Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

svako moze da uzme sta mu odgovara poenta je da se koristi u tom traktoru.
 
Poenta je da ti na pumpama mogu odraditi račune na Evro Dizel jer ga ima i u slobodnoj prodaji. A ovog Gas oil-a ne mogu. Nemojte da se pravimo ludi, zna se zašto neko želi da ima pravo na račune za Evro dizel iako mu traktori mogu da koriste i gas oil....Samo ugovor sa NIS-om ima stavku o 80 ,iliona litara gasnog ulja i 20 miliona E Dizela....Čudi me da pumpaše još nisu navatali za ove račune? Jer sumnivo je što neko ima i 10 računa u jednom danu po kojima je sipao svakih pola sata po 10 litara, ehheheh naša posla....
 
Prosle nedelje su mi u Kovinu u Trezoru rekli da su stigli do 30-tog maja,
i da nemaju vise para, pa cekaju uplatu od ministarstva.
 
Ne, jer ih baš briga jeli aktivno ili nije.Ako nije aktivno nećeš dobiti povraćaj i gotova stvar.
 
Kod nekih otkupljivaca svinj u nasem kraju se ne mogu prodati tovljenici ako nemate reg, polj, gazdinstvo i potvrdu da je izvrsena obnova registracije za ovu godinu.
 
I kod nas traze aktivan status.I ne daju da sipas sam gorivo,pistolj je pod katancem, i mozes samo okruglu litru da sipas bez decimale.
 
Vlado015 koliko imas zemlje na koju si dobio subvenciju? Pitam zato sto mislim da isplacuju gazdinstvima koja imaju manje povrsine pre jer im treba manje para.
 
Poslednja izmena:
Ја имам 14 хектара и још ми нису уплатили (ако говоримо о оних 6.000 динара по хектару - основна биљна производња)
 
Ni meni još ništa, valjda sam u onih 4% neisplaćenih. Nisam jedini, malo sam se raspitivao. U mom selu se na prste jedne ruke mogu izbrojati ljudi kojima su pare legle a prosek gazdinstava je oko 2,5ha.
 
Znaci nama neke logike kako isplacuju, mislio sam da su isplatili ona gazdinstva koja imaju manje povrsine, ali po Zoranovoj prici vidim da nije tako. Verovatno cekaju da nakupujemo ovo gasno ulje, a onda kad skupe pare od akcize ce se valjda smilovati. :sta:
 
Meni su prošle godine pustili pare za gorivo i subvencije 31 decembra,poruka o uplati mi je stigla u 22 h,izgleda da će tako i ove godine da bude . Neko se igrao deda mraza . :osmeh: Izgleda da će tako i ove godine da bude,trebalo bi da promene naziv umesto subvencije za prolećnu ili jesenju setvu u subvencije za novogodišnje praznike,pa ćemo onda sa irvasima zajedno i deda mrazom sejati pšenicu . :haha:
 
Nazad
Vrh