Subvencije u poljoprivredi za 2021 godinu

Ma nesto si usro sigurno, ili si pare potrosio na drugu stranu

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Поздрав свима!

Изгледа да од ове године траже и рачун за припрему земљишта. Колико се сећам, раније је било довољно да се потпише изјава.

2) рачун на име подносиоца захтева о плаћеном износу за припрему земљишта извршену у току претходне или текуће календарске године у којој се подноси Захтев, а за производне засаде боровнице и/или малине са постављеним садницама боровница и/или малине у саксијама/врећама са супстратом, односно за супстрат за класичне засаде боровница и/или малина на банковима, доставља се рачун на име подносиоца захтева о плаћеном износу за супстрат, до датума подношења Захтева;
 
Da li ovo ispada da mogu da te odbiju nakon prvog odobrenja projekta i dobijanja kredita?
 
Ljudi jedno pitanje, nikad nisam predavao nešto za subvencije a i od prošle godine tek imam reg gazdinstvo, ovo uverenje o porezu me buni. Koliko sam ukapirao jedno je valjda na nivou države a drugo na lokalu? Gde se vadi to? Ja sam na zvezdari, to na lokalu je valjda u poreskoj upravi Zvezdara, a gde se vadi to na državnom nivou u Beogradu?
550c878193891bfb96d90374a67b27b2.jpg
 
Da ali glupo je što ne gledaju kompletan broj na gazdinstvu, nego tačno da li imaš baš tu ovcu sa tim prijavljenim brojem. Kapiram da tako treba ali s druge strane, onaj ko ima 100 ili više ovaca nikad ne može biti siguran da su baš sve na broju, one koje su prijavljene. Ako npr imam 50 za subvencije, a na gazdinstvu ima preko 100, glupo je (po meni) praviti pitanje da li fali jedna ili dve od prijavljenih.
 
Nije glupo,jer trtaže dlaku u jajetu da ti sjebu subvencije,valjda imaju inspektori neki dinar od toga,jer samo matičena dobija.
Glupo je to kako su formulisali subvencije u već razjebanom stočarstvu u Srbiji,u pravu si i ja sam takvog stava da svaka šivotinja treba da je subvencionisana,divlje sa manje para a matičene zbog troškova više subvencije ,npr.mat. 5000 a divlja 3 hilj. za ovce,tako i sve vrste životinja samo drukčije pare.
Još veća glupost da prvo daju pare za mašine u ratarstvu,a ovce su zadnje.
Jak je lobi ,odn. dobro su podmazali ministarstvo ovi što prodaju mašine da oni što pre dobiju pare .
 
Гледају уназад неколико година, дешавало се да су овце на субвенцији а оне мистериозно нестале...
За крмаче знам да гледају сваку ако има 150-200 комада. За већи број контролишу одређени број крмача, кажу тетовир бројеве и ти их нађи одмах.
 
Nije glupo,jer trtaže dlaku u jajetu da ti sjebu subvencije,valjda imaju inspektori neki dinar od toga,jer samo matičena dobija.
Glupo je to kako su formulisali subvencije u već razjebanom stočarstvu u Srbiji,u pravu si i ja sam takvog stava da svaka šivotinja treba da je subvencionisana,divlje sa manje para a matičene zbog troškova više subvencije ,npr.mat. 5000 a divlja 3 hilj. za ovce,tako i sve vrste životinja samo drukčije pare.
Još veća glupost da prvo daju pare za mašine u ratarstvu,a ovce su zadnje.
Jak je lobi ,odn. dobro su podmazali ministarstvo ovi što prodaju mašine da oni što pre dobiju pare .
Polomili noge koliko zure da isplate subvencije za masine.
 
Neko pomenu da inspektori imaju nesto od toga, imaju odbijanje od plate ako dodje kontrola posle njih i vidi da nisu prijavili nepravilnost. Sto se tice toga da neko ima dobar broj ovaca/svinja/teladi ali nema bas te koje su prijavljene, to bi onda znacilo da ovi preprodavci sto stalno drze na stanju 50-100 komada mogli da uzimaju subvencije, pa vi onda vidite kad bi tek onda dosle pare do vas kad bi se i oni grebli o budzet.

Ne kazem da je sve idealno, ima tu dosta propusta u tim pravilima za subvencije, ali nije bas ni tako lose kao sto ljudi misle, cesto gledajuci samo svoje dvoriste a ne i siru sliku. Lako je kad se neko posten zali sto mu nisu isplatili subvencije, on je potpuno u pravu, ali da znate koliko je prevaranata koji uzimaju te pare i zbog kojih svi mi sto secemo usi da krpimo **greška najebemo uvek.
 
Neko pomenu da inspektori imaju nesto od toga, imaju odbijanje od plate ako dodje kontrola posle njih i vidi da nisu prijavili nepravilnost. Sto se tice toga da neko ima dobar broj ovaca/svinja/teladi ali nema bas te koje su prijavljene, to bi onda znacilo da ovi preprodavci sto stalno drze na stanju 50-100 komada mogli da uzimaju subvencije, pa vi onda vidite kad bi tek onda dosle pare do vas kad bi se i oni grebli o budzet.

Ne kazem da je sve idealno, ima tu dosta propusta u tim pravilima za subvencije, ali nije bas ni tako lose kao sto ljudi misle, cesto gledajuci samo svoje dvoriste a ne i siru sliku. Lako je kad se neko posten zali sto mu nisu isplatili subvencije, on je potpuno u pravu, ali da znate koliko je prevaranata koji uzimaju te pare i zbog kojih svi mi sto secemo usi da krpimo **greška najebemo uvek.
Marjanu Rističeviću se zagubilo 11000 tona kukuruza od robnih rezervi, bili inspektori i kaznili ga tako što su izmislili konkurs samo za njega i dodelili mu 400 hektara državne zemlje, doduše na tatu njegovog kao investitora, period 30 godina imaće čovek preko 120 godina kad istekne ugovor...Jadan čovek...
 
Nazad
Vrh