Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Zaobiđi ti mene.Šta će onaj sa 5 ha-šta on dobija a to mu je jedino zanimanje.
Opet se vraćamo starim temama.
Ti si kao poljoprivrednik (ko ti je dao tu titulu)-ili si sam sebe tako nazvao.Subvencije dobija zemlja ako to do sada nisi znao i koja zahteva određena ulaganja,ko god je radio.
Џаба ти то пишеш,он је крупан са 100 + ха а ти си ситан и крпиш крај са крајем.иако имаш 2 сина незапослена и требају они да живе...једноставно кажи ја од моје плате живим а синови су пољопривредници и то је то.
Субвенције су за земљу и то је то...
 
Zaobiđi ti mene.Šta će onaj sa 5 ha-šta on dobija a to mu je jedino zanimanje.
Opet se vraćamo starim temama.
Ti si kao poljoprivrednik (ko ti je dao tu titulu)-ili si sam sebe tako nazvao.Subvencije dobija zemlja ako to do sada nisi znao i koja zahteva određena ulaganja,ko god je radio.

Nisam mislio direktno na tebe, ali eto i ti sticajem okolnosti spadas u tu grupu. Za sebe mogu da kazem da sam poljoprivrednik, jer u porodici od nas cetvoro niko nije zaposlen u firmi.
 
Oni koji rade do 20 ha bi bili najviše oštećeni ukidanjem. Oni bi sigurno digli proteste to je očigledno.
 
Nikad ne reci nikad Bojceticu! Sta ako ti skroje neke nikakve cene na jesen a ujedno i subvencije ukidaju?! Vidim da ste vec poceli neke teme o tome treba li vise uopste davati subv.
Nekad se raspravljalo o tome koliko bi jos trebali doplatiti da bi bili donekle ravnomerni sa normalnim svetom a sad o totalnom ukidanju!!!
Ne sekirajte se bice i toga bez ikakvog pisanog zahteva! Zgazice nas ubrzo!
 
Nisam mislio direktno na tebe, ali eto i ti sticajem okolnosti spadas u tu grupu. Za sebe mogu da kazem da sam poljoprivrednik, jer u porodici od nas cetvoro niko nije zaposlen u firmi.

Od nas petoro-četvoro nije zaposleno i imam 1 poljoprivrednog penzionera.Gde bi nas svrstao.
 
Ukidanjem subvencija najvise bih bili osteceni veliki I ovi sto se prave da su veliki. Ovi sitni sa 5-10-15 ha su plivali decenijama I bez subvencija. Moje licno misljenje je da treba dati svima podjednako bez uslova za pio I zdravstveno. Jos se dvoumim dali do 20 ili 50 ha. Sa se neki ne naljute. :osmeh:
 
Pa dali onda znaci da ova drzava treba da vodi racuna samo o zelezari i nekim drugim propalim velikanima da ih hrani iz budzeta a nas poljoprivrednike da zgaze skroz i ostave i bez kakve takve subv.! Ko njih hrani? Odnosno ko puni taj budzet mi ili oni?
 
Ne razumem kakav odgovor ocekujes? Treba napraviti stepenaste subvencije, gde ce za prvih 5ha biti najveca premije, sledecnih 5h malo manja i tako redom do 20ha npr. Taj ko ima 25ha dobice za 20ha i gotovo.

Problem ce biti kao ispostovati napucane arende kad imas vise od 20ha. A trosak je ponovo praviti ugovore sa zakupodavcima (otvoriti gazdinstvo na nekog), cimati ih opet. Te zakupe na jesen ce pokupiti neko ko je konkurentniji. Ja ovih 20ha dozivljam kao mali znak paznje za male proizvodjace. Jos jedan znak paznje ce biti kad svi koji imaju vise od 1 gazdinstva na istoj adresi budu sankcionisani i da im se prizna samo jedno gazdinstvo, a ostala u pasivan status. Sledeci korak uspostavljanju reda je takodje kaznjavanje fiktivnih gazdinstava otvorenih na radnike, komsije, prijatelje.
 
Ne razumem kakav odgovor ocekujes? Treba napraviti stepenaste subvencije, gde ce za prvih 5ha biti najveca premije, sledecnih 5h malo manja i tako redom do 20ha npr. Taj ko ima 25ha dobice za 20ha i gotovo.

Problem ce biti kao ispostovati napucane arende kad imas vise od 20ha. A trosak je ponovo praviti ugovore sa zakupodavcima (otvoriti gazdinstvo na nekog), cimati ih opet. Te zakupe na jesen ce pokupiti neko ko je konkurentniji. Ja ovih 20ha dozivljam kao mali znak paznje za male proizvodjace. Jos jedan znak paznje ce biti kad svi koji imaju vise od 1 gazdinstva na istoj adresi budu sankcionisani i da im se prizna samo jedno gazdinstvo, a ostala u pasivan status. Sledeci korak uspostavljanju reda je takodje kaznjavanje fiktivnih gazdinstava otvorenih na radnike, komsije, prijatelje.
Svaka ti dala za ovaj post.
 
Prvo treba par godina ukinuti subvencije da se iskristalisu ljudi koji stvarno rade od onih sto samo naplacuju novac. Registruju na babe, tetke,,, Sto se tice velikih njih I ne treba pomagati. Niko ih ne tera da obradjuju te povrsine, na kraju dolazi kao za ove sto su uzimali kredite u francima. Treba drzava da ih finansira. Nama treba zasticeno trziste, ali na zalost to je sadatesko ostvarivo.
 
Ko najvise daje za budzet ove zemlje??? Gubitaska preduzeca nemojte racunati jer njih izdrzavaa ova zemlja, da im ne daju novac ne bi imali plate?? NA kom smo mestu mi kao poljoprivednici koji punimo budzet?? I koja je zarada drzave od nas koji se bavimo ovim poslom??? I zasto i mi ne dobijemo po 9 hiljada evra za svakog zaposlenog radnika kroz subvencije??? Ja bih recimo sa tim novcem zaposlio 5 coveka za pocetak......
 
Treba da daju samo za zemlju u vlasnistvu do 50hektara i da ti je poljoprivreda
osnovno zanimanje,to bi bilo posteno prema svima.
 
Nazad
Vrh