Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Zasto ti nije palo na pamet,jel to tvoja zemlja ili tudja,zadovoljavas se sa 20 ha,dobre su ti napredne mere,ostatak ostavljas drzavi,neko ce ti hvala reci,mani se demagogije...
Ma ja sam ti kolega neke k.rate srece "da gurnem ruku u pun dzak p...a ja bi uhvatio za k...c" i onda nisam ni hteo ko ga jbe ako ce nekome od politicara te pare pomoci za lecenje eto im ih i za ovih 20ha!
 
Sto se tice gazdinstava, sve to stoji da je legalno da svaki clan porodice ima na sebe po jedno gazdinstvo. Ali, da li je to ispravno, to je druga stvar.

Sad je ispravno da se zarad dobijanja subvencija gazdinstvo deli na vise gazdinstava sa manje prijavljenom povrsinom, a nije ispravno da dobije onaj koji je zaposljen i radi za neku platu od 200-300 evra, i radi odredjenu povrsinu zemlje, eto samo zato sto je on zaposljen. I to mozda jedini zaposljen u kuci. A vamo je ispravno da po gazdinstvo imaju i domacin, i domacica, i sin, i snaha. U kad bi i na decu moglo da se registruje...

Jedna kuca, paorska, seljacka, stocarska, nazovite je kako god hocete, radila ona 5, 20, 50 ili 100 i vise hektara, treba da bude jedno poljoprivredno gazdinstvo.
Jedna kuca-jedno domacinstvo-jedno gazdinstvo.
 
"Petre"

Sto se cimas ako radis po zakonu?
Lepo sam napisao, daleko da podrzavam bilo koga.

Ako je maksimum 20 ha, valjda treba to postovati da dobije tu crkavicu i onaj tvoj komsija, rodjak,,,
a ne vecita neka pljuvacima, a ovamo se registruju gazdinstva na tetke i babe.

Ako neko cita od nadleznih neka proreseta sve ove sto rade mutne radnje.

Ne treba se cuditi zasto nam ovako lose ide, kao gledamo samo da neke rupe pronadjemo u zakonu.
Muvaju i jos se hvale kako oni to znaju. Svaka cast postenom paoru, seljaku, poljoprivredniku.
 
"Petre"

Sto se cimas ako radis po zakonu?
Lepo sam napisao, daleko da podrzavam bilo koga.

Ako je maksimum 20 ha, valjda treba to postovati da dobije tu crkavicu i onaj tvoj komsija, rodjak,,,
a ne vecita neka pljuvacima, a ovamo se registruju gazdinstva na tetke i babe.

Ako neko cita od nadleznih neka proreseta sve ove sto rade mutne radnje.

Ne treba se cuditi zasto nam ovako lose ide, kao gledamo samo da neke rupe pronadjemo u zakonu.
Muvaju i jos se hvale kako oni to znaju. Svaka cast postenom paoru, seljaku, poljoprivredniku.

Od prvog dana kako su poceli sa registrovanim gazdinstvima sam cist ko suza i nikad nisam ni jednu prevaru koristio! Maksimum 20 ha je po gazdinstvu a to pravo na otvoreno gazdinstvo ima svaki clan domacinsta ako je punoletan osim supruznika! Tu nema nikave mutne radnje, tu zakon ili uredbe pricaju a ne Janosh! Niko ne brani komsiju, rodjake tebe ili neke druge da otvore gazdinstvo! Ja od drugih ne uzimam ni ono crno ispod noktiju ali zato na ono sto zakonski imam pravo maksimalno koristim! Tako da jedva cekam i sve vreme sam cekao da nadlezne inspekcije pretrese ispravnost prijavljenih gazdinstva!

Sto se tice zaposlenih lica ja nikad nisam rekao da nije u redu da ostvare subvencije! Ako zakon ili uredbe im dozvoljavaju pa ih ne uslovljava sa PIO-m poljoprivrede ili necim drugim samo slobodno ljudi uzimajte od njih sto daju jer vam oni na hiljadite nacina deru kozu s ledja!
 
Poslednja izmena od urednika:
Takodje bezpovratne subvencije iz EU su vecinom pokupili nekoliko velikih igraca , koliko cujem tu je i vas Matijevic ili kako se vec zove jer je kupio tu neke pikove pa je i on omastio brkove, mislim da su dobijali po firmi oko 5 mil E, tu se bune sitni da je to cista prevara ali izgleda ce proci kao i uvjek ,pojeo vuk magare:)
Cika Pera Matijevic je vise "vas" jer je on iz Laza,ako znas onu veliku zutu kucu iza pravoslavne crkve prema izlazu iz sela,e to je njegova rodna kuca.

- - - - - - - - - -

Janosh,Peet i Putin imate one najzuce kartone pred iskljucenje ako nastavite sa jos jednom porukom medjusobne prepirke.

- - - - - - - - - -

Sto se tice roditelja oni su me ucili da je sramota lagati,krasti,varati. Niko mi jos nije rekao da je sramota raditi i niko od njih ne fizikalise na poslu sto voli,pa kad dodju kuci idu u svinjac,kokosinjac,popravlja se mehanizacija stara preko 20godina,ide se u bastu i na njivu...sve to rade jer moraju,nikako iz luxuza kako neki ovde predstavljaju zaposlene koji jos obradjuju nesto zemlje. Nije mi jasno jesu stvarno maloumni da ne shvataju da je nekima cilj prehraniti porodicu kako znaju i umeju i da te ljude ne treba istrebiti kako bi sva zemlja ostala njima da mogu bezbrizno vracati svije skupe kredite za gvozdje.
 
Ima samo jedno resenje za subvencije I ostale nase problem.
U nedavnom razgovoru sa ministarkom I njenim timom doslo se do zakljucka su oni potpuno dezinformisani, to jest pogresno obavesteni. Kad smo joj nas 8 rekli da im subvencije zavrsavaju na pogresnim mestima, a ne tamo gde treba, ministarka nije mogla cudom da se nacudi. Generalno u njenom timu nema ozbiljnog clana koji poznaje ista osim statistike I papirologije.
Ajde da razumemo da drzava nema para I da ne moze da plati ono sto bi mi hteli, ali sigurno moze da zastiti poljoprivrednike ako zabrani uvoz mesa, mleka, jaja, GMO soje itd. I da nam pri tome pomogne kad investiramo.
Kad ima volje ima I nacina.
 
Imemjače ajde da ti pokušam odgovoriti na ovaj tvoj zadnji post. Nekada sam i ja radio (do 96 god) i obrađivao nasleđenu zemlju oko 10 kj, i uvideo da nemožeš biti uspešan na oba polja. Polako sam iz godine u godinu povećavao zakup a samim tim i moj zemljišni posed i sa velikim požrtvovanjem još uspevam ali neznam dokle da iškolujem troje dece. Jedno deteme je na Fakultetu, drugo u sred. školi a treće u osnovnoj i to je za mene a mislim za većinu nas koji se bavimo samo poljoprivredom kad moram tako da kažem jedini I osnovni "INVESTICIONI PLAN". Kod nas u selu većina kojima je poljoprivreda dopunska delatnost zemlju su dali u zakup(250-300 e/kj) a ono malo njih koji je još rade sem par izuzetaka je tako mučenje iste da prave ko k.j. gubitak barem 100 evra.
 
Od prvog dana kako su poceli sa registrovanim gazdinstvima sam cist ko suza i nikad nisam ni jednu prevaru koristio! Maksimum 20 ha je po gazdinstvu a to pravo na otvoreno gazdinstvo ima svaki clan domacinsta ako je punoletan osim supruznika! Tu nema nikave mutne radnje, tu zakon ili uredbe pricaju a ne Janosh! Niko ne brani komsiju, rodjake tebe ili neke druge da otvore gazdinstvo! Ja od drugih ne uzimam ni ono crno ispod noktiju ali zato na ono sto zakonski imam pravo maksimalno koristim! Tako da jedva cekam i sve vreme sam cekao da nadlezne inspekcije pretrese ispravnost prijavljenih gazdinstva!

Sto se tice zaposlenih lica ja nikad nisam rekao da nije u redu da ostvare subvencije! Ako zakon ili uredbe im dozvoljavaju pa ih ne uslovljava sa PIO-m poljoprivrede ili necim drugim samo slobodno ljudi uzimajte od njih sto daju jer vam oni na hiljadite nacina deru kozu s ledja!


Peet-iz ovog zadnjeg posta se vidi da ti poštuješ zakon i da ti oni koji su zaposleni ne smetaju.
Takvim stavom ti nikoga ne vređaš ni malog ni velikog
Ali ima mnogih koji nisu kao ti-koji su otvarali gazdinstva na kurtu i murtu ( zato se pojavljuje veći broj gazginstava) i samim tim prevarili državu.
Može se to lako iskristalisati,dosta je samo da uporede prijave od prošle i ove godine i videće se ko je i kako rasparčavao gazdinstva.Suma za isplatu je ista pa izgovor da nisu znali koliko ha treba da isplate ,ne pije vodu.
Postoje zaposleni koji imaju zemlju a ne rade je a podižu subvencije pa čak možda ne znaju ni gde su njive-ti takođe tebi smetaju a mu koji radimo zato što nas je muka naterala jer sunam plate male da prehranimo porodice -mi tebi ne snetamo.
Apelujem na ministarstvo da inspekcije koje idu i kažnjavaju ljude zbog stajnjaka po prijavama dokonih kojima smrdi đubre a šunka ne preusmere na otkrivanje ovih mućki.Siguran sam da ni mnogima bilo bolja pa i tebi
:ppozdrav:
 
Sto se tice te provere ko je na koga otorio gazdinstvo to je trebalo uraditi jos juce i to apsolutno podrzavam. Da se proceslja svako ko je od jednom sa 100 otisao na 20, a i oni koji su od jednom postali poljoprivrednici.
 
Pa svako normalan ako moze otvorice gazdinstvo,ko je meni bio kriv kad sam imo 3 kj zemlje i deca mi nisu dobijala dečji,ni jednom jer sam po njima veliki poljoprivrednik tada sa 3 jutra zemlje e sad dogodine pune 18god i zašto nebi mogli oni otvoriti gazdinstvo i početi nešto da rade znači po nekima to je zloupotreba,pa normalno daće se otvarati gazdinstva mene samo čudi da ministri i njihovi pomoćnici neznaju da kad 100h podelišsa 20 dobiješ 5gazdinstva po 20 al površina uvek ista pa za to netreba čak ni osnovna škola,ja nisam od tih sa više gazdinstva al sam protiv da neko brani našoj deci kad steknu pravo da i oni otvore gazdinstvo pa nek se bave poljoprivredom ako to vole
 
Al ste naivni ako mislite da nista ne znaju,a zapravo su pametniji od svih nas zajedno.
Stezu nam omcu iz godine u godinu,prvo su svima davali po 14 000 u kesu,pa onda PIO uslov da bude,pa 100ha,pa 20ha,a u medjuvremenu smanjili na 12 000/ha,pa tih 12 podele pola u refakciji,a pola u kesu,da bi sad uspeli i tih 6 000/ha u kesu ne samo da ne isplate ove godine,nego obecaju na rate sledece godine.
Taman kad dodje prolece mi cemo se bakcati oko pripreme njiva i da li ce biti ovih rata koje su obecali ili nece biti,dok oni lagano napisu novu uredbu i stegnu nam omcu bar za jednu rupu,a mozda i vise.
 
Pa nebih reko da puno znaju ja sam pre par godina zvao u ministarstvo i pitam za sve biljne kulture ima ta neka šifra ili broj a ja sejem još i MAK,,kako sad da ja to prijavim u gazdinstvo a taj gospodin na telefonu začudeno pa zarse kod nas u srbiji seje mak on nikad čuo tako samse slatko nasmejo :osmeh:,i pitam ga koje tebe tamo zaposlio a on sav u čudu tako da ima tamo u tom ministarstvu raznih ima i stručnjaka al šta reći na takav odgovor ..kakav stručnjak takav odgovor tj kakvi stručnjaci takva i politika oko subvencionisanja
 
Ako ne znaju neka prelistaju forum pa će znati.Mada čitaju oni redivno da osete puls,dokle mogu da nas zavlače.
Ako ne poznaju situaciju na terenu šta onda traže na tim pozicijama.

Ako stvarno ne znaju šta se radi i dešava onda tu nema komentara koji bi ih okarakterisao
 
Sto se tice te provere ko je na koga otorio gazdinstvo to je trebalo uraditi jos juce i to apsolutno podrzavam. Da se proceslja svako ko je od jednom sa 100 otisao na 20, a i oni koji su od jednom postali poljoprivrednici.

Ima li šta jednostavnije? Samo nema političke VOLJE za to.

Nego najlakše reći "iznenađeni smo". Kao snegom u januaru :haha:

- - - - - - - - - -

Pa svako normalan ako moze otvorice gazdinstvo,ko je meni bio kriv kad sam imo 3 kj zemlje i deca mi nisu dobijala dečji,ni jednom jer sam po njima veliki poljoprivrednik tada sa 3 jutra zemlje e sad dogodine pune 18god i zašto nebi mogli oni otvoriti gazdinstvo i početi nešto da rade znači po nekima to je zloupotreba,pa normalno daće se otvarati gazdinstva mene samo čudi da ministri i njihovi pomoćnici neznaju da kad 100h podelišsa 20 dobiješ 5gazdinstva po 20 al površina uvek ista pa za to netreba čak ni osnovna škola,ja nisam od tih sa više gazdinstva al sam protiv da neko brani našoj deci kad steknu pravo da i oni otvore gazdinstvo pa nek se bave poljoprivredom ako to vole

Pojavile se neke nove površine, hektari.

Verovatno sa Marsa :osmeh:
 
Drzava svoje obaveze ispunjava na vreme (salje racune za struju,ako neplatis na vreme ti je iseku,za porez na vreme te fenduju.) e sad jos i na subvencije da misli,oni u bg ni neznaju da to postoji,previse mi trazimo od njih.:haha:

p.s Za bg cast izuzecima.:osmeh:
 
Nazad
Vrh