Subvencije u poljoprivredi za 2022 godinu

Ja da se pitam, ja bi samo jednu meru uveo koja bi dovela stvari koliko toliko na mesto. A to je uvodjenje opet nekog maksimuma. Ali to ovi veleposednici neće dozvoliti..

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Podrzavam i ja takvu meru, samo da ne bude za 50 gdina ponovo restitucija.
 
Ja sam zaposlen i radim 5 ha dedovine. Godišnje samo za PIO mi je 420.000 dinara ili ti 3.560 eura. Baš me interesuje da li ovi od 100+ toliko izdvajaju. Ovo što je traženo kao da se uvede PROFI poljoprivrednik je nerealno. Ima mnogo jednostavnijih rešenja da se sve ovo dovede u normalu i da onda subvencije budu realne i zadovoljavajuće za sve. Koliko je samo malih (po površinama) poljoprivrednika bukvalno radilo i proizvodilo za ovu zemlju i kad se podvuče crta oni su davali mnogo više nego ovi veliki. Ali ne vredi "ne daj Bože da se Srbi slože". UVEK će biti ovi protiv onih. Kao što su zvezdaši protiv partizanovaca, partizani protiv četnika, Karađorđevići protiv Obrenovića i mnogo toga još u našim ludim podelama. Nama ne treba neprijatelj sa strane. Dovoljni smo sami sebi i da se uništavamo.
 
Pa iz dzepa nego kako. Od njegove ZARADJENE bruto plate se odbije PIO, pa nezaposlenost,pa zdravstveno i njemu ostaje neto.
Ne nego mu to neko uplacuje na lepe oci. S druge strane fondu PIO nije bitno da li je iz dzepa ili od neke firme, bitno je da je uplaceno.
Nego hajde mi sto imamo posao da napustimo posao i svi cemo biti zamisli PROFI poljoprivrednici. Ili jos bolje posto ima posla, nek se svi PROFI poljoprivrednici zaposle negde pa da svi budemo AMATERI poljoprivrednici. Pa nek i oni rade 8 h u firmi a u traktoru jos 8-10h sunce i mesec nek vide jedino ako imaju traktor bez kabine a decu kad je crveno slovo. I onda nema podela, svi isti.
Ako bi 8h dnevno 25 dana mesecno provodio u traktoru kao u firmi, koliko bi uzorao-uradio pa plus slobodnog vremena 8-10h opet u traktoru ne bi ostalo neuzorano nista...
 
Poslednja izmena:
Po meni najveću pomoć države treba da imaju mali poljoprivrednici i to takvu da im država pomogne da ukrupne svoje posede da bi mogli da žive od toga.Tako da bi oni trebali imati prednost u odnosu na sve.
A na čiju štetu će mali da se ukrupne? Rekao sam ja pre 2 meseca da mi krećemo u osvajanje Sibira i Ukrajine da bude zemlje za sve...Sad kad malo razmislim, možda si mislio na onu staru: Ubio čopor šugavih kerova lava?
 
Coci064 kako ti je Hunter99 objasnio. Ovo je samo za PIO a na to treba dodati i zdravstveno i onaj mali deo za nezaposlene. Ajde ako neko može ovde da napiše koliko se izdvaja za PIO ovi koji rade isključivo samo poljoprivredu i obrađuju MNOGO ha. Čisto da malo uporedimo stanje na terenu. Ja nemam šta da krijem ali bih voleo da ovi drugi napišu nešto.
 
Neko bi trebao odraditi ozbiljnu analizu kako su pojedinci dosli od maksima zemlje do hiljade jutara u svom trenutnom posedu.
Valjda je cilj ove drzave da od zemlje u Srbiji i poljoprivrede pristojno zivi veci broj porodica, a ne da se taj broj svede na par desetina ili stotina. Ako se vec gura takva prica onda bolje da odma pustimo knez petrola i slicne da pokupe svu zemlja, da bar ne gledamo te seoske kabadahije koji su u najvecem broju i clanovi partija..
 
Mi sami ne zelimo da nam bude bolje.. Pricam danas sa covekom, kuka kako sve ode u nebesa, cene svega, probao da proda kukuruz sa lagera i nemoguce zbog zabrane, ne moze zeni da zakaze kod doktora, mora privatno.. I na moje pitanje gde se vozikas po selu, kaze imao sam posla, sakupljam sigurne glasove..
 
Poenta moje priče o fakultetu je da dokle god gledamo samo sebe a na štetu drugih neće nam biti dobro. Ja imam završen poljoprivredni fakultet, znači subvencije samo meni, ostalima ćorak. Drugi ima nešto drugo i tako u krug.
 
Nazad
Vrh