Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Necu posebno se obracati za svaki post. Oni koji propagiraju voce i povrce, nek oni probaju da rade samo 1-2ha voca i povrca da vide koja je to zajebancija za MALE novce. Tvrdim da je najlakse uraditi 100ha kukuruza/psenice i nakriviti kapu. Ispadnes pametan i profitabilan, a onda malom sugerises da treba da radi voce. Licimerno.
 
Izvinite kolege ali ovo odradjivanje ko ima koliko hektara zemlje i sta je on ako ima toliko je skroz bez ikakog smisla jer ako neko ima malo vise hektara zemlje a radile su nekoliko generacija na tom imanju je sasvim u redu ako su ulagali u zemlju da imaju malo vise za razliku od drugih koji nisu sav slobodan novac ulagali u zemlju.Ono sto radi drzavnu zemlju a ne placa nikom nista slobodno je zvati bilo kakvim imenom samo ne paorom i ne treba ga porediti sa ljudima koji imaju bar tri generacije na selu.SVIMA dati subvencije ne treba a paorima ako ima nek se da ako nema nek se nose i subvencije i oni koji ih obecaju a ne daju....
 
Necu posebno se obracati za svaki post. Oni koji propagiraju voce i povrce, nek oni probaju da rade samo 1-2ha voca i povrca da vide koja je to zajebancija za MALE novce. Tvrdim da je najlakse uraditi 100ha kukuruza/psenice i nakriviti kapu. Ispadnes pametan i profitabilan, a onda malom sugerises da treba da radi voce. Licimerno.
Dok sam se ja od 15godine krivio u beracu brazdi i kombaju gde si ti tada bio i sta si radio do sada da imas muda da tvrdis sta je lakse
u poljoprivredi
 
Vidim ja da ode "KUMUNIZAM" jos uvek drma neke.
Ne treba mi nista da izmisljamo novo (citaj, toplu vodu). Mi treba samo da pogledamo kako su to uradile razvijene zemlje kao sto su Nemacka, Austrija, Holandija..., a ne da se ugledamo na, da ne spominjem, neke druge zemlje.
Mi se ovde ubismo da dokazemo da je onaj sa 21 ha tajkuncic, a oni pravi tajkuni veselo trljaju ruke i smeskaju se.
Zar vi stvarno mislite da su oni smanjili subvencije na 20 ha da bi pomogli malim gazdinstvima ?
Bajke su bile nesto u sta ste trebali da verujete kad ste imali 5 godina.
I jos jedna strasna svar je da su se i na forumu pojavili partijski botovi, a to nikako nije dobro, ma kojoj partiji pripadali.
 
A mislis da se ja nikada nisam krivio u brazdi? Brao nisam, ali sam prevozio kao i ti mnogo pre nego sto sam imao dozvolu. Odakle mi pravo? Zato sto radim i voce i ratarstvo. Za voce mi doce svakih 2 godine da pocupam sve i isecm za ogrev od zarade. A na ratarstvu nisam nikada pukao, samo sam manje ili vise zaradio. Mogu da pricam jer sam i u jednom i drugom.
 
nikola
a kao skodi ce ako se dobije,

poceo sam da radim zemlju bez subvencija,radio je sa subvencijom,radicu je BEZ subvenije.Imao sam prilike da kupujem zemlju u zakup i na vecito i kupujem uglavnom za zvececu valutu ili sustecu,sa ili bez subvencija i dalje cu raditi tako koliko mogu odnosno koliko mi je jorgan toliko se pokrijem.Mnogo cega sam se odrekao zbog kupovine zemlje i uvecanja poseda i malo mi je neprijatno kad se vide podele kakve se pisu u ovoj temi!
Ne zelim nikog da uvredim porukom vec da ukazem dragim kolegama da misle malo dublje kad pisu kome do koliko treba dati subvencije!!
 
Alo ljudi pa nismo svi jednako sposobni i sretni . Pa proslo je vreme kad su sposobni bili obuzdavani da ne bi odskakali od nesposobni
 
Sto se tice plastenika koje radim i povrca na otvorenom, to je jedna velika propaganda. Isto kao i ovaj pokusaj vracanja mladih u sela. Snimaju emisije kao seljaci dobro zive, piju rakiju, vino, jedu prsute,,, ma milina. Niko ne vidi kada kada rade. Tako se propagira i proizvodnja povrca. Otidjite na kvantas i videcete cenu luka i krompira. Bice vam sve jasno. O drugim kulturama necu pisati, jer je cista propast. Uvozi se na sve strane i to je najveci problem. Ma kakva subvencija da sa da povrtarima, to malo znaci kada vi nemozete da prodate svoju robu. Isto je i sa vocarima. Sljiva u sezoni 4-5 din, jabuka 10-15 dinara. Ko to nije radio, tesko moze da shvati.
 
Vidim ja da ode "KUMUNIZAM" jos uvek drma neke.
Ne treba mi nista da izmisljamo novo (citaj, toplu vodu). Mi treba samo da pogledamo kako su to uradile razvijene zemlje kao sto su Nemacka, Austrija, Holandija..., a ne da se ugledamo na, da ne spominjem, neke druge zemlje.
Mi se ovde ubismo da dokazemo da je onaj sa 21 ha tajkuncic, a oni pravi tajkuni veselo trljaju ruke i smeskaju se.
Zar vi stvarno mislite da su oni smanjili subvencije na 20 ha da bi pomogli malim gazdinstvima ?
Bajke su bile nesto u sta ste trebali da verujete kad ste imali 5 godina.
I jos jedna strasna svar je da su se i na forumu pojavili partijski botovi, a to nikako nije dobro, ma kojoj partiji pripadali.

Mnogi na forumu nisu odusevljeni,kada napisem,ali jednostavno ne bi bilo lose vratiti taj "komunisticki" sistem agrarisanja.
 
Bojceticu pricaj ti niko ti nebrani ali nevalja da osudjujes nekoga o kome neznas nista
i nisi mu nikada oci video,a pritom mu nedajes zapravao da ima svoje misljenje
 
Nazad
Vrh