Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Mi cekamo da stigne poruka za tatin racun i mama se seti malopre da je njemu u intezi a ne komercijanoj,jer tamo je njegov poljoprivredni racun za subvencije a ima i u komercijanoj za mleko itd. ali oni salju poruke,i vec smo pomislili da ovi sto imaju citavih 100ha da ce da stave u neku drugu grupu za kasnije placanje,reko naterali nas da spoje gazdinstva i sad ispada jedno krupno,ali ipak uplaceno je i njemu,sad smo gledali stanje preko interneta.
 
Samo jedna konstatacuja,tj razmišljanje jednog mladog poljoprivrednika: Ja se i tako moram baviti poljoprivredom i sve što je došlo dobro je došlo.Na 5 krava dobije toliko,na 100 ovaca toliko na premiju za mleko toliko,po hektaru toliko-Svoj je na svome.Ko se okrene i pogleda kako ljudi žive,shvatiće.
 
Slazem se sa Zoranom0230,dobrodosle su kad god dosle,s obzirom u kakvoj drzavi zivimo.Kamo lepe srece,sto sam i ranije govorio,pa da su pariteti cena na trzistu drugaciji,iz nekih mnogo boljih vremena,pa da se i ne trvimo oko subvencija.Samo najgore je u celoj prici to sto nas lopovi sa pozicija konstantno lazu i teraju da mislimo da smo ovce.Kazi brate uvek istinu,pa makar i najgoru i bice svima opet lakse i znacemo u startu na cemu smo.Mada,sta god rekli mi vec znamo na cemu smo...
 
Kakvi ste bre samo znate da kudite,ne valja kad isplate ne valja kad ne isplate nije mi jasno neka mi neko objasni :sta: na stranu politika prevlast ko je koga,kolko bi trebale biti subvencije i te stvari.Znaci imamo cinjenicno stanje pocela isplata sa kasnjenjem jasno!ali o cemu se sad radi nevalja sto je pocela ili sta ?????

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena:
Upravo si naveo zašto ne valja--ZATO ŠTO KASNI DEBELO.Sad će pare od subvencija da odu na more,kampovanje i druge stvari ,a ne tamo gde su trebale.Na ovom forumu je bila velika grupa koja se upravo protiv toga borila ,a sad ih nešto nema.Druga bitna stvar što nevalja je da su te pare došle ranije mnogi od nas bi kupili mnogo više nafte.Ovako smo na gubitku i mi ,a i država.
A to što se kaže dobro došle kad god došle ćemo tek da vidimo.Da ne bude samo da ide isplata dok je par dana sajma pa posle da stane i čeka Novu Godinu.
 
Da naravno moze svasta da se desi naucili smo na te stvari!Sve mi je jasno sto si rekao! ali jako je interesantno to sto ljudima nikad ne valja pazi isto bi se desilo i da ne isplacuju? pljuvali bi,neka i ja pljujem kad treba!Sad cu ih pohvaliti naravno ako sve seljake isplate!!!A ko je racunao na subvencije pre setve taj se debelo za....o,ta skola je naucena od kad.Trebale su one biti uplacene po automatizmu jos u februaru kad se zito prihranjivalo............al otom potom oticicu daleko a ne zelim da plolemisem.
 
Setite se pre koju godinu 14 000 din + refakcija =16240 din/Ha .. Koliku je imalo vrednost tada ta cifra i sad 6000 din + za gorivo tesko ko ce dobiti 6000 din ( neka bude 3000 din ) = 9000 din/Ha
 
Kada u Srbiji poljoprivreda zauzme status koji joj pripada mozda i dobije neke paritetnije podsticaje sa razvijenim zemljama.Ovako nemamo cemu bog zna da se nadamo.Dok god agrar pliva na margini propale privrede,dotle cemo vlastodrscima stalno biti moneta za razna potkusurivanja.A da li neko pamti da je agrar,uopste,u ovoj zemlji zauzimao status bar priblizan evropskim razvijenim agrarnim zemljama?
 
Moj kum bio i vratio se iz posete svome zetu u Švajcarskoj.Zet se bavi isključivo poljoprivredom i svinjogojstvom.Sve to što sam čuo i na slikama video deluje kao da nije realnost ovoga sveta.Ovo šta se kod nas radi i kako se pomaže svome seljaku da nije žalosno bilo bi smešno.
 
Pa vidite pre par godina drzava uzimala kredite zaduzivala se i davali su subvencije to stoji ali sada doslo vreme naplate drzava nema para i to stoji ali takodje stoji i da je ministar kriminalac koji treba da je u zatvoru i koji laze kao pas(izjavio pre mesec dana da subvencije pocele da se isplacuju jedna od lazi) i kada se setim da mi nije poljoprivrede i da bi mozda isao kod bracu kinezi da radim za 12 000din neprijavljen i da me oni maltretiraju tamo kako im se cefne setim se da sam ovde sam svoj gazda i da koliko god lose bilo ima i gore :ppozdrav:
 
Pa vidite pre par godina drzava uzimala kredite zaduzivala se i davali su subvencije to stoji ali sada doslo vreme naplate drzava nema para i to stoji ali takodje stoji i da je ministar kriminalac koji treba da je u zatvoru i koji laze kao pas(izjavio pre mesec dana da subvencije pocele da se isplacuju jedna od lazi) i kada se setim da mi nije poljoprivrede i da bi mozda isao kod bracu kinezi da radim za 12 000din neprijavljen i da me oni maltretiraju tamo kako im se cefne setim se da sam ovde sam svoj gazda i da koliko god lose bilo ima i gore :ppozdrav:

Ovaj tvoj post treba da pročitaju oni koji toliko žele da se zaposle i uvereni su da je bolje nego u poljoprivredi.
 
Pa ako vam je malo sto se ne odreknete subvencija!Pa sami kazete da ste medju prvima predali zahteve sta serete sad!!!!da moram tako da kazem koji moj ste pohitali u trezore i pozurili sa zahtevima?malo je i meni normalno svakom je malo!!!!!!!Mani te me demagogije i divana.Serem se ja prvi na strategiju poljoprivrede na ministra vladu i sve redom!Ali mi se povraca od nekih postova stvarno neki ljudi ne znaju sta hoce!
 
Nazad
Vrh