Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Videćemo.Čudno izgleda ali barem nije tamno crn kao gorivo od prošle jeseni.
 
Koja je poenta sa ovim nisovim karticama za poljoprivredu, od drzave dobijamo povracaj od 50 din po litru i to je jasno, ali me zanima koliki popust i pod kojim uslovim popust daje Nis?
 
Ako kupis naftu preko nis kartice imaces popusta od nekoliko dinara (jos nisu definisali koliko), ali onda nemas prava na regres od 50din.
 
Pa koja je onda poenta praviti te kartice kada niko nije lud da se odrakne 50 din zarad njihovih par dinara? Jel si siguran da je tako?
 
Ta kartica je samo za poljoprivredu, to jest za Gasno ulje 0,1 jer ono moze da se sipa samo ako si poljoprivrednik. Daje se izjava da se bavis poljoprivredom i da ga u druge svrhe neces trositi.
 
Pa da li imamo pored regresa drzave od 50 din pravo i na neki popust od Nis-a ako imamo tu karticu, to me zanima? Koje su prednosti posedovanje iste?
 
Jel bila neka uplata subvencija u skorije vreme? Ili su zaboravili na obećanje dato početkom avgusta da u roku od 10 dana svi će dobiti subvencije,mada im to ne bi bilo prvi put da slažu.... Kartice su stopirane,kako mi reče radnik na pumpe,ne daju vise formulare,bar ne kod nas.
 
Ja sam juce kupio gasno ulje u Mladenovcu i pumper mi daje karticu i formular, zato se i raspitujem koje je poenta u njoj. Sve predato 6 juna, nafta placena polovinom avgusta, a od subvencije ni taga, ni glasa...:sta:
 
Koliko ja kontam,ta kartica ti je korisna ukoliko ti treba više nafte od količine koju dobiješ (subvencionisane) pa ti na to gorivo ide popust Nisov
 
Ja sam juce kupio gasno ulje u Mladenovcu i pumper mi daje karticu i formular, zato se i raspitujem koje je poenta u njoj. Sve predato 6 juna, nafta placena polovinom avgusta, a od subvencije ni taga, ni glasa...:sta:
Subvencije su za prolecnu setvu, a ne za jesenju, tako da tebi ni ne trebaju sad sabvencije. Imas jos do proleca, sta te briga.
 
Ukoliko imamo ugovor za korišćenje traktora na euro dizel, onda se ništa nije promenilo? Podnesemo zahtev za povraćaj za količinu koja nam sleduje, podnesemo kopiju ugovora o zakupu mašine koja troši euro dizel, fiskalne isecke na kojima je nas broj poljoprivrednog gazdinstva i to je to? Kao na proleće? Što je bilo?
 
Sada sam pogledao saobraćajnu od MF 3120.Nigde ne piše koje gorivo troši .Ako je slična cena ED i ovog novog dizela ja bih kupio ED .Šta treba da se uradi da bi ostvario regres ili povraćaj tih 50-ak dinara ?
 
Treba vam ugovor o koriscenju traktora koji u saobracajnoj ima podatak da je pogonsko gorivo ED, to jest potrebna je fotokopija te saobracajne. Ostala procedura je ista kao i sa obicnim dizelom, a sad sa gasnim uljem.

- - - - - - - - - -

Sada sam pogledao saobraćajnu od MF 3120.Nigde ne piše koje gorivo troši .Ako je slična cena ED i ovog novog dizela ja bih kupio ED .Šta treba da se uradi da bi ostvario regres ili povraćaj tih 50-ak dinara ?
Ako nista ne pise u saobracajnoj probaj u supu da vidis da li je moguce da se upise da trosi ED.
 
Sada sam pogledao saobraćajnu od MF 3120.Nigde ne piše koje gorivo troši .Ako je slična cena ED i ovog novog dizela ja bih kupio ED .Šta treba da se uradi da bi ostvario regres ili povraćaj tih 50-ak dinara ?
Ako ne pise sta trosi mozes da uzmes sta hoces,potrebno je da napises izjavu u kojoj tvrdis da ces to gorivo koristiti u tom traktoru.Ja sam u proslom roku na saobracajne od torpeda uzeo euro dizel bez problema dobio nazad pare.
 
Nazad
Vrh