Subvencije poljoprivredi za 2014

Od mene će dobiti fiskalne račune u jesen i zaoraćemo to đubrivo.Najverovatnije ovaj put ću ići na keš varijantu od prodavca koji ima i fiskalnu kasu i gde će pisati na računu i KG.:ppozdrav:
 
Nisi u pravu. PDV drzavi se placa cim roba napusti magacine. ZZ Zadrugar sa kojim ja saradjujem i gde sam clan zadruge je imao u nekoliko navrata inspekciju i nikad im ovo nije bio problem. Fiskalni isecak daju prodavnice, ali zadruge ne.
Apsurd je sto podsticu zadrugarstvo a sa druge strane kaznjavaju isto to.
Drzava svoj PDV dobije iako roba nije naplacena i to je milion % tako. Ovde se radi o bahatosti i samovolji vlasti na celu sa predsednikom vlade. Ocito misle da smo mi stoka pa da snama moze tako da postupa.

Па што ваша мамичка не напусти радно место у општини у којој ради за исту ту власт?
 
Па што ваша мамичка не напусти радно место у општини у којој ради за исту ту власт?
Anonimusu oped serendas. Prvo proveri ko, sta i gde pa onda laprdaj. Ovako iznosis neistine i to javno. Neces jos dugo biti anonimuscic nista se ne sekiraj ::namigivanje::
 
Монтоја ахахаха може и то....
Паоре па ти мене исправи где грешим?кад већ "лапрдам"..И да ти никако да схватиш да ја нисам анонимус доста људи ме познаје само се распитујеш на погрешном месту.
Мики ја не видим свађу у мојој констатацији члану који непосредно има везу са влашћу а на форуму су друге песме...
 
Монтоја ахахаха може и то....
Паоре па ти мене исправи где грешим?кад већ "лапрдам"..И да ти никако да схватиш да ја нисам анонимус доста људи ме познаје само се распитујеш на погрешном месту.
Мики ја не видим свађу у мојој констатацији члану који непосредно има везу са влашћу а на форуму су друге песме...
Ja se uopste ne raspitujem, a za neistine, lazi i klevete iznesene javno se odgovara tako da se nista ne moras brinuti za indetitet anonimusu :osmeh: jer ce ga vec nadlezni organi i utvrditi.
Postavi po neku sliku iz svog gazdinstva, ako ga imas, jer nigde na forumu nismo videli ni jednu jedinu osim ako ne ores audijem i nekosis mercedesom.
 
Паоре мораћу да те разочарам,возим голф 2 генерације.:) ето ти да ме лакше распознаш..:)
А за надлежне органе,слободно има материјала на форуму да се Митровица добро попуни,знаш и сам да знам све..:)
 
Ja sam uzeo za kes i u jesen i u prolece a fiskalni nisam dobio,jel zadruga je propala,tj racun je u blokadi.

:cool:...iz navedenog sledi da je neko u zadruzi počinio poresku utaju !!!....to što je račun u blokadi ne sprečava ih da primaju uplate i za iste uredno izdaju fiskalne račune, ograničeno im je jedino pravo raspolaganja novcem na računu, odnosno, kako koja uplata leže tako se prosleđuje poveriocu/ima do izmirenja duga...:cool:



Vidim da ovde ima vecih strucnjaka i od poreznika i od inspektora pa im prepustam dalju podelu saveta oko propisa vezanih za racune.
Pre nego sto se udaljim ima jos jedno pitanje za strucna lica.
Kad je u pitanju pruzanje usluga u recimo obradi poljoprivrednog zemljista od strane PDV obveznika, to jest gazdinstva u PDV sistemu, kakv on racun izdaje i kako on prikazuje pdv na uslugu. Da li je obavezan da kupi fiskalnu kasu i izda jedan ili dva racuna godisnje. Sta kaze struka ?
Imam jos dosta primera ali ne bih da kvarim temu i naravno ne zamajavam strucna lica.

:cool:...RPG nemaju obavezu evidentiranja prometa roba i usluga preko poreske registar kase...sad za sad...između ostaloga i zato što je RPG, po sili zakona, privremeni oblik privrednog subjekta, odnosno u propisanim rokovima mora obnoviti registraciju za obavljanje delatnosti ili se briše iz registra aktivnih privrednih subjekata koji vodi nadležni organ uprave....a da se ne mlatimo dalje obavezu poreske registar kase nemaju recimo ni advokati iz nekih drugih razloga, karakterističnih za profesiju....:cool:

Tako ce to uvek i biti sve dok kod nas ne bude dovoljno jak sindikat poljoprivrednika koji ce pritisnuti vladu da prestane izvodi raznorazne experimente.

:cool:...taakooo je VladooOO !!!! Živeo Govornik !!! ....samo klasno svestan i organizovan pojedinac može uticati na smanjenje i ukidanje exploatacije od strane klase tlačitelja...

... http://www.youtube.com/watch?v=r4zFrBicKYc ...:cool:
 
Ako vec citiras onda citiraj do kraja. Ja sm napisao PDV poljoprivrednik, a ne RPG. To jedno sa drugim nema nikakve veze osim za subvencije.
 
:cool:...ti kad kažeš, neka bude tako...



...a zarad eventualne dokumentacije 13. 06. 2014. god. u 00:54 časova u citiranom postu broj 3151 nema ispravki...:cool:
 
Nazad
Vrh