Subvencije u poljoprivredi za 2021 godinu

ljusha

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2009
Poruka
4.713
Lokacija
Laćarak
Iskreno, te subvencije i onako zavrse na pogresnom mestu. Ja bi ih ukinuo 100 %, a povecao neke druge.
Ovako ispada da onaj ko zaista radi zemlju vredi isto onoliko koliko i neka baba koja tu zemlju izdaje u zakup i uzima subvencije. Molim da se babe ne uvrde, al tako je.
Plavi dizel (strogo kontrolisan), seme, vestak, hemija, pih..., koliko hoces da subvencionises na pravi nacin.
Ova direktna davanja ce verovaotno od iduce godine biti skroz ukinuta.
 
Kad već spominješ babe, imam jednu od koje radim zemlju i svako proleće me zove i pita a šta seješ u mojim njivama ove godine, da znam da popunim za subvenciju. Neću da imam problem, da napišem kukuruz, a ti posejao pšenicu, pa da posle izadje neka inspekcija pa da mi ukinu subvencije... A površina je 2.25 ha...

A da napomenem, bar u mom kraju je tako, kad se podnose zahtevi za subvencije prvi su u redu oni koji izdaju zemlju u zakup.
 
Ja bih ipak prvo "ukinuo" ove lopuze koje nas ucenjuju na otkupnim mestima sramotnim cenama,ili ne placaju uopste. To sto neka baba uzme 10-15.000 ne brine me previse.
 
Od tih baba i deda mi ni nije zao .Ja imam dvoje njih kojima kada zena ide da sredjuje za nas sredjuje i za njih
 
Nazad
Vrh