Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu


Ovim su hteli da nam kazu dobicete vrsnjaka i to za mnogo godina!
 
Otimaju se o zemlju, a drugi da finansira. Decki vojska nije obavezna!
Drzava treba da prelomi i da napravi neki zaokret u cilju zastite trzista, a ne ovako da slepacku udelu daje bilo kome.

Treba stati i podvuci crtu. Dzabe je onom sto tovi 100 tovljenika, ako ceka podsticaj. Dajte neku vrstu zastite trzista, a ne 1 000 rsd po tovljeniku.
 
Pozdrav,
Bas sam par puta isao do banke i ostao iznenadjen da nema para od subvencija! Ujka je dobio pare jos pre par meseci.
Jel jos ko primio uplatu (osim ujke)?
 
A sta je tu novo?Ista stvar koja god vlast tj stranka dodje....Dokle god seljaci ne budu imali jedno jedino udruzenje u kom ce da vaze ista pravila za sve od onog sa Juga Srbije to ovih 100+ nama nama pomooci,drzavi odgovara ova podela medju seljacima mogu da manipulisu ovako bi zagrizli tvrd orah.Ali je....be se onom sa 100ha za onog sa 1-6-9 10ha.Iskren da budem bas me briga kad e da isplate subvencije.....koliko je bitno da se one jednako raspodele da svi ljudi dobiju a ne kao onda sa onih 12 000din po ha neki cemo da dobijem a neki i necete!Nije nama kriva vlast ni jedna krivi su grunt,paorpor,peet,putin,sale ratar,mixer,itd itd Pera,Jovan,dJURA,Steva itd itd mi smo direktno kao narod odgovorni za ovo stanje koje je u zadnjih 25god!
 
@grunt
Nije kriv ni paorpaor ni sale ratar. Kriva je vlast koja se ponase nedomacinski u drzavi koju vodi. Ne mogu da shvate da ako sklapas lose ugovore po drzavu zarad nekih procenata, trenutno ce tebi licno biti dobro, ali dugorocno si u kanalu. kod nas non stop su neke pronevere i kradje. Stetni ugovori koji se narodu prikazuju kao vrh savrsenstva. Tu je problem. Sledeci problem je sto ovaj narod je glup jer ima pamcenje kao prepelica. Treci problem su EU i USA parice koji finansiraju 90% politicnih partija na svetu i koje postavljaju i poziciju i opoziciju i diktiraju sve. Ako se nekada otrgnemo iz kandzi bicemo drzava, do tada presipaj iz supkjeg u prazno.
 
Бога ми ја се слажем,пола смо сами криви,пола власт..па зар нема овде само милион примера како себи скачемо за врат,како би преварили,слагали само за личну корист.шта то сад ми смо сви цвећке а власт нас јебе..свима крива држава а нико да крене од самог себе..говорим првенствено за себе па за све остале..хоћемо да све буде уређено а сами правимо јавашлук,одоравамо међе итд итд...ајмо бити реални мало...какви смо,не чудим се ничему..
 
Ja se najmanje osecam krivim sto nam tako sjajno i bajno ide i sto ova vlast ne vodi nikakvu brigu o poljoprivredi! A ti Grunt mozda i osecas krivicu sad, ali malo ti je kasno da se vadis sad!:osmeh:
 
Šta se primate na politiku kad se zna zašta poljoprivrednici služe,oduvek je seljak bio i biće za p....e.Kad se budemo opametili biće kasno,prst na čelo i dobro da se razmisli kuda ovo vodi i dokle će moći ovako. Svake godine se širi spisak dugovanja,dal za kukuruz,mleko,stoku. I dodješ do zaključka da bolje da budeš lopov,hostapler nego poljoprivrednik. Dok se nadamo subvencijama za novu godinu ko da nam deda mraz deli paketiće lopurde se bogate na našim ledjima,i onda se pitamo ko je ovde lud.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena od urednika:
Ma ne primamo se na politiku nego ne mogu da zamislim da se uvek provlaci teza da je nekad neko bio bolji za nas ,a ono sve ista g...a od 1990 do danas ,onaj ko je bio dobar po Jugoslovenskog seljaka je ocrnjen i sklonjen.
Mozemo mi sad grebati i rukama i nogama samo mislim da smo sve blizi tacki sa koje nema povratka.
toliko od mene u ovoj temi za ovu godinu.....:ppozdrav:
 
Pa verovatno si i ti osecao istu vrstu krivice pre 4 godine , jer i oni su vodili drzavu isto ovako ....
Ako posmatram iz moje tacke gledista i poslom kojim se iskljucivo bavim a to je ratarsvo uz nesto stocarstva (par svinja za sopatvene porebe) onda ne osecam krivicu jer je bilo mnogo, mnogo bolje nego sto je sad i sto se tice cena a i isplate subvencija koje su bile radi potsecanja 140 e po h + povracaj od nafte od 0.37 e po litru sto znaci skoro 180 e po ha.
Da podsetim jos da do pre 3 god. nije bilo vece arende u selu od 150 e/kj!
 
Nazad
Vrh