Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

I jel od sledece godine imamo gorivo bez akciza ?,ne placamo navodnjavanje ?,ostaje 18k po hektaru ?.
 
Ako sam dobro razumeo rebalans imamo manjak od 2 milijarde eura u budzetu pored visokih poreza akciza itd znaci da sve sto se deli para je ne realno jel ih prosto nemamo odnosno moracemo da pozajmimo a kako ce da vratimo niko ne zna
 
Na to sam i sumnjao.Ali uglavnom ostaje velikim farmerima ,tj i vise od 18k po hektaru.Toliko o tome da se na protestima trazili zahtevi koji svima bi jednako pomogli.
 
Na to sam i sumnjao.Ali uglavnom ostaje velikim farmerima ,tj i vise od 18k po hektaru.Toliko o tome da se na protestima trazili zahtevi koji svima bi jednako pomogli.
А када ду протести донели нешто добро за мале. По обичсју ови велики се фино договоре са влашћу, њима буде фино, добије се штошта у истим, а остале ко јебе....за кога онда да се ми ситни боримо, јер нас ти исти увек превеслају и добију за оно шта се они боре и што је њима неопходно ..они све већо и јачи, а ми све мањи и слабији..само што ни они нису схватили, да ће и њих пијести корпорације...живи били па видели ово о чему пишем....
 
Ne ostaje ni malim ni velikim i nemojte pisati koješta.
Ove godine su trebale biti subv. 6000 za obr.površine i 3000 na konto goriva.
Izboksovano je da se podupla tj. još 6000 +3000.
Dogodine ako uvedu gorivo bez akciza ili povrat akcize na kupljeno gorivo nema ovih 3000+3000 hiljade tako i malim i velikim.
 
Na to sam i sumnjao.Ali uglavnom ostaje velikim farmerima ,tj i vise od 18k po hektaru.Toliko o tome da se na protestima trazili zahtevi koji svima bi jednako pomogli.
Kako si uspeo da dođeš do takvog zaključka ? Molim odgovor sa argumentima. Hvala.
А када ду протести донели нешто добро за мале. По обичсју ови велики се фино договоре са влашћу, њима буде фино, добије се штошта у истим, а остале ко јебе....за кога онда да се ми ситни боримо, јер нас ти исти увек превеслају и добију за оно шта се они боре и што је њима неопходно ..они све већо и јачи, а ми све мањи и слабији..само што ни они нису схватили, да ће и њих пијести корпорације...живи били па видели ово о чему пишем....
Isto pitanje.
Prvo konstatuješ, pa onda napišeš ,,živi bili pa videli", kako je to moguće ?
 
Ja sam za to da ako izlazimo na proteste ,traze se zahtevi neki koji jednako pomazu svim paorima i malim i velikim.Subvencije po hektaru su normalno dobra stavka ali ne ako je to za godinu dana samo.Akcize za naftu takodje,samo ako nam to ispune,ovo za odvodnjavanje je manje vise beskorisno spram prve 2 stavke....Ali ukidanje limita za subvencije sa 20 na 100 hektara ne pomaze farmerima koji imaju do stotinak hektara zemlje a takvih je preko 90% u drzavi.Mislim da ne moram objasnjavati zasto sad neko ko radi stotine i stotine hektara ce sad imati najvise od ovih osnovnih subvencija nego ikad pre,ne bi me cudilo da je to bila i najbitnija stavka kad su bili pregovori.
 
Koliko znam niko od pregovarača nema stotine i stotone hektara ,i sta bi po vama bila realna pomoć za male.
Da daju meni sa prijavljenih 9,6ha isto kao onome sa 96ha.
Niste vi baš toliko mali da vam bilo koje povećanje ništa ne znači,a sad što ima većih od vas pa Bože moj isto tako ima i mnogo manjih.
 
Ja sam za to da ako izlazimo na proteste ,traze se zahtevi neki koji jednako pomazu svim paorima i malim i velikim.Subvencije po hektaru su normalno dobra stavka ali ne ako je to za godinu dana samo.Akcize za naftu takodje,samo ako nam to ispune,ovo za odvodnjavanje je manje vise beskorisno spram prve 2 stavke....Ali ukidanje limita za subvencije sa 20 na 100 hektara ne pomaze farmerima koji imaju do stotinak hektara zemlje a takvih je preko 90% u drzavi.Mislim da ne moram objasnjavati zasto sad neko ko radi stotine i stotine hektara ce sad imati najvise od ovih osnovnih subvencija nego ikad pre,ne bi me cudilo da je to bila i najbitnija stavka kad su bili pregovori.
Koji su bili zahtevi na pregovorima ? Prvo pročitaj zahteve. Vidim da komentarišeš a NEMAŠ POJMA !!! Baš kao neki dežurni kritičari svega, svakoga i svačega na ovom forumu.
 
Nazad
Vrh