Subvencije za mlečno govedarstvo

Evo i meni lepog iznenadjenja,uplacena premija,cetvrti kvartal.To je leglo ko budali samar...Sve pritislo...gorivo,djubrivo,semena,veterinarske usluge(redovne i vanredne),koncentrat...Ma kad se blizi prolece,otresemo se ko sarov buva...Izbori su cudo!!!
 
Ja sam 28.01.2014poslao u Sabac papire za dva grla,a 30.01 za jedno grlo,danas mi legle pare samo za jedno grlo ,naznam sta se desava.
 
Takođe uplaćena jedna prvotelka danas ... dobra im ova fora za 1. april :) niko se nije nadao.
 
Zanima me kakva je procedura da prevedem kravu u maticnoj sluzbi posto sam je kupio u januaru ove godine i preveo u kartonu na moje ime ali nemam iskustva oko maticne sluzbe? Inace krava se vodi u maticnoj sluzbi u Velikoj Ivanci
 
Sa pasosem te krave,gde je prenesena na tvoje ime i gazdinstvo,obrati se svojoj maticnoj sluzbi.Posto je krava iz druge opstine,to jest druge maticne sluzbe,ako bude bilo potrebe lako ce se kontaktirati ta sluzba za eventualnu papirologiju.Mada,sada su svi umrezeni i mislim da to ide lako.Kada treba da ti uzmu pare,zavrsice ti sve u rekordnom roku.Ali kada treba da te oprave oko tvoje dobiti,onda ide povuci-potegni.
 
Kad kupis kravu vlasnik treba da ti preda maticne papire od te krave i sa njima ides u tvoju maticnu u sluzbu ,predhodno moras prevesti kravu na svoje imanje i to je to .
 
Pa kravu sam kupio i preveo na sebe ali nisam imao registrovano gazdinstvo tek sam sada registrovao pa nisam toloko upucen. Hvala u svakome slucaju
 
Svima traže da naknadno dostave Pasoše grla koja se nalaze na Gazdinstvu, bez obzira što sam u papirima pri obnovi registracije naveo da nema promena što se tiče strukture i broja grla...:sta:
 
Da li je neko juce gledao kod Urosa u emisiji muku,nisam zapamtio odakle su,proizvodjaca mlecnih proizvoda.Pored svih dozvola,sertifikata,odobrenja,uredbi,naredbi...nasli se inspektori da im staju na muku i gotovo direktno kazu da je za njih prodaja regularnih proizvoda zavrsena i da mogu sada da se slikaju sa kravama.Slusao sam i gledao,pored besa nisam mogao da poverujem sta se desava sa ljudima koji su mnogo ulozili u proizvodnju mleka i mlecnih proizvoda,a sada dosla bagra da ih zatre za sva vremena.Sve mislim da i dalje nismo svesni sta nam sprema monopolski lobi,sa sve novoformiranom narodnom vladom.Dok ja bijem glavom o zid,kada cu konacno zasejati,kada pokositi,kada dobiti premiju...meni i svima nama moderni inkvizitori spremaju giljotinu.Ako sam imao i tracak nade da cemo mozda docekati neke bolje dane,sve je palo u vodu sa reformistickim koracima za svetlu buducnost.Ako je reforma,e bas je reforma.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh