Subvencije poljoprivredi za 2014

predao i ja upravo, ako nas je bilo petoro, milina....jos su nam sabrali setvene strukture samo smo prepisivali kad smo izvadili, odlicno :osmeh: samo da pitam nesto, ako sam dobro razumeo, mi svi koji smo kupovali djubrivo u jesen 2013 smo 'otpali' od subvencije i uz ove prolecna azotna djubriva, moramo da cekamo jesen da bi kupili mesana djubriva i dobili subvencije?
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2014&mm=05&dd=15&nav_id=848147

[h=1]Ministarka obećala: Lakše do novca[/h]IZVOR: RTS, TANJUGBeograd -- Ministarka poljoprivrede Snežana Bogosavljević Bošković kaže da će se raditi na pojednostavljivanju dobijanja sredstava za podsticaje poljoprivrednicima.







4228064345374738eb77a9696545039_640x418.jpg

Foto: Tanjug​
U toku je podnošenje zahteva gazdinstava za sredstva za subvencije, dodala je i precizirala da je u pitanju 6.000 dinara po hektaru. Zahtevi se dostavljaju Upravi za trezor i nakon obrade biće i prve isplate,
"Očekujem da će se ovih dana krenuti isplate ovog dela subvencija i pomoći našim proizvođačima", rekla je ministarka za RTS.

Prioritetni zadatak je, kako je navela, da se što je više moguće pojednostave procedure i da poljoprivrednici na lakši način dođu do onoga što im pripada po Zakonu o podsticajima u poljoprivredi i ruralnom razvoju.

Ministarka je rekla da je upoznata sa primedbama paora iz Vojvodine.

Bogosavljević Boškovic je uverena, napomenula je, da je hrana na tržištu Srbije bezbedna i dodala da se kontroliše po uobičajenim procedurama, kao i da se standardi kvaliteta hrane usklađuju sa evropskim, što je i predmet skrininga u Briselu.

"Naš cilj je da dostignemo evropske standarde, a ja sam uverena i da će inspekcijske službe u narednom periodu pojačanom kontrolom još više obratiti pažnju na kvalitet naše hrane kako bi i građani bili uvereni da je hrana bezbedna", rekla je ministarka.



 
Ja bio da predam papire za subvencije, primio mi papire za kes i gorivo a za djubre mi vratio kaze nepisu kilogrami ceka se nova uredba.:sta:
 
Da li ima neko normalan u tom ministarstvu. Pa ako pise urea, nismo kupili prasak za pranje vesa:riba: Ne mogu da donesu uredbu koja to regulise vec nedelju dana.
 
Prosle godine napisem naziv kulture - merkantilni kukuruz i merkantilna soja - kaze nevalja treba - zitarice i industrijsko bilje. Ove godine napisem zitarice i industrijsko bilje opet nevalja treba -merkantilni kukuruz i merkantilna soja. J--e lud zbunjenog. Vec me jeza vata kad treba da idem u trezor. Da nije onih prokletih para nebi ni isao.
 
Da li treba da piše i broj gazdinstva na prednjoj strani računa za gorivo i veštak (kao prošle godine za veštak) sad mi jedan čovek reče . Sad već ne znam ništa .
 
Nije bilo reci o broju gazdinstva i pecaima i potpisu nazadnjoj strani samo je rekao da nepise kg za djbrivo i vrati mi racune i kaze cekaj uredbu.

- - - - - - - - - -

Nije bilo reci o broju gazdinstva i pecaima i potpisu nazadnjoj strani samo je rekao da nepise kg za djbrivo i vrati mi racune i kaze cekaj uredbu. mada nepise ni litre na racunu za gorivo a te je primio.
 
Ja sam juče predao za đubrivo,nije bilo overeno pozadi,niti upisivao BPG,za Amosulfan i Yara Milu su mi rekli,da odem kod prodavca,da upiše ručno koja je formulacija NPK,potpiše i overi na licu fiskalnog (na fiskalnom za Yara milu pisalo : YARA MILA 7:12:25,dopisali N:p:K 7:12:25,potpisao i overio prodavac) I prihvatili u trezoru! A za Amosulfan upisali N:p:K 20:0:0,pa prošlo i to :osmeh:
 
Ne treba broj gazdinstva. Vestak smo kupovali pre nego sto je bila registracija gazdinstva. Kako sam mogao znati broj gazdinstva ako sam gazdinstvo registrovao tek u martu? Sve ovo mi ide na zivce. Ukinite te subvencije ili se organizujete da jednom to bude uradjeno korektno i da se znaju pravila. Ne ovako sibicariti i zamajavati ljude!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh