Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

Evo postavljam pitanje koliko nas nas je spremno da izađemo zato što nam nisu isplatili subvencije i ne znamo čak ni kada su u planu.
E moj brate, pa sa kim da izadjes, vidis ovi sto prvi pljuju i prozivaju nema ih ni na mapi. Umesto sada da povedu kolo, da organizuju ljude, naprave sastanke sa advokatima za kolektivne tuzbe, da pokrenu stvar samostalno nigde nikog. Al kad nekim cudom neko izadje prvi ce pisati ovde svi a pare ce uzeti.
 
Sve mi se čini kao je bačena koska sa ovim subevncijama, pa zar su stvarno toliko važene te subvencije?Ja ih nisam dobio još, mene duša boli što sam izgubio više od milion dinara na razliku u ceni na pšenici i na kukuruzu, nekako mi to teže pada.placao sam papreno u jesen djubrivo, seme i ostalo a u medjuvremenu je sve to oboreno dole sa namerom da se uzme naša roba za dzabe.Zar zo nije problem broj 1 a ne 9000po hektaru?
 
Biće para za to, zar ne vidiš da smo debelo opljačkani, Srbija je zemlja gde je ratarstvo mnogo više zastupljeno i tu se okrecu najvece pare, kada isprodavaju ovi pšenicu koju su uzeli jeftinije nego ikada,imaće za sve.Mi smo zemlja koja uvozi meso i mleko, stočni fond nam je smešan na nivou drzave a i za to ljudima neće da daju pare.Jbg, ja se slažem sa vama oko toga ali problem je mnogo kompleksan.Ja na primer radim neko imanje od mojih rodjaka koji žive u Pančevu, dali su mi to praktično nije baš za dzaba, radim još od nekih ljudi, nije sve moja zemlja e sada, dok oni lade jaja u stanu, bazenu, na moru i uzimaju 18000po hekatru čistu paru a da ne zanju gde im njiva Ja sam na svakom hektaru izgubio bar 300evra i što je gore kao otac troje dece sada sam ugrozio svoj opstank i egzistnciju.A šta sam hteo?da odradim pošteno sve kao i uvek, moji usevi su uvek za primer, uvek su prinosi na gornjij granici uvek se trudim da bude kako treba ali sada je kraj.Dok se ne reše ovi problemi oko subvencija ladjenja jaja, crno nam se piše.Meni je već napisano ali mislim na ljude koji ce nastaviti da rade a iskreno svima savetujem da umanje površine pod žitaricama, ne vidim svrhu da poslujem sa gubitkom.
 
Bez ljutnje , ali na one ludacke cene djubriva i ostalog repromaterijala uloziti sve maksimalno i onda se nadati odlicnoj ceni je malo neozbiljno ( ovo je Srbija ) pogotovo ako tvrdis da si time ugrozio egzistenciju svoje porodice . Mogao si lepo jos jesenas u prvu kockarnicu i sve pare na par-nepar ili crno- crveno i odmah bi znao na cemu si . Ne bi morao da cekas pola god.
 
Bez ljutnje , ali na one ludacke cene djubriva i ostalog repromaterijala uloziti sve maksimalno i onda se nadati odlicnoj ceni je malo neozbiljno ( ovo je Srbija ) pogotovo ako tvrdis da si time ugrozio egzistenciju svoje porodice . Mogao si lepo jos jesenas u prvu kockarnicu i sve pare na par-nepar ili crno- crveno i odmah bi znao na cemu si . Ne bi morao da cekas pola god.
Lakše bi mi bilo, znao bi odmah naa čemu sam.Sinoc baš pričam sa brtom, da sam po jedan hektar kockao dnevno, mozda bi bar izasao jedan i odplatio ostatak ovo je najveca kocka koja postoji.Borba sa , vremenom, divljaci, sa državom, sa samim sobom, najveca šansa je da budeš na nuli ili u minusu a najmanja da zaradiš.E sada kada ne znam, lepo cu neke njive da prodam da ispoklanjam jer to ne vredi kod nas i to sramota, samo da ih ne gledam više.Više me niko nece videti ovde da komentarišem ili da ubacujem slike useva, toliko me je razočarala ova godina, pa vratila me je u devedesete bukvalno od kako mi je otac preminuo krajem prošle godine sve je krenulo naopako i pogubno po mene, i ako sam ja radio sve kao i do sada ali ovo nešto ne valja.Kod nas su svi najebali, prvo nas potopila kiša, odnela nam kukuruze, ubila je zemlju i sve ostalo, nema trave za stoku i pored ogromne kiše sve je propalo i sada nas cepa susa.Odem često u grad, sednem u kafic, pogledam ljude, boli ih k.. za sve, svi nešto rade, kada zavrse onda ruke u dzepove i u šetnju, spavanje posle podne, parkovi, kafici ovo kod mene 24h, ne postoji jedan dan slobodan.Ali tako sam birao neka bude kako biti mora.Ja vam želim sve najbolje svima, dace bog da se nekako izvuku ljudi iz ove situacije.
 
Sve mi se čini kao je bačena koska sa ovim subevncijama, pa zar su stvarno toliko važene te subvencije?Ja ih nisam dobio još, mene duša boli što sam izgubio više od milion dinara na razliku u ceni na pšenici i na kukuruzu, nekako mi to teže pada.placao sam papreno u jesen djubrivo, seme i ostalo a u medjuvremenu je sve to oboreno dole sa namerom da se uzme naša roba za dzabe.Zar zo nije problem broj 1 a ne 9000po hektaru?
Kad ja tako napišem hoće pojedinci da me obese o banderu.
 
Željko, oči moje, glavu gore, nije sve baš tako crno. Kad mi je nekada bilo tako loše, ja prošetam do naše bolnice i prođem hodnikom kroz odeljenje hirurgije i traumatologije, kako se ti ljudi muče, stenju, mole boga da ozdrave i bar malo stanu na noge, da ugledaju nebo...
Izađem na ulicu i sve mi lepo, primetim ptice na grani, sunce sija, ljudi prolaze...drugi sam čovek.
Ne znam zašto sam sve ovo ispričao, možda nekom i pomogne.
 
Željko, oči moje, glavu gore, nije sve baš tako crno. Kad mi je nekada bilo tako loše, ja prošetam do naše bolnice i prođem hodnikom kroz odeljenje hirurgije i traumatologije, kako se ti ljudi muče, stenju, mole boga da ozdrave i bar malo stanu na noge, da ugledaju nebo...
Izađem na ulicu i sve mi lepo, primetim ptice na grani, sunce sija, ljudi prolaze...drugi sam čovek.
Ne znam zašto sam sve ovo ispričao, možda nekom i pomogne.
Stvarno koja je poenta?
Jebi me jos sam ziv???
Ovakvo razmisljanje i spustanje glave i gaca je i dovelo u ovakvu situaciju.
" ćuti može gore "
 
Nazad
Vrh