Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

који сте ви срећници,предао у прва два сата,и стоји примљен, а поднео сам познаницима још 28 захтева и 90% у раду или исплаћено
 
који сте ви срећници,предао у прва два сата,и стоји примљен, а поднео сам познаницима још 28 захтева и 90% у раду или исплаћено
Mozda idu nekom logikom prvo laksee predmete,gde je stanje ostalo isto kao prethodnih godina,gde nema dodatih parcela,parcela pod zakupom itd.itdd...
 
Jako je bedno i tužno i žalosno što neko ko ima 20 hektara zemlje jedva čeka da dobije subvencije kao da je socijalni slučaj umesto da živi normalno i pristojno sa tom količinom zemlje. Pominjem 20 hektara jer je to maksimalna površina za subvencije. Napravi država od seljaka prosjaka koi samo što nije završio u javnim kuhinjama. Jadna je svaka zemlja u kojoj je seljak na ivici propasti, bede i socijalnog slučaja. 😭😭😭
 
Meni u petak stiglo resenje u sanduce ali od para ni traga ni glasa ili me ovi u rajfajzen banci zajebavaju pa mi ukinuli obavestenje na sms poruku

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Zovem sad rajfajzen banku da otvorim mbanking a ono tvoj racun je u procesu sad jos nemogu nista,dok prodje proces onda ,ili za par dana da nazovem opet. Jbt svugde u nekom procesu

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Moja ćerka u Erste banci ode po čekove prvi put uzima čekove i gospođa joj kaže " morate da sačekate da vas ODKLJUČAJU a to traje kao da je ključ ar otišao na godišnji odmor.
 
@pidikanac
Moja svastika i paša žive u gradu. Njih dvoje i dvoje dece od po 23 i 25 godina. Njih dvoje srednja škola jedno dete viša i jedno fakultet. Svi zaposleni, ukupna primanja su im mesečno od 300 do 350 hiljada. To je godišnje 3.5 do 4 miliona, neto.
Nešto pričamo i ja razmišljam, koliko bi trebalo da imaju ukupan bruto prihod od poljoprivrede (da svi rade samo poljoprivredu) ove godine da bi im ostalo ČISTO 4 miliona?!?

I onda se čudim što mladi beže u firme, a njive se parlože! Pa nisu ludi, eto to je razlog!
 
Pa pozapošljavaš porodicu i rešen problem.Koliko to dvoje dece donose a koliko ovi sa srednjom.Da su svi sa srednjom-cifra bi bila dosta manja
 
@pidikanac
Moja svastika i paša žive u gradu. Njih dvoje i dvoje dece od po 23 i 25 godina. Njih dvoje srednja škola jedno dete viša i jedno fakultet. Svi zaposleni, ukupna primanja su im mesečno od 300 do 350 hiljada. To je godišnje 3.5 do 4 miliona, neto.
Nešto pričamo i ja razmišljam, koliko bi trebalo da imaju ukupan bruto prihod od poljoprivrede (da svi rade samo poljoprivredu) ove godine da bi im ostalo ČISTO 4 miliona?!?

I onda se čudim što mladi beže u firme, a njive se parlože! Pa nisu ludi, eto to je razlog!
Uzmes ovako prosecni radni mesec je oko 165 radnih sati X 4clana X 12 meseci = 7900 radnih sati godisnje.
Koliko bi trebalo zemlje raditi da se toliko radnih sati napravi ?
 
Uzmes ovako prosecni radni mesec je oko 165 radnih sati X 4clana X 12 meseci = 7900 radnih sati godisnje.
Koliko bi trebalo zemlje raditi da se toliko radnih sati napravi ?
Ma, zavisi čime se baviš.
Kada breskva prerodi, ja imam posla 3 meseca minimum da je sam proredim, al to se mora uraditi za desetak dana. Kajsije bih prošle godine porodično brao bar 2 meseca (po količini), al za to imam 15 dana. Tada plaćaš radnike.
Znači, ja tada na prihodu od 1 milion imam rashoda možda 300 hiljada samo na dnevnice.
Kod povrtara je drugačije, kod ratara opet skroz drugačije, nije baš jednostavno izračunati.
Samo, čini mi se da je nemoguća misija da svake godine ostane 4 miliona jednom prosečnom voćarskom gazdinstvu.
 
Nazad
Vrh