Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Danas bio u trezoru i pitam dokle su stigli i kazu pocetak 13. i pita ona mene kad sam predao ja reko 13.05 kad ona ne vi ste predali 15.05 jesam ja lud pa znam valjda koji dan sam bio ponedeljak 13.05 je bio .Jel moguce da su tek uneli 15.05??? Problem je to sto drzava nema para i moze ministar da prica bajke deci a ne nama.!!! Bojim se da ce dogodine biti mnogo gore nego ove ,daj boze da nebudem u pravu.
 
Alo bve ljudi koja subvencija i koja cena psenice i koja protesna voznja traktorima kada sami sebi vadimo oci na licitacijama drzavne zemlje. 80000 ( osamdeset hiljada dinara po jednom hektaru ) koliko da ti rodi i koja cena te robe treba da bude da bi smo bili u nuli ne u plusu samo u nuli ? Nije nama drzava kriva vec pohlepa i jurnjava za komsijom ... Tako nam i treba. Ko hoce ja i moju zemlju dajem po 80000 po hektaru u arendu pa neka seje na njoj i travku mirisljavku.
Kakvih 80.000,kod nas je bilo 121.000/ha,jedva nulu da dotegnes uz rekordne prinose.
A za subvencije,ljudi ne sekirajte se,dobicemo dogodine,kao i ove sto je bilo sa isplatom lanjske.
 
Danas bio u trezoru i pitam dokle su stigli i kazu pocetak 13. i pita ona mene kad sam predao ja reko 13.05 kad ona ne vi ste predali 15.05 jesam ja lud pa znam valjda koji dan sam bio ponedeljak 13.05 je bio .Jel moguce da su tek uneli 15.05??? Problem je to sto drzava nema para i moze ministar da prica bajke deci a ne nama.!!! Bojim se da ce dogodine biti mnogo gore nego ove ,daj boze da nebudem u pravu.
Dogodine ih ni nece biti ne racunajte na njih:sjasi:
 
Vidim ovde se ne pominje pravilnik o subvencijama za vocare, a verovatno je vecina saznala za njega pre mene, ali evo da pitam nesto:


Ovde se kaze "maksimalni po korisniku" - da li to znaci "maksimalni po ha, po korisniku" ili "maksimalno po jednom korisniku, bez obzira na povrsinu"?
Vidim da je i dalje aktivan limit za subvencije od max 10ha za voce i max 5ha za jagodu, kao i prosle godine, tako da bi onda valjda trebalo da znaci da su ovi novi maksimumi ustvareni definisani po hektaru?

Sto bi onda znacilo da su ustvari povecali limite za 50% (bar za sadnice)?

I jos nesto:


Da li sam samo ja propustio ili nigde ustvari ne pise koliki je taj "deo troskova" koji ce biti nadoknadjen?

Hvala.

Inace, izvodi su iz novog pravilnika o subvencijama za 2013 (http://www.mpt.gov.rs/postavljen/125/4827013.0062.52-1.pdf)

- - - - - - - - - -

A evo cisto da se pohvalim kako sam veliki patriota :D nisam do danas predao zahtev za subvencije za uzetu naftu, a upravo sam shvatio da je danas (15.07.) bio zadnji dan.
Tako ce drzava ustedeti na meni 25ak evrica.

Ja koliko pratim slabo se ovde javljaju vocari....
Inace, u pravu u si "deo troskova" i to samo onih "prihvatljivih" se jos ne zna....tj znace se nakon "posebnog propisa" koji vlada treba da donese za svaku godinu, pa i za tekucu.
Kada ce to doneti, i koliki ce % da bude u odluci...to verujem da niko ne zna. Ono sto se zna, tj bar tako ja tumacim zakon o podsticaijma, je da je min 30%, a za podrucja sa otezanim uslovima 45%.
Znaci skupi dokumenta, predaj zahtev i cekaj vladu ::jako_besan::

Inace, neki daj je izasla i uredba za jos neke podsticaje (navodnjavanje, pg zastita, zastita....) http://www.mpt.gov.rs/postavljen/125/4827013.0065.16-1.pdf
I koliko vidim vec ima dosta nedoumica...
clan 5, "1) да је инвeстициjа, одобрена на oснoву прoписa кojимa сe урeђуjу мeрe зa пoдршку рурaлнoм рaзвojу, рeaлизoвaна у претходној гoдини;"
U kojoj godini 2012 ili 2013 ?
clan 11., min racun na koji mozes da trazis podsticaj je 50.000
 
Predala sam zahtev za subvenciju i za naftu 23.5.ove godine u Vrbasu. Nema ni S od subvencija!!!! Šta reći ????
Vrbaska opstina je u gadnoj buli racun im je blokiran i ko zna kada cemo dobiti pare za subvencije!Bruka puna opstina je lezilebovica sa izmisljenim radnim mestima i sada dizu kredite da bi imali plate da podele.Inace i ja sam 23.5 predao zahtev za subvencije i jos nista!
 
Tomo,nisi li ti napisao kada su počele isplate da si dobio ili se ja varam (da ne listam temu u nazad.)
 
i ja bih rekao da je zajebancija jer je i meni bilo smešno što nisu dobili još ni oni što su prvi predali a onda se javlja jedan od posle 20-og i unese zabunu:ppozdrav::haha:
 
Od sutra bi trebalo da počnu intezivnije isplate subvencija, tako je obećano. Samo da nebude ona narodna malo sutra.
 
Bivsi minister je odavno vec podelio subvencije, mozda iz onog sefa u Zr kada su ga hapsili. Sarlatani jedni, cudo jedno kolike su to velicine od ljudi, ti politicari.:sjasi::ppozdrav:
 
Jos je ministar bivsi Petrovic ispo nevin naspram Knezevica,ali licno mislim da nam kapu kroje oni opiceni savetnici poput Milosavljevica,a ko zna kolko ih je u toj jazbini
 
Nazad
Vrh