Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

Upravo tako,onomad je bilo reci i o tome da ce otpisati za tu godinu porez,pred novu godinu mi stigla opomena za neplacen porez,toliko o tome. Izmedju ostalog od cetvrtka cekam procenitelja stete,kad ce naici nemam pojma.
A gde ste prijavili štetu.
 
sve parcele su mi sahvacene siroko je uhvatio u nasem ataru ,na soji 100%steta, na kukuruzu je tu blizu 100%
stete su ogromne u nasem ataru

AKsag4PLEyyTu1yKIfrgd6iYjFOzxz7xPC2caftaeNTzzNhLefpxBpl8kwY4ZTkLzJv7i9KIbhiLt4p6UeEJfWxsuBflCDDhp5HNg7UjmW9-g0I0SzjFZhs7iil6sHsL9wmmwYCxUlMs1BUjlsb6aA_Or5xvbZ57dxzT4f6h8WvFR4uHzt24xjB3zwRhxgvtoLGB8LJrMGWZ1w00bZ7gBjqL8c6-9QNM9xPm-oRyENRSVP_VSwK-SgJ3h0boO1xon9kmYSN-_2BkyJhXrM1SRoGEfSwSoA8VVkvHGzdZVX3yvbNWGD20rKse2z-qw9iquZVEZw0O_zvL-GdDghBtt1LC3-d3OICQGQIDDQp6gsbjXArWpukLOwwwlIGkhXdrjrqulFtFqlm2epCv0TjeGHw38Tn5509LRrvny62HyxIpOdYtvi_-CvGOZgYtQsgeyjF7BFDZckhAqPmEisRv60qq2J0upDYon-Cd8kyL2VD1u59EiLwTKRoKONlxmWuu5xYhFPwGAfMltYuCt_JEbt4lpJUhqNhb9gHW10OucAYVfrZ05Db2th228iDiLSumkUGFoT6Vt-fl2INT8vNPPHL1sYVuLh_1AKSKcrcciNl-RqP9ImVeUibbBpuGNEIA5ZQUpX2KcOGtG1rZx1yC2Fhx1EkiFBfZs0w-ITZDU07zDByGQeEivqfgxyvQMmWJoH5ZEPMc2dfJakScJm4jlBVddWmaLhLc_mcFJm8l07EHBz-vvaMg2Uh79UcHZIgr1isE-H9WHAE6ikQNxnXHmsQSvlgHYxNsg4n-5LlBloLeRSH5LRMGyirY_FOBLVXJhvs9JVR2mx66vgVz3v0IHEpXsbvgi2XrFZDot95_hUr0vD78pkxFNABixfcHg7g7IynCO6cAsDpwIRlMqaT0qWYEqxGc8PhXpIKC5wN3R_ZsNkDgWLuajwxTWRiQTy-oGkkHjetHpmwTgsZEBgI6XQF90_ShW1MSTR4ptjnUtBo0tLHn2RzWfuUEQRpjPPVpdNRZhE8yz9-xahmoOUGO6flRAlnTIcu_j4oK-qzzBfGjqewhBPayyciNgotMFwfpQy3qTxPlFY0I_RUVY4LyyHSZkVZLXhafVguLfqMZ09pb3VriQAz02mFy2iUfPBxhW0qnjcuvy8U3VXTbxcJ00x1Ov5pTB0KZhtFl7uy46D9dw9RjUUZ4gyBhz9azojz-zFibxj6wzQWhcwYjrY_vPJ_OUPwhCA1GhdOCgeDO2nLHaWgga-_-fc1jUCawvNLoZ7FjZsFEP0k-ZETiEsBtvTVozRP5aTUSsJgEcHUOnXT5DYwK51k4G2KtgsqvCWAGgr-vOVJcVNAELQNqwFuG16ryFS1QKtQuHUcf8oM-aPElJzR4YYDpsA4dw6vlPxoYxeAidsX_V0J5_UtEl9gA28mgTQuKGljTCtiXkn8icj7iPu2wWVA7_swa2Iaevj_PmPRqcUxMNR1beXsdNMhFPcN_OqRYsF9yR4qJYL3nMQULDnLhoRuD7VGoBPAWu9Mv1bn7_XwUH8amSeH2aVwRCWu7vjV1AJ0fRPXY6A=s0-d-I
 
Знам ја да од тих наших пријава нема ништа само ајд да се и то одради
 
e taj deo je katastrofa
Две дужи пре је кренуло и отишло према вама и Темерину на једну страну и на другу према Србобранској радио станици.Имам парцелу од 17,5 јутара где је пола боље прошло а друга половина је горе,а та недалеко од вашег атара ту не знам да ли је остало шта.Ишао сам дубље у ваш атар тамо је све горе и горе хорор прво с́ам попио један бромазепан па сам кренуо.
 
Meni je danas status zahteva za subvencije prešao iz "u radu" u "prihvaćen". Koji su sledeći statusi, tj. kad ide isplata?

Verifikacija parcele i dalje nije urađena. U zahtevu za subvencije nije ta parcela koja čeka verifikaciju, prosto nije ni postojala mogućnost da se ona unese u zahtev (zahtev sam podneo 23. maja). To nije nova parcela u mom gazdinstvu, kod mene je u gazdinstvu godinama, od samog početka mog gazdinstva, sad ju je eAgrar izbacio jer ne poznaje kategoriju doživotnog plodouživaoca.
 
Kao da se niko nikada nije napio, nije ga pogodila pesma i slično, živa duša.
To sto oni
Meni je danas status zahteva za subvencije prešao iz "u radu" u "prihvaćen". Koji su sledeći statusi, tj. kad ide isplata?

Verifikacija parcele i dalje nije urađena. U zahtevu za subvencije nije ta parcela koja čeka verifikaciju, prosto nije ni postojala mogućnost da se ona unese u zahtev (zahtev sam podneo 23. maja). To nije nova parcela u mom gazdinstvu, kod mene je u gazdinstvu godinama, od samog početka mog gazdinstva, sad ju je eAgrar izbacio jer ne poznaje kategoriju doživotnog plodouživaoca.
Sledeći status vam je poslat na isplatu. Zavisi kakvu srecu imate. Mojo drugarici je ,, prihvaćen,, već 2 nedelje. Ovo sto oni rade ove godine je sramota.
 
Meni je danas status zahteva za subvencije prešao iz "u radu" u "prihvaćen". Koji su sledeći statusi, tj. kad ide isplata?

Verifikacija parcele i dalje nije urađena. U zahtevu za subvencije nije ta parcela koja čeka verifikaciju, prosto nije ni postojala mogućnost da se ona unese u zahtev (zahtev sam podneo 23. maja). To nije nova parcela u mom gazdinstvu, kod mene je u gazdinstvu godinama, od samog početka mog gazdinstva, sad ju je eAgrar izbacio jer ne poznaje kategoriju doživotnog plodouživaoca.
moras imati ugovor o zakupu ili ugovor koriscenju bez naknade
uglavnom treba ti papir
 
Prvih 9000 din taman uplatio 2 ratu pio i socijalno i poreza prireza itd bilo bi lepo da drugi deo legne do 15 avgust oni meni ja njima i tako u krug, a supruga pizdi i dalje poslato na isplatu od kraja aprila a para nema.
 
moras imati ugovor o zakupu ili ugovor koriscenju bez naknade
uglavnom treba ti papir
Ma sve ponovo dostavljeno, potpisali svi, dostavljeno sve - ugovor, lične karte, vlasnički list, izjave, al' ne vredi... Jedino što ugovor nije overen kod notara, a vlasnički list je sa eKatastra, al' to ne bi trebalo da je prepreka.
 
Proverite da li ste izmirili proslu godinu PIO. Svake godine se uskladjuje spram minimalne zarade. Ja sam za proslu godinu morao da doplatim sam u junu jos oko 50000 din iako je sve na kraju prosle bilo izmireno. Ice vam kamata bespotrebno, a platiti morate.
 
Ma sve ponovo dostavljeno, potpisali svi, dostavljeno sve - ugovor, lične karte, vlasnički list, izjave, al' ne vredi... Jedino što ugovor nije overen kod notara, a vlasnički list je sa eKatastra, al' to ne bi trebalo da je prepreka.
Onda zoves telefonom
Naravno moras biti uporan da se jave
Bar je tako kod mene bilo
Imao sam dve parcele ,jedna prosla odmah a druga tek kad sam zvao posle toga prosla .
To je bilo sve pre zadnjeg roka.
 
Slao sam mail, odgovor je bio strpite se, imamo puno posla itd...

A još ranije sam se takođe preko mail-a interesovao za tu parcelu koju su mi izbacili iz gazdinstva, odgovor je bio: "...kontaktirajte katastar ili ekatastar i zahtevajte da stave JMBG nosioca gazdinstva na svaku parcelu". Znao sam da je ovo glupost, ali sam ipak otišao do katastra, pokazao im odštampan mail, i oni mi kažu to je nebuloza, kako katastar da zna u čijem gazdinstvu je koja parcela i da oni ni nemaju mogućnost da tako nešto unose... U to vreme je na forumu Petar Petrović ostavio brojeve UAP i savetovao da ih nazovemo. Ja onda nazovem telefonom taj UAP (jer nisam mogao da dobijem nikog na onaj broj 0800 106 107), ali dobijem "kontakt centar" - a to nisu ovi za eAgrar, za eAgrar su "kol centar" - (znaj ti sad te sve finese šta je kol a šta kontakt centar i ko je za šta nadležan) - uglavnom kažu oni meni nismo mi nadležni, a ti uradi kako ti je rečeno. Reko' uradio sam, bio sam u katastru i rekli su mi to i to, oni opet odgovaraju postupite kako su vam odgovorili u mailu, odgovorim da sam baš tako postupio i da to ne pije vodu, oni opet postupite kako su vam rekli... *ebe u zdrav mozak...

Jednom sam samo uspeo da dobijem 0800106107, ali nije mi bilo od koristi... Javilo se neko devojče koje pojma nema ni o čemu. Ja postavim pitanje, ona otvoreno kaže ne znam, sačekajte idem da pitam, onda se vrati sa odgovorom koji je u stilu onog odgovora na mail, objasnim joj da nije to to što pitam, onda opet sačekajte idem da pitam, i tako je tri puta išla da pita da bi joj konačno tamo neko rekao da eAgrar u ovom trenutku ne poznaje kategoriju plodouživaoca i da će možda za sledeću godinu i to biti uneto...

Poenta - zbrzan i nedovršen sistem je gurnut u vatru zbog političkih razloga...
 
Nazad
Vrh