Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Moji predali oko 23.11.2013 oko 9h ujutru cini mi se, e sad kad ce stici, to samo oni gore znaju koji nam dele novce :osmeh:
 
Lepo, lepo. Ako i treba. Ovce su za sisanje, pa zasto da ih neosisaju. Bice ovo velik problem za dobar deo starijih poljoprivrednika, a bogami i za mladju populaciju.
Prosto i jednostavno, para drzavi treba i jedini realan sektor iz kog mogu nesto da uzmu je poljoprivreda.
Trazili smo, evo nam ga.
 
Super, sad jos da nam daju evropske cene i subvenciju u visini troskova rada i plus da nam daju 5000 evra po zaposlenom licu...
 
Jel neko zna sta se desava sa konkursom za navodnjavanje iz oktobra? Onaj koji je trajao do 31. oktobra? Ovaj kasniji (01.11. - 15.11. ) sto je raspisala uprava za agrarna placanja sam kontaktirao, kazu obavestenje stize pismom, za prethodni konkurs, kazu, ne znaju.
 
Poslednja izmena:
[h=1]Исплaтa пoдстицaja инвeстициjaмa у примaрнoj пoљoприврeднoj прoизвoдњи[/h]11.12.2013.
Почела исплaтa субвeнциja пољопривредницима нa oснoву Кoнкурсa зa кoришћeњe пoдстицaja зa пoдршку инвeстициjaмa у примaрну пoљoприврeдну прoизвoдњу у 2013. гoдини. Преко Управе за аграрна плаћања до сада су пољопривредницима исплаћени подстицаји за биљну производњу, као и део подстицаја у сточарству.Три недеље након завршеног рока за подношење конкурсних пријава, Управа за аграрна плаћања је убрзаном обрадом приспелих захтева, дала налоге за исплату од 78.785.924 динaрa Управи за Трезор, од чега је пољопривредницима део средстава већ исплаћен.На адресу Управе за аграрна плаћања пристигло је преко 1700 конкурсних пријава које ће у најкраћем могућем року бити обрађене, а реализација одобрених захтева очекује се до краја годин
 
исплaтa пoдстицaja инвeстициjaмa у примaрнoj пoљoприврeднoj прoизвoдњи

11.12.2013.
почела исплaтa субвeнциja пољопривредницима нa oснoву кoнкурсa зa кoришћeњe пoдстицaja зa пoдршку инвeстициjaмa у примaрну пoљoприврeдну прoизвoдњу у 2013. гoдини. преко управе за аграрна плаћања до сада су пољопривредницима исплаћени подстицаји за биљну производњу, као и део подстицаја у сточарству.три недеље након завршеног рока за подношење конкурсних пријава, управа за аграрна плаћања је убрзаном обрадом приспелих захтева, дала налоге за исплату од 78.785.924 динaрa управи за трезор, од чега је пољопривредницима део средстава већ исплаћен.на адресу управе за аграрна плаћања пристигло је преко 1700 конкурсних пријава које ће у најкраћем могућем року бити обрађене, а реализација одобрених захтева очекује се до краја годин
koliko je predmeta prošlo na konkursu ja čekam a nikako da stigne odgovor u pitanju je pneumatska četvororedna sejalica?
 
Ne znam kad ste vi culi za konkurs, ali ja sam saznao 10.11, 11.11 nisu radili, a 12.11 sam poslao papire. Sobzirom da ima 1700+ prijava a budzet za konkurs je malo veci od boljeg gazde letine, ukoliko niste te srece da imate ekskluzivne informacije o tome kada pocinju konkursi, nebiste trebali biti previse optimisticni. Prioritet realizacije je po vremenu kada ste predali konkurs, a kao sto svi znamo, neki imaju prioritet da saznaju kada konkurs pocinje :)
 
U tim slucajevima je najpametnije imati spremne papire. Uglavnom su konkursi oko aprila, i oktobra, a papirologija je skoro poznata... placen pio, porez, registracija, predracun se resava brzo, i to bi bilo to. Posto sve papire traze ne starije od 6 meseci, mozete biti spremni za te ad hok konkurse.
 
Neznam gde da postavim pitanje,pa ajd ovde, da li je neko napravio projekat za ovih 100.ooomiliona koje daje Aldahra???
Ima li neko informaciju o tome?? I da li je neko vec podneo zahtev??? hocu i ja da konkurisem pa zato pitam
 
Te projekte će praviti samo opštine,u saradnji sa ministarstvom poljoprivrede,poljoprivrednici sami nikako,tako da šta će od toga biti videćemo.
 
Auuu, ja cu da im sednem na mozak, ali posto poto ima da me ubace u taj projekat...jos ako bi hteli da daju novac za kopanje bunara ili za neku zaokruzenu proizvodnju heheh imam 100 ideja :)
 
Koliko sam danas u emisiji Brazda razumeo ministra subvencija za gorivo nece biti vec samo za seme i djubre s time da ce se smanjiti kes 6000 ali ce ostati ukupno 12000din.Kaze gorivo moraju svakako da kupuju jer im treba, a stimulisacemo potrosnju deklarisanog semena i vecu potrosnju vestaka. Licemerno.
 
Ma oni smanjuju subvencije svaki put kada umanje kes. Koliko ljudi znam koji nece da se zajebavaju sa gorivom! To je sve radi njih, nikada radi seljaka, budite uvereni.
 
Znate li vi onaj vic sa cigom i inspekcijom kad mu dolaze u kontrolu da kontrolisu kako hrani svinje, pa ga kaznjavaju te zato sto im daje bolju hranu nego deci, te zato sto daje losu hranu. Sve tako dok ciga ne popizdi kaze inspektorima : "Ja svakom dam po 100 eura pa oni sami sebi uzmu sta hoce"
Mi mu dodjemo kao te svinje. Ministre dajte vi nama 100 eura pa da mi sami uzmemo sta hocemo, a ne da ti gosn ministre namestas nekim tvojim tajkunima prodju vestackog djubriva i semena.
 
Nazad
Vrh