Subvencije za mlečno govedarstvo

Znači ipak su njihove priče imale smisla.Čekamo sad.Neka se javi još neko ako im je uplaćeno.
 
Juce bio u maticnoj sluzbi da im uplatim 50% za prijavu grla za ovu godinu.Drugu polovinu im uplacujem kada meni legnu pare.Novina je ta sto su proslogodisnjih 5.000 din. po grlu smanjili na 4.000 din.Pa dajte da vidimo kako je u ostalim regionima,koliko nas deru s obzirom da nam je subvencija smanjena za 5.000 din. po grlu.Ja na pet krava,jednu dam birokratskim pacovima u maticnoj.E sada se pitam-ko ih cuva,ko ih hrani,ko leci...kada petinu subvencija dajem pacovima?Oni mi dodju nesto kao suvlasnici bez ikakve odgovornosti.Za proslu godinu sam im dao 5.000 za grlo koje je izaslo iz stale krajem godine i odbivena mi je subvencija za isto grlo.Ali to gospodu ne zanima,recimo da mi nisu uzeli ceo iznos jer i ja nista nisam dobio.Vec smo raspredali o ovom,ali dajmo da vidimo kakva je situacija kod svih.
 
Auuu, kolega Ivan Ilic, pa oni deru tamo kod tebe!Previše je 5000!Matična služba koja meni vodi papire uzima 3000 ove, a prošle je bilo čini mi se isto_Ostalih par uzimaju oko 3500, 3700, i neke kao daju vaučere za prvo osemenjavanje, 500 din.U stvari, oni su samo tu da se nakače, da birokratija ima šta da radi, i da otkine što više od nas, a nas ko...
 
To je služba koju odmah treba ukinuti i koja radi pored veterinarske koja je sasvim dovoljna.Šta ima stočar od njih-ništa,sem da im plaća danak koji nije baš mali.
Zbog takvih kojekakvih izmišljenih službi,kasne premije jer su oni ispred proizvođača a nakotilo ih se gad božiji.
 
Ocigledno da je jedino Palma konkretan kada je u pitanju podrska unapredjenju stocarstva.A mi ostali manje-vise placamo harac idiotskim i nezasitim sluzbama.
 
Nazad
Vrh