Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Tako i ja 2010. nisam imao na profakturi upisano rok vazenja valute i nisam dobio povracaj za traktor...Samo zbog toga...Nikakva mogucnost naknadne dostave dokumentacije nije bila moguca.Toliko o trudu drzave da pomogne seljaku.Neverovatno koliko ruzan osecaj kad sam video zbog cega sam odbijen
Zlatko,ne plasim te,samo hocu da kazem da nista ne treba da te iznenadi
I kod mene bio isti problem,džabe je prodavc posle slao izjavu da je došlo do štamparske greške žalbu mi nisu uvžili. Umesto rok važenja valute 90 dana kod mene je stajalo 3 dana.
 
Valuta ide kod fakture a za profakturu koja se podrzumeva da se placa odma jer se tek posle uplate izdaje roba, boze mili koga bre oni zajebavaju!
 
Tako ja ''nisam'' dostavio fotokopiju lične karte, 2010-te kad je bio konkurs za traktore. Daj Bože da ti nađu da su oni pogrešili. Kad si slao, ako već ne može lično, da si u pošti napravio popis dokumenata koja su u koverti sa poštom, omah bi se osigurao. Sad, ko zna kako će biti do kraja. Neću da te plašim, ali na tim konkursima kad jave za grešku, skoro da možeš da se oprostiš. Srećno i javi kako si prošao.


.e bas me poseti koji je to lopovluk tada bio
samo neki su se ovajdili pa im opet drzava ne valja,koliko ljudi nije moglo ostvari to pravo i ja sam medj njima pa se ne kuka .sta ti mislis kupis rusa 105 pa ti drzava vrati i ti kupis traktorce i obnovljen vozni park
 
Ako se radi o Pokrajinskom fondu overena otpremnica prodavca je obavezna sa sve cenom i pdv na njoj za masinu koja je kupljena
Zato mi u opstini Indjija imamo agenciju za ruralni razvoj "ARRI" kod koje predajemo dokumentaciju za takve stvari i nema zabune posle kod fonda.Od same agencije sam obavesten putem sms o svim aktuelnim konkursima i subvencijama kako u Pokrajini tako i u Drzavi
 
Za osiguranje mi je leglo ovih dana, za dizel nema još, predao sam krajem novembra. A povraćaj za traktor koji treba da dobijem ne mogu da ostvarim jer su i meni poslali da dopunim dokumentaciju, jer mi je fiskalni račun otkucan kao ček jer sam par dana pre isporuke avansno na uplatnicu uplatio gotovinu u banku na račun prodavca traktora. Nakon par dana mi otkucali fiskalni ali sa opcijom ček i dali gotovinski, otpremnicu i garanciju, i sada iz Uprave za agrarna plać. mi ne priznaju uplatnicu iz banke i avansni račun kao dokaz o uplati već mi traže izvod iz banke koji nemam jer nisam preneo pare sa mog računa nego sam uplatio gotovinu.Dobio sam neku overenu potvrdu da je to uplaćeno od banke, kažu može i to, ali videćemo.
 
Pokušaj da im priložiš izvod (ili izvode, ako si uplatio iz više puta) prodavca. Na njima bi jasno moralo da piše imenom i prezimenom ko je uplatilac.
 
Prihvatili mi dopunu dokumentacije (iz uprave) izvod iz banke čuli se jutros sada jedino da čekam rešenje a novac kažu biće kad bude para u trezoru ja se nadam do kraja godine ,ali baš i nisam optimista da će biti u 2013-toj.
 
Poslao sam izvod iz banke dnas na kome se vidi da sam platio mašinu kažu uvažiće sad ostaje da čekam rekli javiće ishod.
Nije mi jasno svakom nesto javljaju i ja sam predo za onaj konkurs stoje bio da 15.11, i danas ih zvao i kazu da ne daju takve informacije nego da ce javiti pismeno svakom na kucnu adresu sad u decembru ili pocetkom januara e sad sta se desava jedan prica ovako drugi onako i kaze mi covek da posto je ovo konkurs tu nema nikakve dopune predmeta ko je proso proso a ko ne ne
 
Ja sam predao u oktobru, dobio u novembru. Racunaj mesec dana. Ali, dal nije kasno 2. decembar?

- - - - - - - - - -

Nije mi jasno svakom nesto javljaju i ja sam predo za onaj konkurs stoje bio da 15.11, i danas ih zvao i kazu da ne daju takve informacije nego da ce javiti pismeno svakom na kucnu adresu sad u decembru ili pocetkom januara e sad sta se desava jedan prica ovako drugi onako i kaze mi covek da posto je ovo konkurs tu nema nikakve dopune predmeta ko je proso proso a ko ne ne

I meni su isto rekli da ce samo pismeno dostaviti informaciju o tome da li smo prosli ili ne. A da li moze da se dopuni nesto posle isteka roka za konkurisanje, ili je moglo dok je trajao, to cisto sumnjam, bar sto se nas gulije tice, bez veza i vezica.
 
Poslednja izmena:
Pa rok za kupovinu je bio do 30 nov., a za predaju zadnji rok je bio 15 dec. tako da nije kasno 2 decembar sto se tice predaje zahteva, samo se pitam dal ce da isplate pre nove godine ili ce posle praznika?

Jel vi pricate o gorivu ili podsticajima u primarnoj prozivodnji? Ja sam tada odgovarao za gorivo, malo sam se zbunio, jer su dve teme u pitanju.
 
Momci! Dokle se stiglo sa isplatom regresa za gorivo, Ja sam predao 19. novembra ali jos nista od isplate na racunu....:sta:
 
Nazad
Vrh