Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Ova Nisova kartica će verovatno biti nešto kao što ima na Eko pumpama... za sve što kupiš dobiješ po nekoliko bodova, npr 1l ED = 1 bod... a kad skupiš 3000-4000 bodova možeš da dobiješ kombinirke na poklon.
 
ja pricam samo sta sam cuo, a tu karticu licno ja necu uzimati jer tih njihovih dinar ili dva nek nabiju sebi u d....e! em je gorivo lose em ce da teraju sprdnju sa nama isto ovo sam rekao i radniku na pumpi, on mi kaze kad budes kupio 1000 litra bice ti od koristi, ja njemu kazem eto na tvoje zadovoljstvo, a moju zalost ja kupujem oko 300 litra godisnje jer vise mi ne treba! a naravno ko radi vise zemlje taj popust znaci ce jako puno, i oni koji rade vise od dvadeset hektara godisnje treba da uzmu karticu ja radim trenutno 7, vise nema zemlje i da hocu :) to je moje misljenje
 
Ova Nisova kartica će verovatno biti nešto kao što ima na Eko pumpama... za sve što kupiš dobiješ po nekoliko bodova, npr 1l ED = 1 bod... a kad skupiš 3000-4000 bodova možeš da dobiješ kombinirke na poklon.
To si u pravu za karticu,ma da na te kartice moze samo noga u d...e da se dobije,treba da potrosis 100000 din,da bi dobijo kinesko sranje neko.
 
ja pricam samo sta sam cuo, a tu karticu licno ja necu uzimati jer tih njihovih dinar ili dva nek nabiju sebi u d....e! em je gorivo lose em ce da teraju sprdnju sa nama isto ovo sam rekao i radniku na pumpi, on mi kaze kad budes kupio 1000 litra bice ti od koristi, ja njemu kazem eto na tvoje zadovoljstvo, a moju zalost ja kupujem oko 300 litra godisnje jer vise mi ne treba! a naravno ko radi vise zemlje taj popust znaci ce jako puno, i oni koji rade vise od dvadeset hektara godisnje treba da uzmu karticu ja radim trenutno 7, vise nema zemlje i da hocu :) to je moje misljenje

Jugi obrisi privatne poruke.
 
Danas sam bio na tehničkom u vezi D2-ED za traktor I u trezoru da se raspitam.Ako traktor dovoljno je da uz saobraćanu na kojoj piše šta traktor troši, "dizel" (u mom slučaju) popunite izjavu koju dobijete u trezoru da koristite ED I možete ostvariti povraćaj za ED kao I za GU.
 
Za gorivo verovatno vredi, jer realno oni tu nemaju nikakve izdatke sem da nam vrate nasih 50 dinara, ali po ovoj prici ocigledno od subvencija po hektaru nece biti nista!
 
Jos ako te mere primene retroaktivno (sto uopste ne bi iznenadilo) onda nece isplatiti ni ovogodisnje, a setva i oranje uskoro pocinju. Umesto drzava nas da pomaze da bolje i konkurentnije proizvodimo, mi nju kreditiramo parama od nafte, a jeftinom cenom proizvoda punimo dzepove izvoznicima koje zabole i za drzavu i za nas! E Srbijo... ::lose::
 
Ošte poznata stvar, država je pred bankrotom, samo se o tome cutalo zadnje 3-4 godine..
koji bankrot drzva srbije to su price za malu decu pljacakju je godinama i jos enmogu da je dokrajece ali ovi sto su na vlasti tek ce je oplajckati dok je sveta i veka srbiju su pljackali nepisemeni i bez mislosti nek nam je bog u pomoc jebes subvencije nek se nose i ovako su mizerija a neki su su nafatirali od subvnecija i posatli veliki paori glume ludilo za gorivo povracaj tih 50 dindzi videcemo za djurdjevdan sledece godine ako ne tad onda nikad
 
Verujte mi necete ni osetiti da nema subvencija,kakve su ni ne trebaju nam!
Delimicno tacno,ali cemo tek videti situaciju nakon ukidanja carina na nama konkurentne proizvode.I onako jedva da smo profitabilni kao kakvi proizvodjaci,a kada nas pritisnu "jeftinijom" robom iz normalno subvencionisanih poljoprivrednih zemalja,onda cemo se naci u corsokak.Primer,situacija u mom kraju usred branja grozdja je nikad gora,ne pamte ni mnogo stariji da ne moze da se proda kilo grozdja.Ocigledna ekonomska situacija je glavni krivac,ali uvek je bilo kakvog interesovanja za ovu kulturu.Sada gotovo da niko i ne pita.I onda covek vidi nesto juznije od mene 20-tak makedonskih slepera,parkiranih pored puta nude grozdje po maksimalnoj ceni od 20 dinara po kilogramu.To se isto desava i sa povrtarima pa i ostalim poljoprivrednim proizvodjacima.Zbog toga treba pristupiti subvencijama kao izuzetno bitnom faktoru u agraru i time sacuvati svoje proizvodjace,kao i svoju najbitniju granu privrede.U suprotnom,i ovako beznadezno stanje bice samo jos jedan noz u ledja srpskom seljaku a i samoj Srbiji.Nisu poljoprivrednici ti koji treba da podnesu teret jos jednih novih restrikcija zarad navodnog spasenja zemlje.Njih,tj. nas treba sada podrzati bolje no ikad kako ne bi kolektivno svi otisli pod stecaj i definitivno se nasrali na poljoprivredu.
 
Pozdrav svima.Da li bi neko mogao da mi da informaciju u vezi subvencija pri kupovini atomizera.Jel je bilo subvencija,da li ima rokova za predaju i sta je potrebno od dokumenata.Hvala.
 
Nazad
Vrh