Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Nije mi rečeno ništa,jednostavno čovek koji radi za šalterom je neljubazan. I ono što ga pitaš mrzi ga da ti odgovori,pogledao u kompjuter nije isplaćeno i to je to . Tražio sam i neke informacije u vezi sa analizom zemljišta i to ga je mrzelo da mi objasni. I da napomenem za ove kartice,nisam siguran da su za jesenju setvu,al uglavnom mogu da se uzmu i da se zahtev pošalje nis-u,pa sam pretpostavio da ce se koristiti za jesenju setvu .
 
Od 1.9. na NIS-ovim pumpama stize gorivo sa nazivom GASNO ULJE i moci ce da ga sipaju samo poljoprivrednici sa registrovanim gazdinstvima sto potvrdjuju potvrdama, a i od 1.9 pocinju da dele identifikacione kartice na NIS-ovim pumpama. Da bi poljoprivrednik dobio tu karticu treba mu licna karta i potvrda o reg.gazdinstvu. i na pumpi dobijas zahtev koji popunjavas i to se salje NIS-u da bi te ubacili u sistem. Prilikom kupovine tog GASNOG ULJA provlacis tu karticu kako bi te sistem prepoznao kao poljoprivrednika i ona nesluzi za placanje vec samo za identifikaciju. Sasvim slucajno sam video te kartice kad su stigle na jednoj od pumpi.
 
Prilikom kupovine tog GASNOG ULJA provlacis tu karticu kako bi te sistem prepoznao kao poljoprivrednika i ona nesluzi za placanje vec samo za identifikaciju.
Pa ako ne sluzi za placanje, vec za identifikaciju, onda sta ce nam te kartice? Ona u tom slucaju ima istu vrednost i jednaku vaznost kao licna karta ili potvrda o aktivnom statusu gazdinstva. Opet se nije nista promenilo.
 
Jos jedna zezancija za nas i za radnike na pumpama bespotrebno , do sad su mogli da nas identifikuju sa karticom domacinstva sad vise ne mogu...:zli:
 
Pošto vidim da mnogi ne mogu da shvate sistem kartica objasniću. Kartica je isto što i bonovi samo malo modernija stvar. Pošto će se gorivo dobijati po jeftinijoj ceni odmah na pumpi(nema više famoznog povraćaja) mora biti nešto što bi moglo da ograniči kupovinu da svi dobiju samo onoliko koliko im sleduje. To su nekad bili bonovi a sada su kartice na kojima će biti tačna količina i koje gorivo može da se podigne. Vidim ovde da nam je seljak zaista zaostao pa ga svaka inovacija plaši i čini nepoverljivim. Nema potrebe za nervozom kartica je super rešenje jer ćemo napokon dobijati jeftinije gorivo(mislim da svi to odmah žele). Kupiš 100 litara on ti skine sa kartice od recimo raspoloživih 800 koliko ti sleduje, ti platiš dal u kešu dal karticom od banke po recimo ceni od 100 din po litru i tako svaki sledeći put dok ne skineš 800 litara ili koliko ti je potrebno. Nadam se da sam objasnio....
ZA KARTICE ĆE SE TEK SAD PODNOSITI ZAHTEVI, A OVAJ SISTEM KOLIKO JA ZNAM VAŽIĆE TEK OD PROLEĆA....čAK POSTOJI MOGUĆNOST DA ĆE SE KUPOVINA VRŠITI CELE GODINE(NIJEPROVERENO ALI MOŽE DA BUDE).
 
Većini je jasno čemu služe kartice i kako će funkcionisati. Ali nam nije jasno čemu sada kartice ako ćemo opet plaćati punu cenu... A tek o proleća umanjenu.
 
Вероватно је разлог тај, што ћемо сви сада ићи на пумпе по гориво и најједноставније је да се тај долазак искористи да се уради још једна корисна и паметна ствар, а имаће и доста времена до пролећа да све то убаце у систем. Тако сам ја све то схватио.

@Шоштар мислим да није ствар у томе да је наш сељак заостао и да га свака иновација плаши, већ се људи боје да од свега поново неће бити ништа (а искуство нас учи да имају разлога за неповерење, зар не?). Но, чини ми се да неке ствари (споро додуше) крећу са мртве тачке ка позитивном смеру. Поздрав.
 
Pošto vidim da mnogi ne mogu da shvate sistem kartica objasniću. Kartica je isto što i bonovi samo malo modernija stvar. Pošto će se gorivo dobijati po jeftinijoj ceni odmah na pumpi(nema više famoznog povraćaja) mora biti nešto što bi moglo da ograniči kupovinu da svi dobiju samo onoliko koliko im sleduje. To su nekad bili bonovi a sada su kartice na kojima će biti tačna količina i koje gorivo može da se podigne. Vidim ovde da nam je seljak zaista zaostao pa ga svaka inovacija plaši i čini nepoverljivim. Nema potrebe za nervozom kartica je super rešenje jer ćemo napokon dobijati jeftinije gorivo(mislim da svi to odmah žele). Kupiš 100 litara on ti skine sa kartice od recimo raspoloživih 800 koliko ti sleduje, ti platiš dal u kešu dal karticom od banke po recimo ceni od 100 din po litru i tako svaki sledeći put dok ne skineš 800 litara ili koliko ti je potrebno. Nadam se da sam objasnio....
ZA KARTICE ĆE SE TEK SAD PODNOSITI ZAHTEVI, A OVAJ SISTEM KOLIKO JA ZNAM VAŽIĆE TEK OD PROLEĆA....čAK POSTOJI MOGUĆNOST DA ĆE SE KUPOVINA VRŠITI CELE GODINE(NIJEPROVERENO ALI MOŽE DA BUDE).
Druze nisi u pravu ako niste sigurni u to da li ste dobro razumeli informaciju,bolje nemojte dovoditi u zabludu ostale.
 
Druze nisi u pravu ako niste sigurni u to da li ste dobro razumeli informaciju,bolje nemojte dovoditi u zabludu ostale.
Pa ajde onda ti lepo objasni.....Mislim ako već kažeš da neko nije u pravu onda objasni šta je u njegovoj poruci pogrešno. Ovo što sam napisao to stoji. Jedino je nedoumica(ali to ni sama vlast ne zna) da li će kartice od proleća važiti ili će se moći sa njima pazariti cele godine. samo je to nedoumica ostalo sve je tačno i provereno...Ne razumem šta nije jasno u vezi sa karticama. Ako gorivo na pumpama dobijaš jeftinije za recimo 50 dinara iliti po sadašnjoj ceni 100 din/lit onda moraš da imaš i količine koju možeš podići, jer kad toga ne bi bilo pa ja bih prvi mesto 800 kupio 2000 litara po toj ceni. Ovako kartica te ograničava u tome, kao i što su bonovi nekada. Samim tim što se kupuje jeftinije gorivo znači da se neće gubiti vreme za predaju papira, za predavanje fiskalnih računa, za popunjavanje obrazaca (fiskalni računi će trebati jedino onom ko je u PDV-u) i dosta drugih stvari koje su oduzimale vreme. Živele kartice!!!!!!!! hehhe.....
 
Jeste u pravu si krenuo sam da objasnim ali prekinuo me neko.Sto se tice placanja za ovu godinu placace se PUNA cena dizela za jesenje radove u poljoprivredi.
Za onu razliku od 3.000 din po hektaru,a od sledece god ce biti kartice koje nece imati veze sa umanjenjem cene gasnog ulja za poljoprivredu.
Nego ce to samo biti kontrola litara za poljoprivredu od strane prodavca.
 
Jeste u pravu si krenuo sam da objasnim ali prekinuo me neko.Sto se tice placanja za ovu godinu placace se PUNA cena dizela za jesenje radove u poljoprivredi.
Za onu razliku od 3.000 din po hektaru,a od sledece god ce biti kartice koje nece imati veze sa umanjenjem cene gasnog ulja za poljoprivredu.
Nego ce to samo biti kontrola litara za poljoprivredu od strane prodavca.
To gasno ulje će biti manje cene kao i plavi dizel u Hrvatskoj. Sada to ne može za jesenje radove ali biće kako kažeš na proleće. Ja ti tvrdim da će biti niža cena gasnog ulja i da će kartice postojati da bi se ograničila prodaja na onoliko koliko svakom sleduje.....Zašto bi prodavac kontrolisao prodaju ako ja plaćam punu cenu gasnog ulja? Njemu je svejedno i još bolje da ja kupim 2000 litara a sleduje mi 800 za koje ću dobtiti povraćaj. za onih 1200 on će imati čistu zaradu...Videćeš da sam u pravu....
 
sostar ne buckaj... imaces jeftinije samo koliko te sleduje i kraj.. sta bi ti sad da kupis litre koje su za nekog drugog namenjene..
 
sostar ne buckaj... imaces jeftinije samo koliko te sleduje i kraj.. sta bi ti sad da kupis litre koje su za nekog drugog namenjene..
Pa naravno da ću imati samo koliko mi sleduje, ono malopre je bilo čisto hipotetički za one koji hoće da uključe mozak. Suština kartice je PONAVLJAM ZA ONE SA JEFTINIJIM ULAZNICAMA isto što i bonova a to je da se dobije jeftinije gorivo u količinama koje su ti dodeljene. S tim da će olakšati mnogo jer neće biti potrebno podnositi fiskalne račune(osim oni u pdv-u) pošto se popust odmah dobija prilikom točenja. E sad uopšte mi nije jasno zašto neki od Vas već 2 dana ne razumeju šta im govorim. Kažem govorim a ne bućkam kao što neki vele...Ja nisam nešto aktivan ovde i taman malo reših da se aktiviram i da pojasnim neke stvari a ono mi izgleda džaba trud. Teško je nekima da uključe mozak, još ispalo da ja hoću da nečije gorivo uzmem za sebe. Uf, hehhe samo ću se nasmejati za kraj....
 
Nazad
Vrh