Subvencije u poljoprivredi za 2022 godinu

Kako neko sa npr. 10-15 jutara zemlje moze biti profesionalni poljoprivrednik?Dajte mi matematiku kako on da prezivi 365 dana i placa sve dadzbine drzavi i iskljucivo poljoprivredom da se bavi.
Njemu treba umanjiti subvencije a ovima 100+ treba povecati jer oni su pro?

Unistavanje malih!!!









Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Evo kazu odricu se akcize za poljoprivredu, kaze drzava ce zbog toga da gubi 35mil€.. Ei kako ih nije sramota da kaze da gubi ako da seljaku za obradu zemlj!!!
Valjda treba prvo da ih je sramota sto su podigli akcizu pa jos porez na akcizu, to sto onih smanjenje zahvatanja od gradjana smatraju gubitkom to u stvari i jeste njihova odlika.
 
Šta ćemo onda mi koji nismo fakultetski obrazovani već imamo završenu srednju Čkolu?Da pakujemo kofere polako?Rasprodamo mehanizaciju?Zemlju u arendu fakultetski obrazovanim profesionalnim poljoprivrednicima?Na tavan međ' šunke...?
Za mene je profi poljoprivrednik onaj koji zivi od poljoprivrede,ne bitno koju skolu ima i sa cime obradjuje zemlju. Naravno da nista manje ne cenim ni ljude kojima je poljoprivreda dodatni izvor prihoda,ali mislim da ako su sredstva ogranicena,prednost treba dati upravo takvim profi poljoprivrednicima koji nemaju drugi iizvor primanja,ali ne onima koji rade na hiljade hektara.
 
Ovim iz udruženja koji su pisali ovakve zahteve bi predložio da odu malo kod ljudi koji su amaterski poljoprivrednici, kojima cvetaju ruže u firama sa platama od po 300-400e pa otimaju hleb profesionalcima radeći 2 posla od jutra do sutra da bi mogli prehraniti deo porodice koji još uvek nije pobegao u tri p. materine u svet iz ekonomskog tigra.

Popišam im se na zahteve. Samo da se uvede još više podele i narod zavadi kako bi se još lakše moglo manipulisati istim jer je ionako ulupan a s ovom podelom će biti dotučen.

Omogućiti gazdurinama da satru male a ne vide slepci da će i sami biti satrati po istom principu od velikih sistema koji su ko zna kako nastali i stvorili imperije za vrlo kratak period.

Zašto izopštiti ljude koji se bave poljoprivredom kao dodatnom delatnošću ako isti plaćaju pio (firma plaća) i sve ostale namete?
Zašto dati benefite za kupovinu poljoprivrednog zemljišta kvazi profesionalcima bez da se ograniči maksimalna količina zemljišta koju isti može posedovati? Ili im treba dati svu zemlju ovoga sveta a male uništiti jer su mali pa ne treba ni da žive?
Zašto uništiti sitna porodična gazdinstva ukidanjem i to malo benefita koji su im vraćeni na kašičicu? Kažem vraćeni jer su svakako kroz poreze i ostale namete oni to platili nekoliko puta više nego što bi dobili ako im se ne ukine zbog kvazi profesionalaca...
Šta sa amaterskim poljoprivrednicima koji su zaposleni i plaćaju pio (firma uplaćuje) a nalaze se u sistemu PDV i plaćaju dodatni porez na samostalnu delatnost? Oni su između, ni tamo ni vamo - gde s njima?
Šta sa amaterskim poljoprivrednicima koji su zaposleni i plaćaju pio (firma uplaćuje) a nalaze se u sistemu PDV koje poreska na sve načine pokušava da utera da plate pio i po osnovu poljoprivrede bez garancije da će im se taj dodatni pio koji plate obračunavati za penziju? Iako ne postoji zakonski osnov za to što rade...
Šta sa besmislenim odvodnjavanjem koje se plaća svake godine iako vode nema ni za lek, a kad bi hteli da navodnjavati traži se dodatno plaćanje navodnjavanja bez mogućnosti da iz odvodnjavanja gazdinstvo pređe u navodnjavanje i plaća samo jedan namet umesto dva?
Šta sa zapuštenom kanalskom mrežom? Kuda da odvodnjavamo i navodnjavamo pošto smo platili namet?
Šta sa fiktivnim adresama kvazi profesionalnih poljoprivrednika po okolnim mestima samo sa ciljem licitiranja zemljišta i u tim mestima iako isti na prijavljenoj adresi nisu proveli ni sata?
Šta sa fiktivnim adresama stočara bez da se stoka nalazi na tim adresama radi državnog zemljišta?
Šta sa farmama od po 200-300 krava ili bikova u sred naseljenog mesta iako zakon jasno nalaže gde se i koliko stoke može držati?

Besmislica koliko hoćeš a gospodi profesionalcima jedino što smeta jeste to što iz praznog budžeta koji mi svi redovno punimo a neko redovno prazni ne mogu samo oni da se ovajde. Da velike gazde postanu još veće a mali da izumru kao dinosaurusi... Ni vazduh im ne treba dati, ili im ga bar oporezovati dok ne izumru...
 
Za mene je profi poljoprivrednik onaj koji zivi od poljoprivrede,ne bitno koju skolu ima i sa cime obradjuje zemlju. Naravno da nista manje ne cenim ni ljude kojima je poljoprivreda dodatni izvor prihoda,ali mislim da ako su sredstva ogranicena,prednost treba dati upravo takvim profi poljoprivrednicima koji nemaju drugi iizvor primanja,ali ne onima koji rade na hiljade hektara.
Slažem se sa tobom ali da to važi za sve koji se bave poljoprivredom bez obzira čime se još baviA šta ćemo sa onima koji su gazdinstva prebacili na žene-gde se oni svrstavaju.Ko je u boljoj poziciji: onaj što obrađiva 20ha zemlje i radi u firmi gde ima platu od 400E ( Vučićev prosek) ili onaj što obrađuje 100ha i plaća PIO 1000E godišnje (odokativno).Ko je PIO fondu korisniji.
Ti što rade na hiljade ha su u vlasti i oni će sami uzeti koliko im treba.
 
A oni koji nisu završili 3 godine poljoprivredne škole,
a umesto toga ceo život se bave poljoprivredom, recimo 50 god... dali oni spadaju barem u pola profi?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ja da se pitam, ja bi samo jednu meru uveo koja bi dovela stvari koliko toliko na mesto. A to je uvodjenje opet nekog maksimuma. Ali to ovi veleposednici neće dozvoliti..

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Nema šta da ne dozvole,jednostavno se oporezuje po nekoj velikoj stopi sve što prelazi neki dozvoljeni maksimum.
 
Šta ćemo onda mi koji nismo fakultetski obrazovani već imamo završenu srednju Čkolu?Da pakujemo kofere polako?Rasprodamo mehanizaciju?Zemlju u arendu fakultetski obrazovanim profesionalnim poljoprivrednicima?Na tavan međ' šunke...?
Mora da kupimo diplome fakulteta,to bar ni je skupo u ovoj državi.Zamisli da živimo u nekoj uređenoj državi pa da moramo još i da idemo na fakultet.
 
Nazad
Vrh