Subvencije u poljoprivredi za 2022 godinu

Subvencije se uplaćuju po automatizmu na osnovu stanja od prošle godine,jedino se prijavljuju novo registrovana gazdinstva. Niko ne priča o ovom regresu i da treba računi da se podnose....a nigde nisam video u textu da se odnosi samo na opštinu Ruma..
Trebalo bi nazvati trezor pa njih pitati šta im ovo dodje
 
Kako ovde pišu, po meni ispada tako 6+2


Ne mora se prijavljivati, tako piše i u pravilniku:

Изузетно у 2022. години, право на регрес имају корисници који
остварују право на основне подстицаје у биљној производњи у 2022. години, тако што им се средства директно уплаћују на наменски рачун пољопривредног газдинства код пословне банке.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja koliko sam shvatio da se to u vezi isplata subvencija do 10 Marta ne odnosi na redovne subvencije, nego na zaostale subvencije iz predhodni godina vezani za poljoprivredu. A što se tiče da kažem redovni subvencija po hektaru 2022 izgleda da će malo da se sačeka
 
Nisi u pravu. Kada su subvencije bile 14000 dinara morao si da budes u PIO.
U početku PIO poljoprivredno osiguranje jeste bilo obavezno a kasnije su dobijali svi isto. Ne sećam se tačno posle koliko godina je ukinut PIO uslov. To je bio mamac da se zbog subvencija uđe u PIO ko se upecao upecao se. Kasnije su i subvencije po hektaru gotovo ukinute, isplaćuje se po 30-ak evra tek da ne bude ništa. Ostala samo PIO obaveza.
 
Poslednja izmena:
Nisi u pravu. Kada su subvencije bile 14000 dinara morao si da budes u PIO.
Ja kao da pricam na spanskom jeziku i to katalonsko narecije, Covece ja radim u firmi drustvenoj od 1995.god. od 2000 i neke se bavim poljoprivredom da kazem ozbiljno, od kada ide reg polj gazdinstva i subvencije DOBIJAM stalno a i mojih 20 kolega sa posla od kojih 15-ak ne poseje ni liju luka. A i rodjaci, komsije koji zive na selu i samo se time bave. Od 100-tinak ljudi za koje znam da imaju subvencije ni jedan nije prijavljen na PIO na poljoprivredu.
Nemam razlog da te lazem, necu glasati za Tadica.
 
Ja kao da pricam na spanskom jeziku i to katalonsko narecije, Covece ja radim u firmi drustvenoj od 1995.god. od 2000 i neke se bavim poljoprivredom da kazem ozbiljno, od kada ide reg polj gazdinstva i subvencije DOBIJAM stalno a i mojih 20 kolega sa posla od kojih 15-ak ne poseje ni liju luka. A i rodjaci, komsije koji zive na selu i samo se time bave. Od 100-tinak ljudi za koje znam da imaju subvencije ni jedan nije prijavljen na PIO na poljoprivredu.
Nemam razlog da te lazem, necu glasati za Tadica.
Tadić je samo jedan od kandidata za kojeg ne tteba glasati.
Bilo je nekoliko godina subvencija za sve, i onda jedno 3 godine kada su bile subvencije samo za pio obveznike. Ja konkretno tih godina nisam dobio subvenciju po hektaru, jer nisam pio obveznik. Mislim da je to bilo u vreme Dragina.
 
 
Nije tacno!
Dobijali su svi! Cak i ko je u radnom odnosu u nekoj firmi a ima reg. gazdinstvo a nije posejao ni leju luka. Isto kao i sad samo nekoliko puta manje.
To ti je 1/1.
Онда су мене и моје комшије зајебали... Последње субвенције за све произвођаче од 10000 дин/ха добили смо пред неке изборе (ваљда 2008.) и после тих избора су давали само активним осигураницима, а ми остали смо склапали уговоре о закупу са њима па су нам они кад легне новац давали 50% Тако је било све док није промењена тадашња власт 2012. Онда су дошли ови из СНС и дали свима по 4000 дин/ха
 
Da li ima veze ruralno podrucije ne znam. Nova Varos je na 900MNV i potpada pod ruralno. Jedino ako to ima nekakve veze.
Uostalom nije ni vazno. Vazno je kako je sad i kako ce nam biti. Sto se tice poljoprivrede moje skromno misljenje je da nije bila na nizim granama.
Ljudi moji, pa oni uvoze mleko u prahu a stocni fond ove zemlje unisten ili se ide ka tome. Da ne nabrajam kultutre-pasulj, grasak, meso i sta se sve ne uvozi. Problem je u tome da oni nemaju od toga nista da se to pogura pa proizvede pa otkupi od seljaka-proizvodjaca vec da UVOZNICKO IZVOZNICKI lobi ove zemlje radi posao za sebe i njih.
E tu mi treba da uzmemo olovke, dobro naostrimo pa na izbore. Ne valja,-protesti, traktori, pa opet izbori, jednom cemo valjda ubosti. Nemojte mi samo govoriti ovi ovakvi ovi onakvi. Svaka promena je dobra, makar i na gore bar za neko vreme.
Pa amerikanci imaju samo dve stranke, i dobiju da biraju jednog kome istice mandat i jednog npr Bajdena...
 
Poslednja izmena:
To što se tiče subvencije i za pio je bilo važilo jednu godinu, nakon toga i pre toga više nije bilo obavezno da budeš obveznik, nosilac gazdinstva da bude i obveznik pio. A ukoliko se sećam mislim da je to bilo za 2010 godinu. Trebalo je da se izmiri pio za 2009 godinu oko 45.000 tada i da se od toga dana vodiš u pio za poljoprivredu. A sledeće godine više nije bilo obavezno da budeš obveznik.
 
Poslednja izmena:
Subvencije su bile isplacivane svima ko je podneo. Meni i dalje nije jasno to SVI SU ISTI. Jel shvatate koliko je ova bagra zatrovala narod,podelila ga na milion frakcija da i kad sednes sa nekim da pricas ne trazis zajednicku temu i ono oko cega se slazemo nego se oko prve stavke popickamo i gotovo. Postali smo takvo govno od naroda da je sramota. Ludilo koje oni stvaraju.... Jednostavo nemam reci. Srbija kao zemlja ima rak koji je metastazirao.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Subvencije su bile isplacivane svima ko je podneo. Meni i dalje nije jasno to SVI SU ISTI. Jel shvatate koliko je ova bagra zatrovala narod,podelila ga na milion frakcija da i kad sednes sa nekim da pricas ne trazis zajednicku temu i ono oko cega se slazemo nego se oko prve stavke popickamo i gotovo. Postali smo takvo govno od naroda da je sramota. Ludilo koje oni stvaraju.... Jednostavo nemam reci. Srbija kao zemlja ima rak koji je metastazirao.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
To za subvencje nije tacno.
 
Vidim Dr Jovana sa ludim raduletom i Stamatovicem.Lepo sam reko da ce antivakseri imati za koga da glasaju.

Trio fantastiko vuckovih ljudi.
 
Vidim da se cesto provlaci teza ludi Radule...

Sta je u njegovom stranackom programu ludo u odnosu na drugu opoziciju i po cemu je on Vucicev covek?
 
Covek koji prica o cipovanju i slicnim glupostima aka trece oko samo moze da bude vuckov covek.Nadimak mu odlicno stoji.Ipak je on bivsi ministar u AV vladi.

Strnaka sa onom youtube voditeljkom, cirkus kolorado.
 
Nazad
Vrh