Subvencije u poljoprivredi za 2017 godinu

Raspitujem se druze stalno, ali je sve nejasno. koga god pitam niko ne zna pravo stanje stvari
Mislim da ni njima nije još jasno kome će šta i dali će da daju i pod kojim uslovima, vazno je samo da se priča na RTS-u kako daju pare seljacima
 
Ja mislim da se ovi uslovi ne mogu ispuniti bez velike muljaže.Ovo nije konkurs za poljoprivrednike nego što je neko našao pogodan naziv-za POLJOPRIVREDNE BIZNISMENE,koji ne znaju ni da li imaku zemlje a kamoli gde se nalazi.
 
Ovde treba izdvojiti puno vremena, imati strpljenja i imati prethodnog iskustva sa ovim stvarima. Nista tu nije nemoguce samo je preglomazno i ne vredi se zafrkavati za sitne sume.
 
Al budimo realni ovo je tema za subvencije a ne za kredite,a neko je piso da u nekoj banci jeftiniji kredit od pokrajnskog lopovskog,nego gde piše da se vraća 40-50-60-70- ili 80 % para za kupljenu mašinu?
 
Upravo tako, kredit nije subvencija. Na taj nacin se subvencionisu banke i trgovci a ne poljoprivrednici.
 
Gledam u Brazdama jutros da će biti kao vid subvencionisanja i povraćaja- niko ne kaže koliko% i za šta,tako što ćeš po podnošenju zahteva trezoru(min poljoprivrede)dobiti rešenje dali ćeš dobiti povraćaj ili ne...
 
U februaru ce biti 4 vrste subvencija

1.Za nabavku vocarskih traktora,ne znam koliki je % povracaj

2. Za mlade poljoprivrednike do 40 god.starosti. Do 10 000e.povracaj je 75%

3. Za prosirenje proizvodnje i prerade

4. Za izgradnju smestajnih kapaciteta.

Konkurisace se profakturom u upravi za agrarna placanja. Oni ce obavestavati dal ti je odobreno ili nije.
 
Da pitam nekog gde se nalazi tema o placanju peziskog os posto sam danas cuo da su nekom coveku oduzeli za kamatu sest jutara zemlje .............molim administratore da izbrisu ovo ako smeta ..
 
Nazad
Vrh