Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Država je do sada finansirala jednim delom program mera-juče sam za 9 krava i obečežavanje 1 teleta platio 11000 rsd.Na pitanje da li moram odmah da platim dobio sam odgovor da ne moram ali ne mogu onda prodati ni jedno grlo i posle sledi tužba.U suswdnom reonu gde radi druga ekipa pre 40-ak dana je taj isti program išao po 300 rsd za grlo.Šta se tu dešava,kako je u ostalim krajevima.


Koja veterinarska kod vas radi mere?
 
A od tih 600 000 gazdinstava, 200 000 je fiktivno. Daje zemlju u arendu i uzima subvencije.
Kod nas nije bas tako, svako trazi ugovor na minimum 5 godina ako uzima u zakup zemlju i normalno uzima zakupac za tu zemlju subvencije.Inace zakup kod nas se krece evro za ar. Izvinite za off. Od uplate ni traga ni glasa ni za naftu ni za subvencije.Propala je ova drzava odavno.....
 
Nisu tito,sloba,Kostuunica,Tadic ,Nikolic, Vucic sami dosli na vlast neko od nas ih je doveo!Prema tome ne kukajte i sledeci kad docu bece jer je to narod trazio....mada ova poslednja recenica za slobu i tita nisu vazile:haha:
 
Cini ti se kolega, ako imas dovoljno godina vrati malo film unazad pa ce ti se samo kasti.
Seljak ,paor, poljoprivrednik je unakazen od 45-90-te ,pa dodje sloba jos gori ,taman smo mislili nema gore bejadose zuti unistise i sto sloba nije ,misleci da nema gorih od zutih dodjose ovi ,znaci po toj zakonitosti sledeci ne mogu biti bolji.
A to da narod bira ko ce ga voditi je velika zabluda i varka ,to se resi daleko pre i narod je tu da samo da legitimitet i zivi u zabludi da je on birao.....
 
Tema je subvencija a ne politika,ali mi nebismo bili mi ako to nebismo komentarisali.Lepo je neko napisao ovi sto su sada na vlasti a i oni pre uglavnom je narod birao.Ali tako je svuda u svetu.Pa zato da bi opstali sitni i srednji treba da prave koperativu i da ne kukaju na drzavu.Da je lose nije(sad ce svi da me napadnu) lose je samo nama sitnima jer necemo da se udruzujemo da bi bili krupni jer samo takvi mozemo da uticemo na boljitak po nas a da nam niko nemoze nista.
Sto se tice subvencija pocece kako cujem od 01.08.
 
U nekom smislu i to udruzenje ima neki svoj plus ali zasigurno ne moze nikakvo udruzenje da menja politiku prema jadnom poljoprivredniku koju vode ovi glavari.
To sto nam nije jos uvek tako lose jos uvek je posledica ovih zadnjih godina gde su cene bile bolje. A pitanje ce biti postavljeno svima kojeg su misljenja da nam je dobro tek krajem Oktobra.
Izgleda da jos uvek neki niste svesni u kakvu ste masinu sami zeleli da uletite i zajedno sa vama i neki neduzni!!!
 
Tema je subvencija a ne politika,ali mi nebismo bili mi ako to nebismo komentarisali.Lepo je neko napisao ovi sto su sada na vlasti a i oni pre uglavnom je narod birao.Ali tako je svuda u svetu.Pa zato da bi opstali sitni i srednji treba da prave koperativu i da ne kukaju na drzavu.Da je lose nije(sad ce svi da me napadnu) lose je samo nama sitnima jer necemo da se udruzujemo da bi bili krupni jer samo takvi mozemo da uticemo na boljitak po nas a da nam niko nemoze nista.
Sto se tice subvencija pocece kako cujem od 01.08.

Moram da reagujem iako je malo :off_topic: ono oko udružiuvanja.

Svako udruženje, asocijaciju razbija POLITIKA i POLITIČARI. Nađu nekog uljeza, plate ga, obećaju mu drž. zemlju, povoljne kredite i stave ga na vrh pregovaračkog tima. Taj isti izađe pred seljake i kaže da je obećano to i to i kraj priče....

Zbog toga je politika tema u svakoj oblasti, nikada nije off. Pogotovo kad su u pitanju subvencije. To je politika države prema agraru.
 
Tema je subvencija a ne politika,ali mi nebismo bili mi ako to nebismo komentarisali.Lepo je neko napisao ovi sto su sada na vlasti a i oni pre uglavnom je narod birao.Ali tako je svuda u svetu.Pa zato da bi opstali sitni i srednji treba da prave koperativu i da ne kukaju na drzavu.Da je lose nije(sad ce svi da me napadnu) lose je samo nama sitnima jer necemo da se udruzujemo da bi bili krupni jer samo takvi mozemo da uticemo na boljitak po nas a da nam niko nemoze nista.
Sto se tice subvencija pocece kako cujem od 01.08.
sta od 01.08, zar nisu vec poceli,ako jesu dokle su stigli
 
i prosle i preprosle godine....bilo je bolje nego sad, vidi koj datum a nekome nista jos isplaceno nije...dosad su trebali da isplate vecinu zemlje, nafte i djubriva, pa cak i da pocnu isplatu krava... a dokle je stiglo? strasno....
 
Nazad
Vrh