Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

juce legle pare za subvenciju,predato 20.05.2013. g.
 
Ma cuti, dobro je da su legle. Verovatno je u obradi zahteva. Kada je guzva, oni primaju zahteve, pa posle ne stignu sve da ih unesu.
Nemoj da mislis da sam to tebe pitao, nego se cudim jer je bas veliko preskakanje reda :ppozdrav:
 
Neko je vec davno potrosio i zaboravio na subvencije a mi neki zeljno iscekujemo da dobijemo trebaju mi te pare ko neznam sta a eto nikako da legnu .
 
Predala sam zahtev za subvenciju i za naftu 23.5.ove godine u Vrbasu. Nema ni S od subvencija!!!! Šta reći ????
 
Kao biće, strpite se, sačekajte, pa svi čekaju... Kada njima treba onda udare datum pa ti vidi šta ćeš.
 
Predao sam 13.05. sati pa oko 9 i 10sati tu negde.
Sada se trenutno isplacuje 13 ali su racuni trezora bez para ceka se uplata trezorima pa kako koja opstina i koliko joj bude uplaceno tako ce i nastaviti isplatu.Svaka opstina je dosta sarena sto se tice broja gazdinstava i normalno broja hektara,a otprilike dobijaju istu uplatu od ministarstva,tako da se zbog toga izgubila ujednacenost isplate na nivou opstina u smislu datuma.Toliko o obecanju ministra u onoj cuvenoj reklami REGISTRUJTE STO PRE SVOJA GAZDINSTVA PARE ZA SUBVENCIJE SU SPREMNE
 
Alo bve ljudi koja subvencija i koja cena psenice i koja protesna voznja traktorima kada sami sebi vadimo oci na licitacijama drzavne zemlje. 80000 ( osamdeset hiljada dinara po jednom hektaru ) koliko da ti rodi i koja cena te robe treba da bude da bi smo bili u nuli ne u plusu samo u nuli ? Nije nama drzava kriva vec pohlepa i jurnjava za komsijom ... Tako nam i treba. Ko hoce ja i moju zemlju dajem po 80000 po hektaru u arendu pa neka seje na njoj i travku mirisljavku.
 
Alo bve ljudi koja subvencija i koja cena psenice i koja protesna voznja traktorima kada sami sebi vadimo oci na licitacijama drzavne zemlje. 80000 ( osamdeset hiljada dinara po jednom hektaru ) koliko da ti rodi i koja cena te robe treba da bude da bi smo bili u nuli ne u plusu samo u nuli ? Nije nama drzava kriva vec pohlepa i jurnjava za komsijom ... Tako nam i treba. Ko hoce ja i moju zemlju dajem po 80000 po hektaru u arendu pa neka seje na njoj i travku mirisljavku.

Ај мало размисли, да ли би поштен човек узео земљу за 80000 динара по хектару кад зна да ће пословати у губитку?

Земљу узме онај који мора лову да прогура негде, односно да је опере, или је узима неко ко набије цену, плати само прву годину и друге две ништа. Онда лепо на суд, па је добије за далеко мању цену од лицитиране, јер је битно да макар нешто плати.
 
Kod nas se placa unapred i ako ne platis do roka koji ti daju,ugovor se raskida i parcela ide ponovo na licitaciju.
 
Nazad
Vrh