Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Pa znas klasicne price kuknjave itd,a subvenije glavna stavka i motiv za rad.Znas kako oni koji rade i zive od zemlje subvencije su kao mala injekcija al moze i bez nje,bar u mom slucaju ne zavisim od njih niti se UZDAM u iste,ali dobro dodju mada cemo mi ili nasa deca to vratiti sa velikom kamatom kao sto sad mi vracamo za nase oceve i dedove!
 
@paorpaor
Grozim se politike i uopste svega u dodiru sa tim. Ovo sto ja mislim, je samo da bi se na taj nacin delimicno obezbedilo da mali ne propadnu i ne prodaju vecoj ribi zemlju dugorocno.

Druga stvar je sto nekima nikad nije dosta. Trebaju i drugi ljudi da zive, ne samo 5-6 porodica u selu.

Ja bih iz tog razloga uveo određeni maksimum i to pod hitno
 
Moje misljenje, do 10 h. ZA ratarstvo socijalni program, ili usmeriti na povrtarstvo I vocarstvo. Do 100 h. Subvencije davati u punom iznosu. ZA preko 100 h. Oporezovati svaki hektar po posebno utvrdjenoj stopi . I jos da ne zaboravim strogo obratiti paznju i kaznjavati one koji daju zemlju u zakup a registruju istu i naplacuju subvencije koje im po zakonu ne pripadaju...
 
Moje misljenje, do 10 h. ZA ratarstvo socijalni program, ili usmeriti na povrtarstvo I vocarstvo. Do 100 h. Subvencije davati u punom iznosu. ZA preko 100 h. Oporezovati svaki hektar po posebno utvrdjenoj stopi . I jos da ne zaboravim strogo obratiti paznju i kaznjavati one koji daju zemlju u zakup a registruju istu i naplacuju subvencije koje im po zakonu ne pripadaju...
Izrešetaće oni takve već ove godine,a i zakupodavce koji neplaćaju porez,naravno i zakupce pravna lica - fizička lica u PDV sistemu
 
Moje misljenje, do 10 h. ZA ratarstvo socijalni program, ili usmeriti na povrtarstvo I vocarstvo. Do 100 h. Subvencije davati u punom iznosu. ZA preko 100 h. Oporezovati svaki hektar po posebno utvrdjenoj stopi . I jos da ne zaboravim strogo obratiti paznju i kaznjavati one koji daju zemlju u zakup a registruju istu i naplacuju subvencije koje im po zakonu ne pripadaju...
Neznas ti kako su se bogatili pojedinci na racun drzave kada je bilo do 100ha licitirajuci za drugo lice.Sada nemogu da mrdnu.
 
@paorpaor
Grozim se politike i uopste svega u dodiru sa tim. Ovo sto ja mislim, je samo da bi se na taj nacin delimicno obezbedilo da mali ne propadnu i ne prodaju vecoj ribi zemlju dugorocno.

Druga stvar je sto nekima nikad nije dosta. Trebaju i drugi ljudi da zive, ne samo 5-6 porodica u selu.
Ko su to mali, nikako da ukapiram? Ja ne poznajem ni jednog poljoprivrednika sa 5-10 ha, a i ako ih ima , oni ne proizvode soju, kukuruz , psenicu.. Rade nesto profitabilnije. Poznajem gazdinstva sa tako malim posedima, al to nisu poljoprivrednici. Svi su u radnom odnosu (prosecan licni dohodak u Srbiji oko 40000 din) ili su penzioneri. Tako da ti "mali " ne mogu propasti. Da se mene pita, cistim poljoprivrednicima ni dinara ne bih dao. Dao bih onima kojima je drzava i do sada davala raznorazne privilegije. Cak su u pravu sto zene ne mogu reg. gazdinstva, sto neko sa 15 i sa 30 god. placanja penzionog ima istu penziju, uveo bih da oni koji imaju 10 ha placaju 10 puta manji PIO od onih sto imaju 100 a davao im iste penzije ...
 
Cekamo da se javi neko od 70 ha da se podigne granica. :haha: Ovde mali treba da izguraju ovo do kraja, posto su u velikoj vecini. Za par godina ti veliki ce se zahvaliti malim, tako sto ce im uzeti zemlju u arendu. Velika riba je uvek jela malu. Sta ima da dobije - izgubi nekih 200 000 gazdinstava sa prosekom ispod 5 ha i jos toliko sa nekih 10 tak ha u proseku? Moje misljenje je da se to moze odraditi samo zastitom trzista. Sa otvorenim granicama i veliki ce doziveti sunovrat, a malih nece nigde biti. Tako da nekih 10-12 000 ne krpe stvar. To je samo infuzija dok bolesnik ne ispust dusu.
 
Nazad
Vrh