Subvencije u poljoprivredi za 2017 godinu

Ja ne znam što se toliko iznenađujute,pa ovo je bilo za očekivati,čovek ne plaća,12 god PIO, za to vreme je dva puta nuđena opcija da se dug isplaćuje na rate a kamata otpiše,drugi put evo sad pre nove godine,ja sam takođe imao dug,uzeo na rate i otpisali mi kamatu.Posle nove godine je bilo za očekivati da će početi sa oduzimanjem,imovine,to je i premijer izjavio na TV,stim da ja mislim da će manjim intezitetom oduzimati do izbora a posle će krenuti verovatno žešće.
 
Ajd ovo da vam ispričam da vam bude jasnije.Moj stric i strina su izdržavali jednu babu godinama koja je imala neku kućicu i 2 kj. zemlje,baba umre i normalno zemlja i kuća pripala stricu 1/2 i strini 1/2.Strina ima na svom imenu samo to 1 kj. i nigde nije zaposlena.Pre par godina joj stiglo da plati 600.000 din. duga za PIO i 400.000 din. kamate.I ja vas pitam dali je to normalno i odakle ona treba da stvori sa 1 kj. 100.000 din. godišnje za PIO???
Bukvalno ne vredi ta zemlja više nego što potrazuju od nje.:ppozdrav:
 
Taman kad dodju ovi iz palestine da sade jabuke odma im drzava da i zemlju na 30 godina i plati im radnike a eto i traktori im nece bit skupi... kaze onaj neki filozof, pa nije problem paorima da predju u pravno lice iz fizickog.. PA OCE CELO SELO BIT PRAVNO LICE ILI NEKO DOO... To evrope videlo nije samo jos veca korupcija i provizija za gamad na vlasti.
 
Nemoj tako teške reči ,nije u redu prema ljudima koji su silne godine predvodili poroteste poljoprivrednika da bi oni nešto ostvarili u svoju korist,kad su se vozali po njivama ko budale još telefoniora Baja gde su i šta.Pa vreme je po njima da promene ime u 200+ ili čak 300+,pa da vide kako da promene ime udruženja a da ih košta što manje.
 
Bilo je valjda ako nisi registrovao domacinstvo,da ne moras da placas nista osim poreza.
Ili gresim?
 
Poslednja izmena:
Navodno nemože niko nigde u svetu da bude jednog lepog dana na teret državi,moraš neko osiguranje da imaš za stare dane(ako doživiš).

- - - - - - - - - -

Bilo je valjda ako nisi registrovao domacinstvo,da ne moras da plcas nista osim poreza.
Ili gresim?
Nema ona otvoreno gazdinstvo nikad nije ni imala,ali opet joj prete sa oduzimanjem te njive...

- - - - - - - - - -

a kolko je penzisko sad ..godisne bez zdrastvenog osiguranja
Oko 70.000 din. da ne tražim sad u hrpi papira.:ppozdrav:
 
Ja im skidam kapu ako tako bude.Odmah konkurisem za liniju za proizvodnju briketa od bio mase ukoliko budem ja ili supruga ispunjavali uslove.
 
Konkursi i opet konkursi, ko će to izdržati, a ovi što sastanče to je na Tari koliko mi se čini, otvara se njihov sektaški seminar ...koliko mislim ,ako dobro mislim, jbt uvek dovedu ministra na Taru-jaki su ko zemlja
 
Nazad
Vrh