Subvencije poljoprivredi za 2014

Meni je od 6ha 1ha pod vodom. Preživeću nekako kao i ostali kojima je samo jedan deo potopljen. Od ulaganja u soju i kukuruz ostalo nam je špartanje i da čekamo žetvu. Sva ulaganja su skoro več prošla. Subvencije nisu bile kad su trebale, sada bolje da ih usmere ljudima što su im kuće i domaćinstva potopljeni. I onako je jedan kolega sa foruma napisao da subvencije najčešće odu na letovanje. Ja se prvi odrićem subvencija a da se pomogne napaćenom narodu. Njima je mnogo potrebnije.
 
Treba pomoći na bilo koji način ovim nesrećnim ljudima , ali u svakom žitu ima i kukolja. Na tudjoj nesreci uvek ce biti onih koji gredaju svoju korist.Sto kaže kolega Dragan
opasnost od nakaradnog izvedenog i zloupotrebe novcem od subvencija ka najugroženijima postoji. U svom tom haosu do sada , i koji nas tek ceka posle sanacije,ja bih bio najsrecniji da saznam da se novac od nasih subvencija uspesno dopremio i upotrebio u one svrhe za koje je i bio nemenjen.
 
E sad bi trebali preusmeriti subvencije ka ugrozenim podrucjima, kad ovo sve prodje! nama nece nista faliti, a ugrozenima bi puno znacilo! Samo sto bi to preusmerenje bilo nakaradno izvedeno kao i sve do sad!
Ja bih se isto složio da se usmere ali je sigurno kao i mnogo puta do sada da će prvo sve to proći kroz ruke onih koji profitiraju na ljudskim nesrećama.
 
Nije vam baš pametno da se ovako unapred odričete novca. Neka vam svima lepo uplate te pare, pa ih vi onda sami prosleđujte gde mislite da treba. Ovako im ostavljate suviše velik prostor za malverzacije.
 
A sto bas subvencije. OK, slazem se da se pomogne ljudima koji su ugrozeni, ali sto oped po nasoj grbaci. Pa valjda postoje i ostali slojevi stanovnistva u ovoj drzavi. Ove kise su svima napravile stetu, a pogotovo vetar koji je orkanski duvao. Ako je Srbiji jedina opcija da seljacima uzme subvencije onda treba prodati drzavu pa da se neko drugi brine o nama jer definitivno to sami ne mozemo.
Krivo mi je sto niko ne prica o ostalim stetama po Vojvodini i Srbiji. Jeste da je sad najkriticnije u Sapcu i Sr. Mitrovici, ali valjda postoje i ostala mesta koja mozda nisu ugrozeni od poplava, ali su im ATARI potopljeni sto je daleko veca steta od potopljene kuce ili zgrade, mada je naravno i to ogromna muka i steta.
Sad treba da se vide "prijatelji" Srbije i da odvoje sredstva da joj pomognu.
Zapadna Nemacka i dan danas pomaze istocnu Nemacku, pa zasto onda ne bih Rusija i EU pomogli malo nama, a ne odma uzmite seljacima subvencije. Tu su jos i srpski bizmismeni koji imaju milijarde, lazni penzioneri, partijasi sa po 100 dnevnica iz raznih upravnih odbora i komisija.
Ima odakle da se uzme, ali to svakako nije od poljoprivrednika. Svaki poljoprivrednik treba da pomogne koliko moze.
Prosle godine kad je nas kraj zadesila katasrofa 11. maja i kad je palo 100 kila leda velicine teniske loptice niko nije to ni spomenu, a podrucje koje je stradalo je ogromno.
Nemoj neko da pomisli da sam sebican i da se ne saosecam sa ljudima koji me trenutno jako tesko. Pomoc sam vec poslao i slacu, ali se nikako ne slazem da poljoprivrednici treba da iznesu sami ovu katastrofu koja se desila.
 
Slazem se sa svim napisanim. Ali isto tako znam da su sredstva ogranicena. Pa ce morati preko necijih ledja. Prvi sam protiv plavljenja polja zarad gradskih guzica, ali izgleda da se u ovim situacijama malo pitamo
 
Jedino seljak u ovoj zemlji bi se i odrekao svog dela, i dobrovoljno solidarisao sa svojim narodom
 
Lepo nek Beogradjanima ukinu subvencije od 7MILIJARDI za gradski prevoz i jos koje kome sto i neznamo i nek se pomogne a ne Bg necemo dirati a sve ostale opet hocemo nije uredu sto kazu clanovi samo po poljoprivredi,zato se i to desava ,placamo odvodnjavanje a kod nas je situacija sto kaze paorpaor kriticna,led prosle godine obrijao njive ove godine kisa i potop na njivama treba sad opet zasejati kada se voda povuce a sa cime i kako pitanje je veliko
 
Ne pada mi na pamet da se odricem subvencija, jer one nisu ni moje ni vase, nego nase!
Kad mi uplate novac to je onda moje, i onda mogu da radim sta hocu sa tim novcem, da pomognem na ovaj ili onaj nacin planiram svakako, ali to je licni cin i zadrzacu ga za sebe. Pa kad sve ovo prodje, ako izuzmemo gubitke ljudskih zivota, najvecu stetu ce pretrpeti poljoprivreda sto kroz poplavljene oranice, sto kroz opustosena i porusena sela o kojima se slabo i prica...
 
Nazad
Vrh