Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Legle pare za naftu, predato krajem maja.
 
Moze jedno pitanje, ljudi, jel subvencije idu prvo starim gazdinstvima?
ili i nova dobijaju uporedo?
predao sam 10.05. i jos nista, a imam gazdinstvo od ove godine.
 
Nema to veze. Subvencije se isplacuju redom kako je ko podneo zahtev. Bas kako sam pomenuo iznad tvog post-a.
Verovatno nisu isplatili celokupan 10.05. Neko je dobio, a neko ne. Ti ocigledno nisi, ali si sledeci za isplatu ;)
 
kad ce da isplate subvencije?ministar je rekao jos pocetkom maja meseca da ce pare biti u rukama poljoprivrednika iducih dana a proslo je 60 dana i nista.kako ide sa isplatom?jel uplacuju svaki dan ili kako?ja sam predao za subvencije 21.05., a za naftu 10.06.
 
Kad se sipa nafta za jesenje radove, od 1.8 ili 1.9 ? Pocece i taj drugi rok, a mozda ni ne isplate do tad
 
Vidim ovde se ne pominje pravilnik o subvencijama za vocare, a verovatno je vecina saznala za njega pre mene, ali evo da pitam nesto:

"Максимални износи по кориснику подстицаја за подизање производних засада, у зависности од врсте подстицаја, јесу:1) за набавку садница воћака, винове лозе и хмеља - 1.200.000 динара;
2) за набавку наслона, односно коља - 500.000 динара;
3) за припрему земљишта - 200.000 динара;
4) за хемијску анализу земљишта, односно испитивање механичког састава земљишта - 100.000 динара."
Ovde se kaze "maksimalni po korisniku" - da li to znaci "maksimalni po ha, po korisniku" ili "maksimalno po jednom korisniku, bez obzira na povrsinu"?
Vidim da je i dalje aktivan limit za subvencije od max 10ha za voce i max 5ha za jagodu, kao i prosle godine, tako da bi onda valjda trebalo da znaci da su ovi novi maksimumi ustvareni definisani po hektaru?

Sto bi onda znacilo da su ustvari povecali limite za 50% (bar za sadnice)?

I jos nesto:

"Прихватљиви трошкови набавке садница воћа, винове лозе и хмеља одобравају се као накнада дела трошкова купљених и плаћених садница у одговарајућем процентуалном износу без урачунатог пореза на додату вредност у складу са посебним прописом који доноси Влада за сваку буџетску годину (у даљем тексту: посебни пропис Владе)."
Da li sam samo ja propustio ili nigde ustvari ne pise koliki je taj "deo troskova" koji ce biti nadoknadjen?

Hvala.

Inace, izvodi su iz novog pravilnika o subvencijama za 2013 (http://www.mpt.gov.rs/postavljen/125/4827013.0062.52-1.pdf)

- - - - - - - - - -

A evo cisto da se pohvalim kako sam veliki patriota :D nisam do danas predao zahtev za subvencije za uzetu naftu, a upravo sam shvatio da je danas (15.07.) bio zadnji dan.
Tako ce drzava ustedeti na meni 25ak evrica.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh