produktivnost su veliki problemi i uzrok lošeg stanja u sektoru mlečnog govedarstva. Nema strategije, sve je na ličnom nivou i entuzijazmu, bojim se da ne idu mnogo bolji dani. Mada tražnja za mlekom raste, verovatno će i cena, ali ko misli da se bavi dugoročno proizvodnjom mleka mora da zna da sve svoje troškove i profit mora da upakuje u 0,30e, i to će biti još duuugo vremena tako.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
29.116
Nemaju svi cenu od tih 0,30 evro centi.Znamo svi da je u većini krajeva mnogo niža i kao takva totalno demotivisana.

Zoran0230

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
1 Jan 2010
Poruka
7.507
Mi za neumatičene krave ni ne očekujemo pre marta a predali jula.A i šta će nam novci.Samo da te zaboli glava dok misliš gde da potrošiš.Mi smo ostali i bez premije za 3 kvartal jer taj stručnjak na koga se vodimo nema krave na svom imenu a sa otkupnog mesta nisu reagovali na vreme.Tako mi ostadosmo bez 500E na pravdi boga i niko nije kriv.Pa zar se u mlekari niko nije upitao otkud to mleko.U pitanju je nas 5-oko 500l dnevno.Nikom ništa ne možeš.Drugog otkupljivača nema.Moraš da zabiješ glavu u pesak i da skačemo od sreće kad dobijemo nešto od države a da nas nisu odbili i da skandiramo predsedniku......

Vrh