Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

O stanju u poljoprivredi pa i o subvencijama trebalo je da se razmišlja pre 16.marta 2014.Većina građana među kojim je i veliki broj poljoprivrednika je dalo podršku ovim nazovi reformama.Znam da je na forumu zabranjena politika,ali ovo nije vođenje politike već pitanje opstanka poljoprivrednih gazdinstva,koja sa ovim sramnim subvencijama i svim ovim nametima sigurno neće opstati.Možda im je to cilj.
 
O stanju u poljoprivredi pa i o subvencijama trebalo je da se razmišlja pre 16.marta 2014.Većina građana među kojim je i veliki broj poljoprivrednika je dalo podršku ovim nazovi reformama.Znam da je na forumu zabranjena politika,ali ovo nije vođenje politike već pitanje opstanka poljoprivrednih gazdinstva,koja sa ovim sramnim subvencijama i svim ovim nametima sigurno neće opstati.Možda im je to cilj.
Ne,nego pre balkanskih ratova,tada je zamajac počeo da se zavukava,svim tim velikim (sa površinama u 4cifre i naviše) je početni kapital pod znakom pitanja (čitaj,za njim neko plače),a u ostalo nebi ni zalazio koliko je mutno
 
Malo je tih iz zagrade sto placu da su posteno stekli tu imovinu. Obicno je i pre kao i sada bilo muljanja.
 
Dobro, ovo je dvosmisleno sto si napisao gore. Znam i drugu soluciju pesnice. :osmeh:
 
Ako da u arendu 50 ha svoje zemlje: (ako je arenda 500 kg psenice/kj) ~60k mesecno (ako je psenica 20 (sa PDV-om :haha:)).
 
Subvencije treba da se vrate na 100ha ,treba svi da imaju nakraju krajeva zasto su subvencije, dali ce neko sada dobiti vise para odkako su smanjene na 20ha oce kitu nece sigurno ostalo je isto samo sto su mnogi uskraceni.Dali je neko nasledio kupio i ukrao to nije moj problem mozda bi vise imali da zabadamo nos u svoju kucu ne da gledamo sta drugi radi.
 
Po meni da daju do 20 Ha je sasvim dovojno, ALI da to bude sopstvena porodicna zemlja po 250 eur za jedan hektar, mora da se bavi iskljucivo poljoprivredom (osnovna delatnost, PIO), a za ostalu zemlju koji radi na neki nacin da mu se nadoknadi pdv ili akciza , ali za to da obavezno dostavi na svoje ime, svoke gazdinstvo potrosio za repromaterijal ! Pravnim licima koji rade vise stotina Ha nedati ni dinar subvencije, nek naprave investiciju pa traze oni povracaj od IPARD programa....
 
Jel ima negde za 500kg kj?

Cuo sam da su kod nas nudili toliko jednom coveku za 3 ha u komadu. Njiva gazdacki odrzavana, znaci ne da nije parlog, nego pravilan oblik 2-3-4 klasa (uglavnom 3 klasa - dobro to nije ni merodavno, vise je bitno da njivi "ne smeta" susa, ali nema ni vodeleza nikad tamo).
Mislim da nema jeftinije nigde... Covek inace nije dao u arendu. To sam racunao kao neki minimum.
 
@paorpaor
Grozim se politike i uopste svega u dodiru sa tim. Ovo sto ja mislim, je samo da bi se na taj nacin delimicno obezbedilo da mali ne propadnu i ne prodaju vecoj ribi zemlju dugorocno.

Druga stvar je sto nekima nikad nije dosta. Trebaju i drugi ljudi da zive, ne samo 5-6 porodica u selu.
 
Nazad
Vrh