Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

Nema veće robije od mlećnog govedarstva. Bio neki popis pre više godina, pitaju koliko dnevno radimo? Imali smo još krava. Ja im kažem 24/7/365, Kako? Pa ti ne možeš mirno ni na svadbu, ni na sahranu. Nemaš nedelju, božič, praznike. Koliko neprespavanih noći zbog dežurstva kada čekaš teljenje. Non stop u nekom dežurstvu...
 
Meni u petak stiglo resenje u sanduce ali od para ni traga ni glasa ili me ovi u rajfajzen banci zajebavaju pa mi ukinuli obavestenje na sms poruku

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Ukinuli svima koji su presli iz Credi Agrikol. Zalio se pismeno Rajfajzenu. Danas dobio odgovor da ako hocu i dalje sms-ove da odem do poslovnice i aktiviram dodatni sms paket po ceni od 100 din mesecno.
 
Meni vec treci dan stoji prihvacen zahtev.
Nema nikakvih poruka u e-sanducetu,sada proveravao..
Je.em li ga sta rade?
 
Sloba31- to su i meni rekli,al danas mi stigao meil od rajfajzen banke pa uklucio mbanking to se kao ne naplacuje pa mogu uvek videti stanje na racunu

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Pa sms ti u okviru paketa salju samo kad ti stigne penzija ili plata. Ako hoces sms i za druge uplate kao i kad koristis kartice u prodavnicama moras da doplatis. Naravno da mozes uvek da odes na svoj m banking na njihovom sajtu pa da vidis stanje na racunu ali zgodnije je kad svaki put kad pustis karticu dobijes obavestenje o tome i stanju koliko jos imas na racunu.
 
Ljudi računali smo koliko treba para da bi mesec dana samo burek jeli. A gde je ostalo? Kada si u gradu i radiš u firmi SVE mora da se kupi.
Mante se 100k plate i super života....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Mi ovde (okolina Beograda) uglavnom sve i kupujemo. Bar 80% nas. Svinja retko ima, o kravama nema ni pomena.
Sela oko Beograda, što se stila života tiče, sve manje su ona stara sela...
Na žalost, ili ne, ali je tako 🤷
Svako moze da se zaposli i radi u firmi, kolika ce mu biti plata zavisi od sposobnosti sta zna i koliko moze da radi, da li ce pored posla moci jos nesto da radi? Opet stvar sposobnosti.
Ulica je jednosmerna, do zemlje se ne moze doci sljer ke ogromna navala svi bi da je rade, zakupi i arende skacu svake godine sto je dokaz koliko je lose.
Onima koji kazu da su plate cca 80 000din VAU zelim da od 2 tolke plate zive i skoluju 2 studenta i cekaju kad ce zavrsiti i zaposliti se.
Do zemlje se ne može doći...
Uhhh...
Kod vas po Vojvodini je drugačije, po centralnoj Srbiji je parloga koliko hoćeš. Kod nas hektar ne možeš da prodaš (osim u vikend naseljima) ni za 10k evra! Prođi kroz Vrčin, Zaklopaču, Grocku.... pa ćeš videti o čemu pričam.
U Zaklopači konkretno, nema mlađih od 40 godina koji se ozbiljnije bave voćarstvom! Ima više primera gde sinovi rade u gradu, u IT sektoru i finansiraju ćaletu gorivo, priključne mašine i slično. Eto, ćale voli, oni dobro zarađuju i mogu da pomognu i tako. Neće mlad čovek u njivu ako nema dobrih para. Trenutno (bar za Beograd pričam) je ogromna ponuda poslova i nedostatak svih profila radnih mesta. Mlad čovek ode u firmu, čisto, leti hladno, neće u prljavu njivu, osim ako nije mnogo veća godišnja zarada.


To sve nikako nije dobro, al krive su razne vlasti, a te vlasti smo birali mi - narod...
 
Pa kad nam je mozak ispran. Drug zivi u ZH, zovu ga da radi za 33 franaka, on ne pristaje bez 35 franaka na sat. A struju placa izmedju 80 i 90 za kvartal.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
6000 po hektaru plus 3000 za gorivo po hektaru. A trebao bi da dobijes u esanduce resenje i tamo sve pise,koliko su prihvatili a koliko ti je odbijeno. Meni status od petka poslato na isplatu al od para nista

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Meni je u radu vec 7 dana, a tek sada sa protestima nece biti skoro
 
Nazad
Vrh