Subvencije poljoprivredi za 2014

Kolege dali priznaju otpremnicu ili neki drugi racun osim fiskalnog za vestak,danas bi trebao da predam za vestak i ne znam dal ce proci posto imam nekih 3000kg racun bez fiskalnog posto je to uzeto na odlozeno
 
Da li je prilikom predaje racuna i zahteva, da li je potrebno uverenje oo aktivnom statusu?Jos ga nisam ni vadio.
 
Poslednja izmena:
Isplata ce krenuti po satnici,do podne prvi dan ko je predao a od podne posle mesec dana....sala na stranu ali ovakav scenarijo je vec bio vidjen u slucaju isplate podsticaja za naftu,na zalost sve je moguce...
 
ПОЉОПРИВРЕДНИЦИ БЕЗ СУБВЕНЦИЈА ЗБОГ ПРАВИЛНИКА

[COLOR=#2A2A2A !important]14/05/2014

[COLOR=#2A2A2A !important]0 Comments[/COLOR]
[/COLOR]

7026600.jpg
[COLOR=#2A2A2A !important]Сетва је готово завршена, а пољопривредници не да нису добили субвенције за минерално ђубриво, већ још увек муку муче да докажу да имају право на њих. Наиме, правилници којима би била омогућена исплата премија свим регистрованим пољопривредним газдинствима није донет иако је обећано да ће бити.
Проблем је, подсетимо, био у томе што су ратари имали обавезу да, уз захтев за субвенције, приложе и фискалне рачуне за остварење регреса од 3.000 динара за дизел-гориво и 3.000 динара за вештачко ђубриво. Међутим, многи пољопривредници за ђубриво нису добили фискални рачун јер су га, у недостатку обртних средства, преузели од земљордничких задруга и организатора производње. У Министарству пољопривреде обећно им је да ће правилник у том делу бити промњен да субвенције не би промашиле велик део пољопривредника који немају фискални рачун за ђубриво.
Доскорашњи министар пољопривреде, шумарства и водопривреде Драган Гламочић заложио се јуче за доношење и примену исправљених правилника, нагласивши да постоји правни основ за њихово објављивање у Службеном гласнику, а тиме и за њихову примену.
„У току априла, док сам још обављао функцију министра, уважили смо захтеве регистрованих газдинстава да се за стицање права на субвенције за минерално ђубриво и дизел-гориво, осим фискалних исечака, прихвате и фактуре с отпремницом о преузетој роби”, објаснио је Гламочић у писаној изјави коју преноси портал „Агросервис”. На тај начин, додао је он, газдинствима би било омогућено да стекну право на подстицаје од по 3.000 динара по хектару за набављене инпуте и у случају када су их набавили у промету на велико, односно када плаћање обављају безготовински. Тим правилницима створени су и услови да право на подстицаје остваре произвођачи који су наведени репроматеријал набавили путем паритетне размене, прецизирао је бивши министар. „Пошто до данашњег дана пољопривредним произвођачима то није омогућено, лично сам проверио зашто ти правилници нису исправљени и донети”, наводи Гламочић.
Он је додао да је сагласност о допуни тих правилника добијена од Републичког секретаријата за законодавство и да је „послата још 25. априла у правну службу Министарства пољопривреде, о чему од службе Министарства нисам био обавештен, иако сам тада још обављао функцију министра”. Гламочић је напоменуо да је од тог дана постојао правни основ за то да се правилници упуте на објављивање у „Службени лист” и да се примењују у пракси и као бивши министар извинио се пољопривредним газдинствима што није био у могућности да њихов захтев спроведе до краја, али је додао да не види ни разлог да се тај посао одуговлачи.
„Очекујем од нове министарке да настави да ради на томе да државна администрација постоји да би олакшала посао пољопривредницима, а не да им још додатно отежава посао и загорчава живот”, наводи Гламочић.
С. Глушчевић
Проблем и џакови
Уколико на фискалном рачуну приликом куповине гранулисаног ђубрива уместо килаже стоји број купљених џакова, постоји могућност да се пољопривредницима не уваже захтеви за регресирање ђубрива, упозорили су из Пољопривредне саветодавне стручне службе у Крушевцу.
Подсетивши на то да се регресирање ђубрива обавља по килограму а не по броју џакова, указали су на то да поједини продавци издају рачуне који пољопривредницима могу направити проблеме јер Управа за трезор „вероватно неће прихватити такву номенклатуру у фискалном рачуну”. У прилог томе говори и податак да су из Управе за трезор већ упозорили на ту појаву, позивајући саветодавце из пољопривредних служби да на време информишу произвођаче.
Дневник

[/COLOR]Zasto jednostavno ne daju subvencije po hektaru,koliko hektara toliko para,i prestanu da zajebavaju ovaj napacen narod!!!Samo obecavaju a nista ne daju.Dokle bre vise
 
Sta mi imamo od necijih izjava ,nista sto je i napisan takav pravilnik jer se za svaki pravilnik mora pola godine ispravljati,niko isplatu ne spominje
 
Kad bi trebala da pocne isplata subvencija po njihovim izjavam a kako po zakonu je definisano ?
 
Nazad
Vrh