Subvencije poljoprivredi za 2014

Како нема, ако имаш све рачуне попуни захтев и предај.
 
Što se tiče subvencij od 3.000 rsd po osnovu kupljenog veštačkog đubriva važiće samo fiskalni računi, a tamo gde nema- kg - ićiće i propratni račun odštanpan na vaše ime.
 
Ja sam danas predao za naftu i za djubrivo,nikakva guzva ,odradio sam za 5 minuta,a sa isplatom ovih 6000 din stigli su do 9-og,rece mi sluzbenica na salteru.

- - - - - - - - - -

Evo dok sam hteo da pisem u drugoj temi dobijem poruku od banke da imam uplatu,predao 12-og:osmeh:
 
Dali neko zna jeli izašla dopuna uredbe za isplatu subvencija 2014 vezano za fisk.račune t.j. fakture bez fisk.računa.
Danas se raspitivao u trezoru kažu ižašla uredba nema podsticaja ( subvencija ) bez fisk.računa , a ja to nemogu da nađem .
 
Vest | Ekonomija
Promenite veličinu slova




10. jun 2014. | 18:46 | Izvor: Tanjug
Čitaj mi


[h=1]Regresiranje samo uz fiskalni isečak[/h]BEOGRAD - Regresiranje poljoprivrednih proizvođača, uz odstupanje od fiskalnih isečaka kao jedinog dokaza o kupljenom repromaterijalu, moglo bi da stvori uslovi za zloupotrebu te mere, stav je Ministarstva poljoprivrede čiji su predstavnici o tome danas razgovarali sa Asocijacijom Banatski paori.

Oni su razgovarali o zahtevu da dokaz o kupljenom repromaterijalu ne bude samo fiskalni isečak već i dokazi o drugim vidovima plaćanja, saopštilo je ministarstvo.
njiva-zemlja-poljoprivreda-traktor-setva_660x330.jpg
RTV (Jan Valo)

Predstavnici Ministarstva poljoprivrede obrazložili su da je to skoro jedina administrativna kontrola koja se primenjuje pri realizaciji i da bi se odstupanjem od fiskalnih isečaka stvorili uslovi za zloupotrebu.
Prihvatanje drugih vidova plaćanja kao jedinog dokaza za ostvarivanje prava na regres, može dovesti do toga da ministarstvo regresira fiktivne kupovine ili da regresira isto mineralno đubrivo duplo.
Ovakvim načinom dokazivanja, kako je navedeno, značajno bi se uvećao krug korisnika, što bi dovelo do prekoračenja ograničenih budžetskih sredstava, koja su raspoloživa ove godine.
Stvaranje dodatnih finansijskih obaveza za ministarstvo od onih koja su predviđena Uredbom o raspodeli sredstava, pored kršenja odredbi same Uredbe, značilo bi i to da bi se tim dugovanjem opteretio budžet za narednu godinu.
S obzirom na situaciju u poljoprivredi, kao i novonastalu situaciju posle poplava i konstantan nedostatak budžetskih sredstava za finansiranje poljoprivrede, ministarstvo se opredelilo za ostvarivanje prava na regres uz fiskalni isečak kako bi se uklopilo u raspoloživa finansijska sredstva i obezbedilo što bolju kontrolu trošenja budžetskih sredstava.
Takođe, ovim načinom pruža se podrška poljoprivrednim gazdinstvima koja su najranjivija u tranzicionom periodu i nisu dovoljno konkurentna da se sama bore na tržištu.
Treba uzeti u obzir i činjenicu da ugovarači proizvodnje i zadruge, koji bi bili izdavaoci original računa, s obzirom na to da mineralno đubrivo i gorivo uglavnom nabavljaju u veleprodaji, već imaju neki poslovni aranžman s proizvođačima inputa i tako već ostvaruju popust od dobavljača na količinu.
U prethodnom periodu, usled promene Vlade Srbije i Zakona o ministarstvima, nije bilo tehnički moguće promeniti uredbu, pa je doneta odluka da se u regresiranje ide s postojećom uredbom kako neophodni radovi u poljoprivredi ne bi kasnili.
Tokom sastanka razgovarano je i o pitanjima u oblasti stočarstva, merama agrarne politike, a bilo je reči i oko zakupa državnog poljoprivrednog zemljišta, komasaciji i restituciji.

 
Pun mi **greška vise tih Banatskih paora i koje kakvih udruzenja iz Crepaje,Panceva....pa ko da mi ostali obradjujemo zemlju u Bangladesu.Stalno neke njihove delegacije koje nikad nista ne izdejstvuju.
 
Nemaju para u budzetu za paore al za sebe i biznismene imaju, pa sad namerno traze dlaku u jajetu nebi li sto manje podsticaja i subvencija dali napacenim poljoprivrednicima. Cak ne uvazavaju izgleda ni fiskalni blok racun i ponasaju se kao da on nije dokaz da je drzavi placen PDV ako sam dobro obavesten.::lose::
 
Ja sam đubrivo u startu otpisao.Moramo malo pomoći vladu.
Čim ima uslova tu ima i mućke.Treba insistirati na subvencije bez uslova a koga uhvate da mulja neka debelo plati.Ćutimo i stežu.
Ni na jednim vestima,ni na jednoj televiziji se niko nije iz ministarstva ili vlade okrenuo na to da stočari bacaju mleko.Džabe meni subvencije kada su ni kroz kvote i skidanjem cena,za mesec dana uzeli subvencije i još ću im morati doplatiti.
 
Ja sam u PDV sistemu i obavezan sam da placam preko racuna u kom slucaju ne dobijam fiskalni. Mislim da je ovo protiv ustavno i diskriminisuce i da bi bilo dobro kad bi se svi paori slozili i pokrenuli spor protiv drzave. Mislim da se oni vise boje Strazbura nego blokade puteva.
 
Kako ja dobijem fiskalni za sve,iako plaćam isto virmanom :sta:

To je samo način plaćanja,fiskalni isečak su dužni izdati,iako je način plaćanja robna razmena,osim ako je dobavljač veleprodaja,smo oni nisu u obavezi fiskalizacije :osmeh:
 
Nazad
Vrh