Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

I meni su uplatili za naftu juče....krajem Maja sam predao zahtev..
 
04.05.2013. u 15.15 sati mi je stigao sms da mi legle pare za naftu. zahtev predat 20.05.2013. oko 08.00 sati
pare dignute i potrosene
 
Imamo podeljene uplate 50%-50% za naftu i za povrsinu. Subvencije za povrsinu dobijamo bezuslovno u iznosu od 6000din/ha ili nesto preko 50e/ha. Druga polovina subvencije je za dizel gorivo. Na pumpama placamo punu cenu goriva od ~150din/l i drzava nam vrati 50din/l u maksimalnom iznosu od 6000din ili 120 l/ha. 120l je podeljeno opet pola pola za prolece i jesen. Tako da sada trenutno dobijamo za prolecnu naftu tj 3000din/ha. Neko ne ostvari svih 3000din jer ne izvuce nafte koliko ima pravo (relano i ne treba 60l/ha za prolecne radove). Nadam se da sam ti ukratko objasnio kako funkcionise sistem kod nas. Naravno pravila se menjaju svake godine u zavisnosti da li drzava ima malo i jos manje novaca.
 
mi u hrvatskoj imamo za koristit posebnu naftu za poljoprivrednike tzv.plavu naftu koju drzava odredi kolicinu za svako gospodarstvo tj.svako gospodarstvo dobije odredenu kolicinu te nafte a to opet ovisi koliko je gospodarstvo veliko tj.koliko ima stoke i zemlje...dok prije unazad par godina nismo imali odredenu kolicinu nego smo tocili koliko smo htjeli...ja godisnje dobivam 1500 litara te nafte dok jedan osrednji ribar u hrvatskoj dobiva 30 000 litara te plave nafte i to se zove ravnopravnost!!! posto imam kombajn i puno radim usluga moram se na razne nacine snalazit za naftu jer u poljoprivredne strojeve ne smijemo tocit loz ulje tzv.crvenu naftu koja sluzi za grijanje a da tocim pravu naftu po cijeni od 10 kuna i vise to mi se ne isplati u gubitku sam,dolaze nam kontrole i vade nam gorivo iz strojeva da vide na sta vozimo inace kazne su visoke ako nam nadu loz ulje...cijena te plave nafte je 6,05 kuna a cijena dizela ili te nafte o kojoj vi pricate je preko 10 kuna jer koliko sam skuzio vi te plave nafte nemate...a posto smo mi sad u EU i kod nas ce se ukinut ta pava nafta barem tako pricaju
 
mi u hrvatskoj imamo za koristit posebnu naftu za poljoprivrednike tzv.plavu naftu koju drzava odredi kolicinu za svako gospodarstvo tj.svako gospodarstvo dobije odredenu kolicinu te nafte a to opet ovisi koliko je gospodarstvo veliko tj.koliko ima stoke i zemlje...dok prije unazad par godina nismo imali odredenu kolicinu nego smo tocili koliko smo htjeli...ja godisnje dobivam 1500 litara te nafte dok jedan osrednji ribar u hrvatskoj dobiva 30 000 litara te plave nafte i to se zove ravnopravnost!!! posto imam kombajn i puno radim usluga moram se na razne nacine snalazit za naftu jer u poljoprivredne strojeve ne smijemo tocit loz ulje tzv.crvenu naftu koja sluzi za grijanje a da tocim pravu naftu po cijeni od 10 kuna i vise to mi se ne isplati u gubitku sam,dolaze nam kontrole i vade nam gorivo iz strojeva da vide na sta vozimo inace kazne su visoke ako nam nadu loz ulje...cijena te plave nafte je 6,05 kuna a cijena dizela ili te nafte o kojoj vi pricate je preko 10 kuna jer koliko sam skuzio vi te plave nafte nemate...a posto smo mi sad u EU i kod nas ce se ukinut ta pava nafta barem tako pricaju

koliko dobijate ukupno eura po hektaru i dali je uplata na vreme ili cekate kao mi?
 
Drugari, jel se zahtevi za naftu predaju do 15.07. ili je rok prosao 01.07. Hvala unapred. Imam nekih 200l racuna a ne znam sta mi bi pa ih nisam predao ranije.
 
Drugari, jel se zahtevi za naftu predaju do 15.07. ili je rok prosao 01.07. Hvala unapred. Imam nekih 200l racuna a ne znam sta mi bi pa ih nisam predao ranije.
Racuni se predaju do 15.07,znaci nisi zakasnio,samo ces imati problem ako si jedan deo racuna predao,ne znam da li ce ti sada prihvatiti racune,pricalo se da svi racuni moraju da se predaju odjednom.Ipak idi u trezor i pokusaj.
 
Nazad
Vrh